Reporty z týdenní aktivity mladší přípravky U9

Reporty z týdenní aktivity mladší přípravky U9

29. května 2023

V úterý 23. 5. 2023 jsme odehráli soutěžní zápas s dětmi ze Spartaku Příbram na našem hřišti. Po velmi vlažném rozjezdu, kdy jsme si pravděpodobně mysleli, že soupeř se porazí sám jsme se do lepšího tempa dostali až zhruba v polovině zápasu. První část byla velmi špatná, nechtělo se nám běhat, získat míč a ani zaútočit. Soupeř se nám pohodlně vyrovnal a dokázal nám zle zatopit pod kotlem. V dalších částech už jsme se začali vracet do našeho obvyklého tempa a Spratak postupně uvadal.

Zejména to přičítáme větší aktivitě a zrychlení hry (nejen přímo při zápase, ale i při rozehrávání). Přestože v sestavě, ve které jsme nastoupili jsme očekávali ještě o něco lepší výkon, tak na soupeře to nakonec pohodlně stačilo, a přestože nic nevzdával až do konce, tak jsme měli dostatek času a prostoru vyzkoušet si naše dovednosti. 

Sestava: Dominik Máša – Adam Chocholouš, Alexandr Chocholouš, Karel Huřík, Matěj Lopata, David Kofroň, Jiří Kinský, Ela Roupcová

V sobotu 27. 5. 2023 jsme zajížděli k dalšímu soupeři v rámci OFS soutěže. Tentokrát jsme odehráli derby zápas ve Staré Huti. Od začátku zápasu jsme tahali v utkání za kratší konec a neustále jsme se snažili dotáhnout úvodní náskok soupeře. Snažili jsme se hrát naši hru, tedy neodkopávat, ale odebírat míče, zbytečně nenakopávat rozehrávky jen za obranu, ale cíleně rozehrávat spoluhráči a bojovat, bojovat, bojovat. S tím přicházely i naše šance na zakončení a vstřelení gólu. Bohužel, když jsme se téměř dostali střelecky na úroveň soupeře, vždy také nějakou branku přidal. Kluci to však nevzdali a bojovali o každý míč a každý centimetr hřiště až do konce. Nakonec nám to sice nestačilo ani na bod, ale s hrou, předvedeným zápalem, a snahou přehrát soupeře tím, co se učíme jsme mohli být zcela spokojení.

Sestava: Dominik Máša – Tomáš Krása, Tomáš Faktor, Tomáš Kasprišin, Tykhon Rybalko, Daniel Rei Pek, David Kofroň, Jiří Kinský

Druhá část týmu se v sobotu 27. 5. 2023 zúčastnila v Praze na hřišti Motorletu turnaje, který se jmenoval Blachotrapez Cup. Dle propozic jsme se měli utkat s mixem ročníků 2013-2014 (ve většině týmů převládal ročník 2013). Našimi soupeři ve skupině byli domácí Motorlet, Aritma Praha, Povltavská fotbalová akademie, Praha 1999 (nahrazená druhým týmem Motorletu), Slivenec, Lochkov a dívky Sparty Praha. Systém hry byl takový kočkopes starší a mladší přípravky. Hrálo se 4+1 s míčem velikosti 4, na větším hřišti s pravidly starší přípravky (házené auty, zakázaná malá domů, brankář nesmí při rozehrávce vyjet). Utkání bych rozdělil na 2 zápasy s týmy Motorletu a ostatní zápasy. Proti Motorletu jsme byly oba zápasy značně zakřiknutí a po několika rychlých brankách jsme na utkání rezignovali. Dobrovolně jsme si nechali nasázet hromadu gólů. Výkon nebyl vůbec dobrý a nedostali jsme se chutí do toho hrát to co zvládneme. Bylo to způsobeno minimem času na jakékoliv přemýšlení a agresivním (ale férovým) napadáním soupeřů. Druhá část základní skupiny (tedy dalších 5 zápasů) jsme odehráli s hlavou nahoře a se snahou, bojovností, zápalem a chutí vstřelit branku a urvat i nějaký bod. To, že jsme síť rozvlnili jen 2x bylo dáno nejen únavou, ale také již zkušenějšími protivníky, kteří nás do šancí pouštěli jen málo. Poslední zápas jsme odehráli o umístění se soupeřem ze Zličína. Zde již byla únava nejpatrnější. Není se však čemu divit, v teplém počasí na UMT s černými gumičkami jsme odehráli 2 hodiny zápasů. Dlouho jsme drželi se soupeřem krok, ale nakonec jsme kapitulovali. 

Naši po závěrečném hvizdu dostali pochvalu za přístup, s jakým turnaj absolvovali. A že i přes výsledky a umístění mohou odejít se vztyčenou hlavou. Bylo to pro nás spousta nového a soupeři byli prostě a jednoduše o ten rok (minimálně) zkušenější a jejich projev se více blížil tomu, co bychom se měli naučit příští sezónu. Každopádně si myslíme, že jsme se hrou, ani bojovností neztratili. Každý si odvezl nějaké drobnosti a medaili.

Sestava: Vojtěch Weber – Adam Chocholouš, Alexandr Chocholouš, Matěj Lopata, Štěpán Redlich, Ela Roupcová, Karel Huřík, Jan Sprenger

Další novinky

Zobrazit všechny