Vy, návštěvníci fotbalových utkání na stadionu V Lipkách, jste jistě poznali, že od března minulého roku zde probíhá přístavba fotbalového zázemí.

 

Již v roce 2017 vzešel z řad výboru MFK Dobříš návrh, aby zde byly vybudovány další kabiny. Důvod byl především ten, že vzhledem k současnému nárůstu nejmladších fotbalistů je, již současný počet čtyř kabin nevyhovující vzhledem k prolínání tréninků hráčů různých kategorií. Dalšími důvody byly ty, že hráči hostujícího týmu odcházejí po utkání stejným vchodem jako rozhodčí, což někdy bývá problém a také při turnajích více týmu je počet čtyř kabin nedostačující.

Po několika jednáních se zástupci města Dobříše byl vypracován Janem Zbíralem projekt na stavbu dvou kabin. Město vyčlenilo na přístavbu z rozpočtu města jeden milión korun, z toho pak se fotbalový oddíl rozhodl, že čtvrt miliónu nahradí prací dobrovolníků. Výbor MFK Dobříš těmto obětavým pracovníkům děkuje. Na výstavbě se podíleli, především Karel Houska, který byl duší této akce, a dále pak pánové Petr Karnet, Jan Malý a další funkcionáři, hráči a příznivci našeho oddílu, kteří této práci věnovali mnohá odpoledne a víkendy. Během jarní sezony byla dokončena hrubá stavba a v zimě pak dokončena celá stavba i díky firmám, které se na ní podíleli.

Před začátkem jarní fotbalové sezony budou nové kabiny otevřeny. Kabiny, spolu se sociálním zařízením, jsou velmi hezké a přispívají ke zkulturnění prostředí zázemí stadionu a fotbalisté všech kategorií se v nich budou cítit určitě dobře.

 

Kompletní fotogalerii najdete na našem Facebooku.

 

Další novinky

Zobrazit všechny