Rozhodlo šest minut druhé půle

15. dubna 2019

Utkání s pražským týmem se hrálo za nevlídného studeného počasí. Hosté byli favoritem, ale domácí potřebují body jako sůl. První půle přinesla nezáživný fotbal jen s minimem příležitostí na obou stranách. První možnosti Pivrnce zabránil Jechort včasným vyběhnutím a další Masopust, který zablokoval střelu stejného hráče. Postupně přišly i šance dobříšských po protiútocích. J. Šrain unikl obráncům, ale gólman Stareček stačil míč vyrazit na roh, po centru J. Šraina si v dobré pozici nezpracoval Junek míč a na centr Junka Šebek nedosáhl.

Dobříš – Aritma Praha 1 : 2  (0 : 0)

Druhá půle přinesla přece jen trochu zajímavější hru. Po akci Dorta neprostřelil blok obránců Šebek a po přímém volném kopu Dorta a zmatku před hostující brankou, se neprosadili jak Talůžek tak Šebek. Na druhé straně mířil těsně vedle branky Turák a pak přišlo šest minut, které rozhodly o výsledku. Nejprve rozhodčí zřejmě obrátil aut a pak si za pomoci ruky zpracoval míč Turák a z hranice malého vápna se v 66. minutě trefil přesně k tyči. Za minutu rozehrál rohový kop Šebek a hlavičku Dorta posunul do sítě rovněž hlavou J. Šrain. V 71. minutě centr Beneše usměrnil do branky opět Turák. Dobříšští se pak sice snažili o srovnání skóre, ale nepomohlo ani to, že se tradičně se na hrot útoku vysunul Talůžek. Po akci J. Šraina zabránil ve skórování Matějkovi Troníček a na druhé straně zabránil Jechort ve skórování znovu Turákovi. Dobříššským se tak naděje na uchování divizní soutěže opět snížila.

Dobříš: Jechort – Procházka, Talůžek, Masopust, V. Šrain – – Junek, Pokorný, Dort (83. Kozohorský), J. Šrain, Puchmajer – Šebek (67. Matějka)

Aritma: Stareček – Baran, Troníček, Frnoch, Bedrna – Kocour (90. Podobský), Beneš, Polom, Pivrnec (71. Modr), Macek (85. Mareš) – Turák.

Branky: 67. J. Šrain – 66 a 71. Turák

Rozhodčí: Šimeček

ŽK: Puchmajer, V. Šrain – Pivrnec

Diváků: 135

Statistiky: Střely: 4 : 9, z toho na branku: 2 : 3. Rohové kopy: 5 : 3. Ofsajdy: 1 : 2. Fauly: 9 : 9

Dobříš B – Choteč 3 : 2  (2 : 0)

Ve svém třetím utkání za sebou na domácí půdě konečně domácí bodovali. Hosté ze středu tabulky začali lépe, ale Szöcs své šance, zásluhou brankáře Malého, neproměnil. Postupně získali převahu dobříšští hráči. Matějů střílel těsně vedle branky a dva úniky Karase také úspěch nepřinesly. V podobné situaci se ocitl také hostující Hulei a ni on neuspěl. Ve 38. minutě se však domácí dočkali a po akci Karase dorazil míč do sítě Petrlík. Za minutu po nákopu Malého unikl obraně Karas a navýšil skóre zápasu. Šanci ke třetí brance ještě neproměnil Liška.

I ve druhé půli měli dobříšští zpočátku navrch. Po centru Petrlíka minul branku hlavou Puchmajer a Liška v dobré příležitosti zaváhal, stejně jako Matějů. Hosté se pak více snažili, ale jejich útoky zastavovali často ofsajdová postavení a Bělohlávek střílel nepřesně. Na druhé straně po akci Kukola se neprosadil Puchmajer. V 72. minutě po centru Šišmy vstřelil třetí gól Liška. Dobříšští pak dali šanci dalším hráčům z lavičky, což se jim málem nevyplatilo. Několik šancí hosté „zazdili“, ale v 79. minutě dorazil míč po přímém volném kopu Szöcs a za tři minuty Velchev v pádu hlavou vstřelil kontaktní gól. Pět minut před závěrem si obnovil zranění domácí gólman a do brány se musel postavit Kuchař. Definitivně mohl rozhodnout Puchmajer, avšak své sólo neproměnil. V nastaveném čase byl ještě po druhé žluté kartě vyloučen Liška, ale dobříšští v devíti lidech své tři body uhájili.

Dobříš B: L. Malý st. – Petrlík, Weber, Kadlec (46. Karásek), Burda (78. Balík) – Matějů (73. Šiška), Fic (68. Šišma), Puchmajer, Kuchař, Liška – Karas (58. Kukol)

Branky: 39. Petrlík, 40. Karas, 72. Liška – 79. Szöcs, 82. Velchev

Rozhodčí: Zoufalý

ŽK: Fic, Kuchař, 2× Liška – Hajíček

ČK: Liška – 0