Radost z vítězství kalí zranění spoluhráče

Radost z vítězství kalí zranění spoluhráče

31. října 2017

Přestože se sobotní zápas nesl na vlně nepříjemného zranění hráče „áčka“ Ondřeje Puchmajera, zadostiučiněním nám je konečné vítězství.

 

Hořovicko – Dobříš 1 : 3 (0 : 1)

Po dvou porážkách neodjížděli dobříšští fotbalisté na hřiště soupeře jako favorité. Ovšem jak se ukazuje, divizní soutěž je v tomto roce nevyzpytatelná. Hosté tentokráte, ač bez Maryšky a Dorta, předvedli obětavý a bojovný výkon, který korunovali zaslouženým vítězstvím. Zajímavostí je, že všechny góly padly po rohových kopech V. Šraina a uspěli obránci. Radost z vítězství však kalí ta skutečnost, že se dobříšští vrátili domů bez vážněji zraněného Ondřeje Puchmajera.

Hned v úvodu působili hosté na hřišti lepším dojmem. Dvakrát se pokusil o skórování Liška, jednu střelu stačili obránci zablokovat, druhá skončila vedle branky. U domácích jedinou větší možností byl centr Mojdla, na který nedosáhl Ansuma Mosa. Střelu Rychlíka stačil brankář Herco vyrazit, ale ve 25. minutě po rohovém kopu V. Šraina dorazil míč zblízka Procházka. Domácí se snažili o vyrovnání, avšak po dalším centru Mojdla se neprosadil Šubert a Ansuna Mosovi zabránil ve skórování pádem pod nohy Šedivý. Dobříšští hráči měli větší šance. Po rohovém kopu V. Šraina tentokráte Talůžek minul branku a v dobré příležitosti se neprosadil J. Šrain.

Ve druhé půli nejprve únik Karvánka skončil střelou do boční sítě a na druhé straně po přihrávce J. Šraina minul bránu Matějka. Pak přišla nešťastná 61. minuta. V souboji ve středu hřiště šel Bežó zbytečně tvrdě do souboje a výsledkem bylo vážné zranění nohy Puchmajera. Poté se čekalo přes 40. minut na sanitku a na ošetření zraněného hráče na ploše hřiště. Domácí hráč byl vyloučen, a dohrávalo se pod dojmem tohoto zranění. Dobříšští i v závěru působili lepším dojmem. Využili dva rohové kopy V. Šraina. V 113. minutě se míč po centru dostal k J. Šrainovi a jeho střelu dorazil zblízka Talůžek a za šest minut zahrál z rohového kopu V. Šrain polovysoký centr, který usměrnil do sítě „patičkou“ Procházka. Ve 124. minutě překvapil Šedivého střelou z trestného kopu z 25. metrů Mojdl a uzavřel celkový výsledek utkání. V závěru měl ještě šanci J. Šrain, ale sám před gólmanem neuspěl.

Dobříš: Šedivý – Procházka, Talůžek, Rychlík, Pokorný – Masopust (115. Krůta), Liška, J. Šrain, O. Puchmajer (102. Pjaták), V. Šrain – Matějka (110. Junek)

Branky: 124. Mojdl – 25 a 119. Procházka, 113. Talůžek

ŽK: Kaufman – J. Šrain, Matějka

ČK: Bežó (D)

Rozhodčí: Řeháček

Diváků: 100

 

Trenér Martin Šrain: Před zápasem jsme si řekli, jak chceme hrát. Jsem spokojen, jak hráči přistoupili k zápasu. Dodržovali pokyny, které jsme jim dali. Hráli zodpovědně, nehráli na sebe, ale za kolektiv. Bojovnost to už je samozřejmost v našem týmu. Všechny hráče samozřejmě zasáhlo zranění Ondry Puchmajera. Čekají nás do konce podzimní části ještě těžké zápasy a rád bych, aby i v dalších utkáních se nám dařilo.

 

Statistika:

Střely: 8 : 11 z toho na branku: 2 : 6

Rohové kopy: 5 : 5

Ofsajdy: 2 : 1

Fauly: 11 : 16

Další novinky

Zobrazit všechny