Na první gól se stále čeká

19. srpna 2019

Ani ve druhém utkání letošní divizní soutěže nedokázali dobříšští hráči vstřelit branku. Jen díky Weberovi v brance neodešli ze hřiště s větší prohrou.

Aritma Praha – Dobříš 2 : 0 (1 : 0)

V úvodu zápasu se oba týmy dvakrát pokoušeli o vstřelení úvodní branky. Za domácí neuspěl Polom a další jeho střelu chytil Weber, za hosty stříleli nepřesně Junek a Šrainův pokus z úhlu vyrazil gólman Stareček na roh. Následně Weber vytáhl i střelu Turáka. Ve 14. minutě po rohovém kopu hlavičkoval Rys a Frnoch zblízka dorazil míč do sítě. Od té doby měli pražané výraznou převahu a Weber se měl co otáčet. Hlavička Barana šla sice těsně nad, ale střely Troníčka a Turáka stačil vyrazit na roh. V závěru první půle těsně minul branku míč po technické střele Turáka.

Ve druhé půli sice nejdříve Stareček chytil pokus Lišky, ale pak opět úřadovali hráči Aritmy. Weber se vyznamenal při střele Rysa i dorážce Poloma, vyrazil i další pokusy Pivrnce a Kocoura. Od pětašedesáté minuty se přeci jen dostali hosté k několika akcím. Střelu Puchmajera vyrazil gólman na roh, Junek z dálky přeloboval Starečka, ale míč skončil vedle branky a neuspěl ani Šrain. Na druhé straně Weber zlikvidoval únik Turáka, který postupoval sám na branku. Pak následovala největší možnost dobříšských hráčů, když Maryška přihrál Patriku Junkovi, který zblízka překopl branku. Přímý volný kop domácího Jiřího Junka, bratra dobříšského hráče, skončil vedle branky a sólové nájezdy Beneše a Jiřího Junka stačili odvrátit Talůžek a Machač. Dobříšský Maryška se pokoušel o dalekonosnou střelu, avšak Stareček vytáhl míč na roh. Minutu před koncem unikl Jiří Junek a definitivně rozhodl o výsledku.

Dobříš: Weber – Procházka, Talůžek, Machač, Kozohorský – Junek (84. Petrlík), J. Šrain (79. Chýla), Puchmajer, Liška (66. Matějka), Kopečný – Maryška

Branky: 14. Frnoch, 89. Junek

Rozhodčí: Pálek. ŽK: Prošek (as. trenéra) – Puchmajer, Talůžek, Šrain, Maryška

Diváků: 80

Střely: 20: 11, z toho na branku: 8: 5. Rohové kopy: 7: 9. Ofsajdy: 6: 1. Fauly: 10: 16.