První jarní vítězství

28. března 2015

Dobříš – SK Rakovník 4:1 (2:0)

Dobříšští fotbalisté měli týden na to, aby se oklepali z vysoké porážky na Příbrami a udobřili si své fanoušky nejenom výkonem, ale i výsledkem, který přinese tolik potřebné body do tabulky.
Od samého začátku utkání bylo zřejmé, že domácí chtějí rychle zapomenout na poslední utkání. Dobře se pohybovali, dařila se jim  kombinace a nechybělo nasazení v osobních soubojích a tak zákonitě přišla první branka utkání, když v 8′ po pěkné kobinaci Dort uvolnil ve vápně Maryšku a ten nadvakrát za pomoci břevna překonal Peška v brance Rakovníka 1:0. Rychlé vedení domácí uklidnilo a nadále pokračovali v tlaku na hostující branku. Pešek postupně zachraňoval po šancích Procházky a Maryšky. V 16′, ale již nestačil na rychlou kombinační akci Maryška – Šrain, kterou na malém vápně zakončil Dort 2:0. S chutí hrající domácí si nadále vytvářeli šance ale Pešek  vychytal Maryšku a při střele Valsy z malého vápna mu pomohlo břevno. Další velkou příležitost Valsa zakončil pouze těsně vedle pravé tyče a když se domácí smolař konečně prosadil zachránilo Peška ofsaidové postavení útočníka Dobříše. Hosté za celý poločas pouze zahrozili nebezpečnou hlavičkou Podraného po rozehraném rohovém kopu, kterou Weber vytlačil z pod břevna. A tak Rakovník odcházel do kabin za přijatelného výsledku, který neodpovídal průběhu prvního poločasu.
Vstup do druhého poločasu vyšel opět lépe pro domácí. V 52′ po narážece s Valsou po pravé straně unikl Dort a míč předložil před branku Maryškovi, který s přehledem zakončil podél brankaře 3:0. V dalších minutách Dobříš kontrolovala hru a postupně dostali příležitost další hráči z lavičky. Nejlepší hráč hostí Pešek v dalších minutách dvakrát zabránil skórovat Karasovi, ale v 79′ nestačil na zakončení Maryšky po jeho samostatné akci 4:0. V závěrečných minutách se hosté dočkali, alespoň čestného ůspěchu, když se v 84′ prosadil ve skrumáži Petr Tvrz a stanovil konečný výsledek utkání, které se změnilo v souboj brankaře Peška s dobříšskou ofenzivou, kterou ozdobil Maryška hatrikem.

Domácí tak udělali radost ve fotbalovém nebi i své legendě panu Josefu Vitáskovi, který by v den utkání oslavil 85 narozeniny. A předvedený výkon byl tou nejlepší pozvánkou pro fanoušky k příštímu utkání Dobříše v neděli 5. dubna v 16.30  na derby utkání  do Sedlčan, které se netají touhou postoupit do divize..

Sestava: Weber – Karásek, Svárovský, Procházka, Pokorný – Grafnetr, Dort ( 65′ Fic ) Liška Jan ( 85′ Kozohorský ), Šrain V. – Maryška , Valsa ( 76′ Karas )

Branky: Maryška 8′, 52′ a 80′, Dort 16′ –  Petr Tvrz 83′
Rozhodčí: Kubečka Diváků: 190.

Dobříš B – Krásná Hora 4:1 (1:0) Branky: Šťastný 2, Suchan, Karas – Sirotek

Weber – Horáček, Fic, Kuchař,M.Šrain, M.Liška, V.Procházka, Karas, M.Řechka, Šťastný, Suchan. Střídali: David, Zbíral, T.Šebek, Hemr

Dobříš B – Kr. Hora 4:1 (1:0) Branky: Šťastný 2, Suchan, Karas – Sirotek. Rozhodčí: Kobík. Diváci: 20. Dobříš B: Weber – Horáček, Fic, Kuchař, Šrain, Liška, Procházka, Karas, Řechka, Šťastný, Suchan. Stř.: David, Zbíral, Šebek, Hemr. Kr. Hora: Čanda – Švec, Holák, Slezák, Koudelka, Sirotek, Kříž, Lhotecký, Hubička, Slezák, Mašek. Stř.: Krůta, Holan.

Prostřední Lhota – Dobříš C 6:4 (2:1)  Branky: R.Řechka, Čihák, Palan, David