Rozhodlo deset minut první půle

25. září 2017

Útočný fotbal přinesl celkem sedm branek. Přestože A-tým vstřelil tři, prohrál a klesl do středu tabulky.

Dobříš – Klatovy 3 : 4 (2 : 3)

Dobříšští začali zápas ve velkém stylu. Hned v úvodu vystrašil klatovského gólmana Procházka střelou těsně nad branku, a i další pokus J. Šraina se do branky nevešel. Přímý volný kop Dorta vytáhl brankář Rojík. V 10.minutě kombinační akci Dorta s J. Šrainem zakončil pohotovou střelou Maryška a domácí vedli. Hosté však začali hrozit rychlými brejky zvláště po levé straně a v 19.minutě Szedmák našel před brankou zcela volného Krásného a ten bez problému vyrovnal. Dobříšští se pak mohli opět ujmout vedení, avšak Masopust střílel nepřesně. Vzápětí na druhé straně centroval opět Szedmák a znovu volný Krásný přidal ve 26. minutě druhý gól hostů. Po rohovém kopu Klatova brankář Šedivý vyrazil hlavičku Mészárose a se štěstím i dorážku dalšího hráče. O chvíli později po dlouhém nákopu prohrál Šedivý souboj s Bezděkem a ten došel až s míčem do brány. Domácí se poté snažili těžit ze svého tlaku a výsledkem byl kontaktní gól Maryšky, který netradičně hlavou poslal do brány centr Procházky. Před koncem první půle pak Rojík zlikvidoval střelecký pokus Masopusta.

Ve druhé půli slušná návštěva diváků, čekala na vyrovnání. Hned v úvodu neproměnil Maryška svůj únik, když nastřelil gólmana, centr Šraina odvrátil Lukeš na rohový kop a centr Procházky tentokráte Maryška nezužitkoval. Domácí dál měli převahu, ale šance nepřicházeli. Naopak únik Szedmáka řešil Talůžek faulem. V závěru utkání vrhli dobříšští hráči všechny síly do útoku. Po autovém vhozu Maryšky Talůžek přestřelil, Pokorný hlavou těsně minul branku a v největší šanci prostřelil Procházka brankáře, ale obránce stačil míč vykopnout. Následovala série rohových kopů, po které Maryškovu střelu Rojík vyrazil na další roh a střela Masopusta bránu minula. Dvě minuty před koncem prostrčil střídající Cibulka míč na Diviše a ten z úhlu vsítil čtvrtou branku hostů. V nastaveném čase po Dortově trestném kopu dorazil míč do branky J. Šrain a vzápětí rozhodčí utkání ukončil.

Dobříš: Šedivý – Masopust, Talůžek, Rychlík, Pokorný – Procházka, J. Šrain, Dort, V. Šrain (70. Junek) – Maryška, Matějka

Branky: 28. Hrabák, 82. Frnoch – 22. Matějka 10 a 38. Maryška 91. J. Šrain – 19 a 26. Krásný, 30. Bezděk, 88. Diviš

Rozhodčí: Dobrý

ŽK: Talůžk – 0

Diváků: 300

Trenér Jiří Rychlík: To, že jsme během deseti minut obdrželi tři branky, je mementem pro další zápasy. Nemůžeme nechávat před brankou zcela volné hráče. My nemáme takový tým, aby dokázal zlikvidovat dvoubrankovou ztrátu. Doufejme, že to bude poučením pro další zápasy. Za týden jedeme dál.