Report ze zápasů starší přípravky

Report ze zápasů starší přípravky

26. září 2023

Ve středu jsme hráli jako MFK Dobříš B soutěžní zápas v Nové Vsi pod Pleší. Domluvili jsme se, že jedno hřiště bude soutěžní, druhé přípravné.

Na soutěžním hřišti jsme se utkali s kluky, kteří byly převážně o rok starší. Začátek zápasu jsme uchopili za správný konec, snažili jsme se hrát tak, jak se od léta učíme nové dovednosti. Zejména pohyb bez míče, střídání různých řešení překonání soupeře a útočné i obranné činnosti celého týmu. Přestože nás soupeř fyzicky přehrával, tak jsme se stále snažili bojovat a hrát to co umíme. Nedařilo se nám zrychlit a utéct a nedařilo se nám proměňovat střelecké příležitosti. Problém jsme měli i s rychlostí rozhodnutí. V úvodní části jsme dostali o 1 gól více. Druhá část nám bohužel vůbec nevyšla, upustili jsme od vlastní hry a rezignovali na vlastní rozhodování (opakovaně špatná rozhodnutí), špatný pohyb bez míče, špatná spolupráce týmu – jen 3 útočí a jen 2 brání. Okamžitě nás soupeř potrestal. Gólů jsme dostali mnohem více a žádný nevstřelili. Poslední část jsme se opět dokázali vrátit k naší hře. Částečně to vedlo k úspěchu, že jsme se dostali v této části do vedení a byli jsme schopni ukázat to co umíme. Nebylo už v našich silách předchozí ztrátu dohnat. Nová Ves pod Pleší – MFK Dobříš B 13 : 4.

Sestava: Vojtěch Weber, Dominik Máša – Adam Chocholouš, Alexandr Chocholouš, Matěj Lopata, Lukáš Mikel, Ela Roupcová, Jakub Budka, Tomáš Kasprišin, Štěpán Redlich, František Melša

Trenér: Radim Weber

Na druhém hřišti jsme si souběžně zahráli stejný zápas. Naši dostali jednoduché pokyny pro hru, to co po nich chceme plnit. Hledat volná místa pro útok a útočit na míč, pokud jej nemáme v moci. Kluci se snažili, bojovali a úspěch se dostavil v podobě mnoha branek. Hrál se bezstarostný přípravkový fotbal, padalo hodně branek a jak to skončilo? Nikdo neví.

Sestava: Karel Huřík – David Kofroň, Tomáš Faktor, Kateřina Faladová, Lukáš Dratva, Jiří Kinský, Jan Sprenger, Martin Šulc, Daniel Rei Pek

Trenér: Tomáš Redlich

V neděli jsme společně s ročníkem 2013 odehráli další z turnajů Krajské soutěže. Tentokrát jsme zajížděli do Rakovníka a opět jsme se utkali postupně s Neratovicemi, Švermovem, Novým Strašecím a Rakovníkem. V prvním zápase jsme se popasovali se soupeřem z Neratovic, kluci to vzali od podlahy a předváděli krásný přípravkový fotbal a hned z kraje se nám povedlo překonat střelecký rekord z minulého turnaje a dostali jsme se do dvoubrankového vedení. Soupeř pak sice zapnul na vyšší obrátky, ale kluci nedali nic zadarmo a vybojovali remízu MFK – Neratovice 2 : 2. Druhým soupeřem byl Švermov, zde jsme se potkali s důrazným soupeřem, který nám nenechal ani milimetr prostoru a bohužel jsme propadli v důrazu před oběma brankami. Fotbalově jsme opět nebyli horší, ale rozhoduje se před brankami. MFK – Švermov 1 : 6. Třetí utkání jsme hráli s Novým Strašecím. Tentokrát jsme nezachytili začátek utkání a nechali si vstřelit dvě branky. Po tomto budíčku jsme zapli motory a opět jsme se soupeři vyrovnali, bohužel jsme neměli štěstí a do branky jsme dokázali dostat míč pouze jednou. V závěru jsme obdrželi ještě jeden gól. MFK – Nové Strašecí 1 : 3. Poslední utkání jsme hráli s domácím Rakovníkem. Každý chvilku tahal pilku, hra se přelévala ze strany na stranu, ale dlouho se nedařilo střelcům ani na jedné straně. Nakonec první uspěli domácí. Naši se ale nevzdali a dokázali srovnat krok v závěru jsme pak obdrželi ještě jeden gól, na který jsme již nedokázali zareagovat. MFK – Rakovník 2 : 3.

Celkové hodnocení může být jen pozitivní, kluci se snažili hrát to co umí. V týmu byli dva tahouni – Jakub Moravec a Mario Nikl – kterým zdatně sekundovali ostatní a předváděná hra byla na velmi vysoké úrovni. Všichni ze sebe dostali maximum a ceníme si mimo kvalitních individuálních výkonů i výkonu týmu jako celku. Samozřejmě to ukázalo na čem je potřeba zapracovat – rychlejší a přesnější rozehrávka od branky, větší důraz před oběma brankami, hlídání soupeře při obranných činnostech, ale to jsou dovednosti, které lze vypilovat. Zcela patrný byl posun nejen ve výkonu, ale i výsledcích oproti minulému turnaji. Skóre 6 : 14 (minule 1 : 26).

Sestava: Adam Sochor, Vojtěch Weber, Adam Chocholouš, Mario Nikl, Alexandr Chocholouš, Jakub Moravec, Jakub Budka, Marek Petrák, Štěpán Redlich

Trenéři: Jan Zbíral, Radim Weber

Další novinky

Zobrazit všechny