MILOŠ KRÁTKÝ - POSTUP CHCEME VYBOJOVAT

MILOŠ KRÁTKÝ - POSTUP CHCEME VYBOJOVAT

21. března 2017

O víkendu zahájí i okresní fotbalové soutěže. Na první příčce přezimovalo „béčko“ MFK Dobříš vedené trenéry Milošem Krátkým a Karlem Kadlecem. Před prvním zápasem zpovídal náš zpravodaj R. Weber Miloše Krátkého.

Je pro Tebe překvapením první místo po podzimní části soutěže?

Pro mě to překvapení není. Jako cíl jsme si s Karlem Kadlecem dali skončit do třetího místa, což se nám zatím daří. Myslím, že máme tým, který je schopen bojovat o přední umístění.

Chcete tedy i v jarní části pokračovat v útoku na první místo. Budete využívat i hráče prvního týmu?

Samozřejmě chceme hrát o čelo tabulky, i když teď to bude složitější. Důležitý bude začátek soutěže. To, že ubylo hráčů „áčka“, se projeví i v našem týmu. Citelně nám bude chybět hlavně Honza Karas, autor 17. branek, který je teď v kádru prvního týmu. Dlouhodobě je zraněný Víťa Weber. Věřím, že ostatní hráči je nahradí. Ze základního kádru A-týmu nechci hráče využívat, protože i tento tým má své úkoly. Nastupovat by však měli hlavně hráči „z lavičky“ prvního mužstva a dorostenci, pro které je to příprava na přechod mezi dospělé hráče.

Myslíš si, že případný postup do I. B třídy by byl pro oddíl MFK Dobříš přínosem?

Jsem o tom přesvědčen. Máme dobré dorostence, pro které by vyšší soutěž měla znamenat získání zkušeností a mělo by jim to přinést i kvalitativní herní růst. Myslím si, že mužstvo má budoucnost a nadějní mladí hráči by se měli stát zálohou prvního mužstva. Určitě by v I. B třídě nehráli druhé housle.

Děkujeme za rozhovor a přejeme úspěšné splnění cíle, který jste si dali!

Další novinky

Zobrazit všechny