Rozhovor: David Pokorný

Rozhovor: David Pokorný

08. listopadu 2017

David Pokorný (26) je hráčem, který hraje na Dobříši fotbal již od přípravky. Pokud počítáme léta strávená na Dobříši, je nejdéle sloužícím hráčem A-týmu působícím zde bez přestávky.  Po skončení zápasu Dobříš – Sedlčany (2 : 0), ho R. Weber požádal o rozhovor.

Co říkáš dnešnímu výkonu a výsledku v derby?

Samozřejmě jsem spokojený, že jsme uhráli tři body a poprvé v divizním derby zvítězili. Myslím, že jsme podali dobrý výkon a navázali na vítězství v Hořovicích. Těší nás, že jsme se tím opět přiblížili k horním místům divizní tabulky. Pomohla nám určitě penalta v úvodu utkání, ale i bez ní věřím, že bychom dokázali zvítězit.

Kdo tě k fotbalu přivedl a jak jsi začínal?

V rodině se spíše ujal hokej. Hrál ho můj otec i strýc. Na Příbrami, kde jsem bydlel, jsme s kamarády kopali na plácku před domy. Ti kluci mě pak na krátký čas přivedli i do tehdejší Marily Příbram. Po té, co jsem se přestěhoval do Kytína, mě na Dobříš přivedla matka a tady začala moje fotbalová kariéra.

Na jaké trenéry a na jaké fotbalové období nejlépe vzpomínáš?

Hodně mi dal v začátku mého působení pan Josef Krákora. Později mě vedli trenéři Karel Kadlec, Václav Šrain, Miroslav Zubek, doufám, že jsem na někoho nezapomněl. Každý trenér mi určitě něco přidal k fotbalovému kumštu. Po příchodu mezi dospělé to je určitě i Martin Šrain. Rád vzpomínám na sezonu, kdy jsme pod vedením pana Zubka jako dorostenci postoupili z I.A třídy do krajského přeboru. V současné době jsem rád, že po mých zdravotních problémech vůbec hraji v našem prvním týmu a nastupuji v základní sestavě.

Dobříšský tým hraje druhý rok divizní soutěž a zatím to vypadá, že bychom se měli udržet i pro další sezonu. Jak vidíš perspektivu dalšího působení MFK v této soutěži?

V současné době máme v týmu kromě starších zkušených hráčů a hráčů mojí generace i dost mladých tváří. Já budoucnost vidím optimisticky. Věřím, že se i v dalších letech podaří udržet pro Dobříš divizi a k tomu chci samozřejmě i já přispět svým výkonem.

 Děkuji za rozhovor.

Další novinky

Zobrazit všechny