Rozhodla první půle

13. září 2021

Dobříšské fotbalisty čekal tento týden vedoucí tým Divize B. Trenér Dort tentokráte postavil na hrot bratry Šrainy, autory gólů v minulém utkání. O vítězství favorita rozhodl první poločas.

Most-Souš – Dobříš 2 : 0 (2 : 0)

Hned v první minutě zakončoval akci hostů Procházka střelou vedle branky. Domácí odpověděli tvrdou střelou Nobsta, kterou Weber vyrazil. Krátce na to měli dobříšští fotbalisté největší šanci zápasu, když po přímém kopu V. Šraina Knyazev netrefil rovněž branku. Pak již začali přibývat šance mosteckých hráčů. Po centru Kováče, hlavičkoval Kopta do břevna, hlavičku Pátka Weber zlikvidoval stejně jako Hlaváčkovu střelu zblízka. Ve 32. minutě však po centru Pátka prostřelil dobříšského gólmana Popelka. Domácí měli ještě další šance. Tři minuty před přestávkou přidal druhý úspěch po centru Hlaváčka Novický.

V druhé půli úroveň zápasu silně poklesla. Domácí se spíše se snažili kontrolovat výsledek a snaha Dobříše končila obvykle nepřesnou přihrávkou nebo střelou do připravených hráčů soupeře. V úvodu vypíchl míč soupeři J. Šrain, ale jeho pokus o přehození gólmana nevyšel. Nebezpečný oblouček Čonky vytáhl Weber za pomoci břevna na rohový kop. V závěru sice po přímém kopu J. Šraina zamířila hlavička Machače do sítě, ale pro ofsajdové postavení nebyl gól uznán.

Dobříš: Weber – Knyazev, Talůžek, Machač, Kozohorský (74. Janda) – Procházka, Masopust, Puchmajer, Junek – J. Šrain (63. Čížek), V. Šrain.

Branky: 32. Popelka, 42. Novický

Rozhodčí: Lafek

ŽK: 0 – Procházka

Diváků: 200

Statistiky: Střely: 10: 3, z toho na branku: 7: 0. Rohové kopy: 7: 2. Ofsajdy: 2: 1. Fauly: 11: 12.

Lety – Dobříš B 3 : 0 (2 : 0)

Domácí hráči posílený Dortem a Maryškou předvedli dosud nejlepší výkon s mnoha hezkými akcemi a zaslouženě zvítězili. Již v 5. minutě dorazil Maryška hlavou rohový kop Jandy hlavou do sítě.

Dobříš B: Malý – Čihák, Patetl, Pokorný, Burda, Šika (71. Fabián), Boudník, Píša, M. Liška (68. Havlík), Suchan, Košťálek

Branky: 15. Chalupa, 78. Veselý, 84. Švejda

Rozhodčí: Čechmánek

ŽK: Měchura, Chalupa – Patetl

Diváků: 120

Dobříš B – Čisovice 6 : 2 (3 : 1)

Po faulu brankáře Kratiny vyrovnal z penalty Jan Prachař. V 21. minutě Píša zakončil kombinační akci druhou brankou a v 31. minutě Maryška ukončil své sólo další brankou. Za zmínku stojí i tvrdá střela Čížka ze 40 metrů, s kterou měl čisovický brankář problémy. Začátek druhé půle domácím nevyšel i proto, že se museli obejít bez vystřídaného Maryšky a navíc několik minut hráli bez ošetřovaného Patetla. Toho využili hosté ke snížení, kdy Šebek si srazil míč do vlastní sítě. Dobříšští hráči mohli skóre navýšit po faulu na Dorta, kterou však sám faulovaný hráč neproměnil. V 68. minutě po akci Šebka přidal čtvrtý úspěch Píša. V 81. minutě Šebek ze středového kruhu poslal míč přes brankáře po páté do branky a čtyři minuty před koncem Dort si pohrál z protihráči a přidal poslední gól utkání.

Dobříš B: Kratina – Šebek, Patetl, Čížek, Čihák – Píša, Boudník (71. Šika), Janda, M. Liška (63. Burda) – Maryška (46. Tran), Dort (85. Havlík)

Branky: 5 a 32. Maryška, 21 a 68. Píša, 81. Šebek, 86. Dort – 17. Jan Prachař, 54. vlastní.

Rozhodčí: Šesták.

ŽK: Čížek – Čadek, Hofta