První předkolo Planeo Cup a první zápas OFS

První předkolo Planeo Cup a první zápas OFS

20. září 2023

Ve čtvrtek jsme se v Praze zúčastnili prvního předkola Planeo Cupu. Utkali jsme se se soupeři z Kladna, Domažlic, domácího Motorletu, Cembrit Beroun a Řevnic.

Nejprve jsme se utkali s kluky z SK Kladno. Náš nejlepší zápas jsme odehráli podle našich představ a přestože soupeř naše chyby potrestal a naopak my nedokázali své šance proměnit, tak jsme se snažili bojovat, hrát tak jak se učíme a soupeři jsme zdatně stačili. V tomto zápase jsme vstřelili jediný gól na celém turnaji.

Druhým soupeřem byly Domažlice, začátek byl dobrý, ale po několika rychlých gólech nás hra přestala bavit a čekali jsme jen kolik gólů dostaneme – bylo jich nakonec 9.

Třetí soupeř Motorlet Praha nás rozebral nejen fotbalově, ale také psychicky. Na nic nečekal, vletěl na nás a za stavu 5:0 asi v 6 minutě, jsme zápas zabalili. Pohyb nula, snaha o učené dovednosti nula – výsledek ještě milosrdný a to jsme lovili 12×.

Další vyrovnaný soupeř byl Cembrit Beroun. Částečně jsme se vrátili k naší hře a začali se dostávat i do šancí na vstřelení branky a i když se nám to nepovedlo, tak jsme předvedli alespoň nějakou snahu. Opět po jednoduchých ztrátách míče nás soupeř vytrestal 3 brankami. Chyby však neplynuly z nedůslednosti, ale spíše z nevhodného, nebo pomalého rozhodnutí.

Poslední zápas jsme odehráli s Řevnicemi. Tam na nás začala padat únava a trochu rezignace. K vidění byli i dobré záblesky kvalitní přípravkové hry, ale opět jsme byli potrestáni několika góly za svou nedůslednost. Tentokrát nám soupeř vstřelil gólů 5.

Naši si během turnaje ověřili několik (trenéry stále opakovaných) informací, které se jim snažíme předávat a učit je při trénincích. Rozhodnutí je vždy na hráči s míčem – zda je správné, nebo bylo jiné vhodnější poznáme podle gólu, ale nemůžeme se vztekat a hádat na hřišti, že to mohl kamarád řešit jinak. Pohyb po hřišti nejen s míčem je důležitý. Míč je nejrychlejší věc na hřišti. Někdy je vhodnější přihrát a naběhnout, než narazit do soupeře. Pokud chceme dát gól nemůžeme se sami zavírat u naší branky.

Sestava: Vojtěch Weber, Dominik Máša, Adam Chocholouš, Alexandr Chocholouš, Matěj Lopata, Lukáš Mikel, Ela Roupcová, Jakub Budka, Karel Huřík, Jiří Kinský

Trenér: Radim Weber

V sobotu nás čekal první zápas OFS. Na naše hřiště přijel soupeř z Nového Knína. Tentokrát kluci i přes pomalejší pohyb vzali utkání za správný konec a snažili se dělat věci a dovednosti, které se učíme. Dokázali si pomoci v rámci týmu a rozhodnout se nikoliv ve prospěch sebe, ale ve prospěch týmu. I přes pomalejší rozjezd a vyrovnaný zápas, kdy jsme chvilku vedli, chvilku prohrávali jsme do poslední chvíle nic nevzdali a přestřelka nakonec skončila 13 : 12 v náš prospěch.

Sestava: Dominik Máša, Karel Huřík – Adam Chocholouš, Alexandr Chocholouš, Matěj Lopata, Ela Roupcová, Štěpán Redlich, Lukáš Mikel, František Melša, Jan Sprenger, Jiří Kinský, Jakub Budka

Trenéři: Matěj Lopata, Tomáš Redlich

Další novinky

Zobrazit všechny