První turnaj v krajské soutěži pro starší přípravky

První turnaj v krajské soutěži pro starší přípravky

11. září 2023

V neděli ráno jsme se jako starší přípravka (tedy ročníky 2013-2014) zúčastnili prvního turnaje v krajské soutěži. Turnaj se odehrál na hřišti Baníku Švermov a našimi dalšími soupeři byli Nové Strašecí, Neratovice a SK Rakovník.

Tým jsme kombinovali z obou týmů starších přípravek a každý ročník vytvořil 1 pětici.

Na úvod jsme se střetli s kluky z Nového Strašecí. V zápase jsme se snažili zdokonalovat návyky, které již se slabšími soupeři dokážeme přetavit v úspěch, ale tentokrát jsme na vše měli mnohem méně času a tím se nám množilo mnoho ztrát míče. Rozdíl v obou týmech byl zejména v rychlosti jak rozhodování, tak pohybu a tak i přes nějaké malé šance jsme nevstřelili žádný gól a naopak jsme jich několik z branky vylovili. Opět se projevil trochu pomalejší rozjezd. MFK – Nové Strašecí 0 : 6.

Druhé utkání jsme odehráli s domácím Baníkem Švermov. Tentokrát na nás nastoupil soupeř, který se prezentoval jednodušším přechodem do útoku a více silovým pojetím hry. Toto nám vyloženě nevyhovuje a po několika odstrčeních a nepovedených přechodech do útoku, včetně rozehravky, jsme pomalu začali uvadat a neměli jsme sílu nijak výrazně soupeři sekundovat. Konečně se nám však ke konci zápasu podařilo dotlačit míč do soupeřovy branky. MFK – Baník Švermov 1 : 5.

Třetím soupeřem byli kluci z Neratovic. Tentokrát jsme se potkali se soupeřem, který hrál tak, jak bychom si představovali my. Zrychlení po kličce, pohyb bez míče, přesná přihrávka. Po jednoduchých akcích se dostávali do zakončení a nám se v tu chvíli nedařilo skoro nic, nedařilo se nám ani rozhodování v určitých situacích, zda volit individuální, nebo týmové řešení a soupeř nás o míč včas a rychle obíral. Druhá část zápasu se už nesla v duchu rezignace na hru, výsledek i snahu. MFK – Neratovice 0 : 10.

Posledním soupeřem byl tým SK Rakovník. Zde jsme sice začali poměrně dobře a aktivně, a vypracovali jsme si několik příležitostí ke vstřelení úvodního gólu, ale bohužel jsme neproměnili a soupeř trestal zejména po našem nedůrazu při obranných činnostech. Postupně se začala projevovat únava, zejména kvůli častému běhání bez míče a když už jsme se dostali k ohrožení branky soupeře, tak se nám pak nechtělo přepnout do obranného módu. MFK – Rakovník 0:5.

Celkově si myslíme, že fotbalově (v malých formách hry) to nebyl úplně špatný výkon, ale opět jsme propadli v rychlosti a důrazu a příliš brzy jsme rezignovali na snahu s výsledkem pohnout také k našemu úspěchu.

Sestava: Matouš Pecka, Tomáš Helebrant, David Čermák, Rudolf Zbíral, Hubert Sokol, Jakub Baláš, Vojtěch Weber, Matěj Lopata, Lukáš Mikel, Ela Roupcová, Karel Huřík.

Trenéři: Jan Zbíral, Radim Weber

Další novinky

Zobrazit všechny