Rozhovor s útočníkem Martinem Valsou

Rozhovor s útočníkem Martinem Valsou

22. září 2016

Útočník Martin Valsa je již druhou sezonu fotbalistou MFK Dobříš. Po vítězném utkání se Sušicemi (3 : 1) jsme ho požádali o rozhovor.

Co říkáte výsledku a předvedené hře?valsa
Vyhrálo se a to je to hlavní. Byli jsme lepší, měli jsme spoustu šancí, těch gólů mohlo býti více, ale tři body jsou doma, a to se počítá.

Jak jste s fotbalem začínal a jak dál pokračovala vaše fotbalová kariéra?

Já jsem začal s fotbalem relativně pozdě. V 10 letech mě na hřiště v Boroticích přivedl pan Radek Hnida a v té době již hrál můj mladší bratr Radek. Hrál jsem tam od žáčků a později jsme já  v starších a brácha ještě v mladších žácích  přešli do Sedlčan. Tam se nám docela dařilo a rád na to vzpomínám hlavně na trenéry, funkcionáře, maséry. Nechci nikoho jmenovat, abych na někoho nezapomněl. Zapomenout však nechci ani na fanoušky. V době, kdy jsem působil již mezi dospělými, mi Jaroslav Brunclík zařídil angažmá v Rakousku, v týmu Union Haag, který je  asi tak na úrovni naší I. A třídy.

Pak jste přešel do MFK Dobříš. Co vás k tomu vedlo a jak vás přijali hráči?

Rakouský tým pak už o moje působení nestál a tak mi opět Radek Hnida spolu s funkcionářem Dobříše Josefem Mášou nabídli angažmá na Dobříši. V Sedlčanech nebyl problém s mým odchodem. Tady na Dobříši je dobrá parta hráčů a nebyl žádný problém se zapojit do působení v tomto týmu. V poslední době se mi daří i střelecky, tak jsem tady spokojený.

To, že jste působil v Sedlčanech, mě přivedlo na otázku: Jaký je rozdíl mezi fotbalovými oddíly Tatran Sedlčany a MFK Dobříš?

V Sedlčanech, na rozdíl od Dobříše, celé město fotbalem doslova žije. Hlavně po té co se postoupilo do divize.  Svědčí o tom i vysoké návštěvy. Také se tam hodně věnují teorii (rozbory zápasů, videa a pod.). Na Dobříši zase kladně hodnotím přístup trenérů i spoluhráčů k mladíkům, kteří do mužstva přicházejí, ať už z vlastního dorostu, nebo z jiných oddílů.

Zmínil jste se o vašem bratrovi. Fandíte si a hovoříte spolu o fotbale?

Brácha mi dost chybí. Mnoho let jsme spolu hráli a na to se nedá zapomenout. Voláme si takřka denně a máme radost, když se druhému daří, hecujeme se, kdo dá více gólů a tak podobně. Radek hraje za tým SK Spartak Velká Bíteš a shodou okolností je to, stejně jako Dobříš, nováček divizní soutěže. Mluvili jsme také o tom, že na konci fotbalové kariéry, bychom si alespoň jednu sezonu spolu zahráli v Boroticích. To je ale ještě daleko.

Na závěr ještě otázka: Jaké vidíte šance Dobříše v divizi?

To je jednoznačné. Já jsem už před tím, než se v Dobříši rozhodlo o divizní soutěži, byl přesvědčen, že našemu týmu svědčí více divize než krajská soutěž. Jsou tu zkušení hráči i ambiciózní nováčkové a i začátek soutěže nasvědčuje, že tento tým má na místo v klidném středu tabulky a možná i výš.

Děkuji Vám za rozhovor a přeji hodně dalších gólů a mnoho úspěchů nejen ve fotbalu!

R. W. 

Další novinky

Zobrazit všechny