Rozhodla pětiminutovka ve druhé půli

20. září 2020

Oslabeni, zvláště v obraně, nastoupili dobříšští fotbalisté již ke čtvrtému utkání divize. Přesto se dá říct, že podali slušný výkon, přestože nakonec utkání s favorizovaným soupeřem prohráli. Tohoto názoru byl po utkání i trenér Filip Dort.

Dobříš – Chomutov 1 : 3 (0 : 0)

První dvě střely nad branku a doprostřed brány vyslal hostující Klíma. První nebezpečnou střelu na soupeřovu bránu za domácí vyslal Horáček těsně vedle. O vedoucí gól se pokoušel po akci Horáčka neúspěšně Puchmajer. Pak již získali mírnou převahu chomutovští hráči. Jejich útoky však často končily ofsajdy. Po akci Svobody nedokázal Chaloupka usměrnit míč do sítě a Jelínek nastřelil tyč Holanovy branky. Odpovědí Dobříše byla střela Puchmajera do břevna a Junek mířil nad branku.

Ve druhém poločase měl nejprve dvě šance chomutovský Boček, které neproměnil. V 56. minutě však již Kibal zužitkoval přihrávku Bočka. Vyrovnat se pokoušel J. Šrain po přihrávce Junka, ale branku minul. Na druhé straně Holan zlikvidoval bombu Pěničky. Rozhodnutí přišlo mezi 72 a 76. minutou. Nejprve Klímas střelou k tyči zařídil hostům vedení, následně J. Šrain uvolnil Junka, který vstřelil kontaktní gól a za čtyři minuty Boček do opuštěné branky stanovil konečné skóre utkání. Dobříšští již neměli sílu pokusit se o vyrovnání, zvláště když se před koncem zranil Puchmajer a dohrávali v deseti hráčích. Svůj pravděpodobně poslední zásah v dobříšském dresu ještě předvedl gólman Holan při střele Šourka.

Za zmínku stojí i slušná hra obou týmu, když rozhodčí odpískala jen 7 (!) faulů za zápas.

Dobříš: Holan – Horáček (67. Knyazev), Olšák, Pokorný, Petrlík (81. Machač) – J. Šrain (81. Janda), Kilián, Puchmajer, Rehák (76. Košťálek), V. Šrain – Junek

Branky: 73. Junek – 56. Kibal, 72. Klíma, 76. Boček

Rozhodčí: Šálková

ŽK: 0: 0

Diváků: 270

Statistiky: Střely: 8: 11, z toho na branku: 5: 5. Rohové kopy: 1: 4. Ofsajdy: 2: 8. Fauly: 5: 2

Milín – Dobříš B 11 : 0 (6 : 0)

Oslabené „béčko“ nemělo šanci uhrát slušný výsledek.

Dobříš B: Javorský – Zbíral, Peták, Šebek, Matějů, Patetl, Píša (62. Boudník), Fic, P. Škodný, Homolka (59. Čihák), Suchan