Rozřazovací turnaj OFS - U9

Rozřazovací turnaj OFS - U9

06. září 2022

V sobotu 3. 9. 2022 jsme s klukama odehráli rozřazovací turnaj OFS Příbram, který nám určil další soupeře pro podzimní sezónu. Turnaje se zúčastnilo 8 týmu. systém soutěže byl a je nastavený tak, aby kluci hráli co nejvíce vyrovnaných zápasů, čímž se mohou nejvíce posunout ve svých dovednostech..

Prvním soupeřem byli naši mladší kolegové MFK Dobříš B (zejména ročníky 2015 a 2016). Naši kluci se ještě nestačili probudit a pravděpodobně si mysleli, že vše půjde samo. Mladíci je však vyvedli z omylu a zle jim zatápěli nejen v obraně, ale i v útoku. Nakonec jsme však urvali cenné vítězství 5:3. Bohužel se nám vůbec nedařila hra,kterou se snažíme učit, ani jsme nedokázali předvést to co vše již umíme a zvítězili jsme trochu na sílu a důraz. Předvedená hra nebyla vůbec dobrá, nebyla vidět přílišná snaha o úspěch, ani bojovnost a vítězství bylo spíše šťastné. Klukům jsme samozřejmě nic nevyčítali, ale pochvalu si také nezasloužili.

Druhý soupeř byl (i vzhledem ke konečné tabulce) nejsilnější a nejfotbalovější. Prostřední Lhota nás přehrála ve všech směrech. Pokusy o obejití soupeře, snaha získat míč, využívaní volných prostorů a přesná střelba byla výrazně na straně soupeře. Tyto dovednosti jsme stále nedokázali předvést, přestože na tréninku a v tréninkovém tempu je již pohodlně zvládáme. Neměli jsme potřebnou odvahu zkusit něco nového, překvapivého a někdy i “riskantního”, abychom soupeři vstřelili alespoň 1 branku. Hra i v tomto zápase byla taková ospalá, unavená a pomalá. Soupeř zcela zaslouženě vyhrál 6 : 0.

Po tomto “výprasku” jsme si s klukama chvíli sedli a popovídali si o tom, s jakým účelem jsme na turnaj přijeli. Byla to zábava, touha ukázat co jsme se naučili, touha vstřelit branky a ukázat rodičům, že fotbal umíme. První dva zápasy nás nebavili a bylo to dáno zejména tím, že jsme se nedokázali vybičovat k lepším výkonům, nešlo nám plnit pokyny od trenérů a nechávali jsme hrát s míčem spíše soupeře. Řekli jsme si, že v dalších zápasech to zkusíme jinak. Pokusíme se svoji snahu zvednout tak abychom ze zápasu přišli i unavení, zpocení, ale šťastní, že nás hra baví a že máme šanci se porovnávat s ostatními.

Třetí utkání jsme odehráli s Dalekými Dušníky. Kluci naše rady a stanovené úkoly vzali za správný konec a hned hra vypadala jinak, často jsme se dostávali do zakončení, často se nám povedla klička, často se nám povedlo uvolnění, často se nám povedla i přihrávka a kluci zjistili, že nás ten fotbal opravdu baví. Jednalo se o zápas kdy “hořela tráva” a svůj podíl na tom měl i soupeř, hra se přelévala ze strany na stranu s velkým množstvím šancí na obou stranách, bohužel náš střelecký prach byl vlhčí než soupeřův a tak Dušníky zvítězili 1 : 0. Každopádně kluci za tento zápas sklidili jen slova chvály a při troše štěstí jsme mohli nejen vyrovnat, ale i vyhrát.

Dalším soupeřem byli hráči z Pičína. Kluci se zápas od zápasu zlepšovali a jejich snaha přinášela i úspěch. Stále více se nám dařilo odebírat míče soupeře dále od naší branky a zároveň jsme využívali volné skulinky k zakončení a útoku na soupeřovu branku. Trochu jsme měli problém s rozehrávkou od branky a přes volné prostory jsme měli problém se dostat za soupeřovu obranu. Jedinou cestou bylo překopnutí soupeře, to je sice jednoduché, ale my si chceme míč užít. Utkání to opět bylo vyrovnané a konečné skóre se zastavilo na stavu 4 : 3 pro Pičín. Kluci si začínali sahat na dno svých sil a ze hřiště odcházeli unavení, ale myslím, že spokojení se svoji hrou.

Pátým soupeřem byla Stará Huť. Kluci pokračovali v nastaveném trendu. Pokusy o kličku střídal rychlý útěk do volného prostoru, dokázali jsme si vědomě přihrát a zakončit spoustu akcí. Soupeře jsme ze začátku nepouštěli do šancí, protože se nám dařilo míče včas odebírat, nikoliv jen zakopnout a skóre narůstalo v náš prospěch. Ke konci zápasu nám však evidentně docházely síly a soupeře jsme pustili na dostřel. Naštěstí nás nedostřelil a vyhráli jsme 5 : 3.

Předposlední utkání jsme odehráli s Novým Knínem. Vzhledem k tomu, že jsme poměrně unavení hned nastoupili k tomuto zápasu, tak nám tentokrát začátek utkání trochu utekl a museli jsme soupeře střelecky dotahovat. Kluci nic nevzdali a do soupeře se zakousli se vší vervou, což nám přineslo úspěch v podobě vyrovnání, po krásné individuální akci až do prázdné branky. Pak jsme sice opět obdrželi gól, ale znovu jsme dokázali brzy srovnat krok, tentokrát krásnou střelou z voleje po získání vysokého míče. Pak už vybuchla bomba emocí jak mezi hráči, tak mezi rodiči, když se nám podařilo utkání otočit na svou stranu. Bohužel jsme vedení neudrželi a těsně před koncem se Knínu podařilo vyrovnat a utkání skončilo 3 : 3.

Posledním soupeřem byla Nová Ves pod Pleší. Ke stále narůstající únavě se přidala i zvyšující se teplota vzduchu a tak jsme soupeři umožnili dostat se do vedení a chvíli nám trvalo, než jsme se zase dostali do provozní teploty a tempa utkání. Naštěstí to nemělo dlouhé trvání a po probuzení vedoucím gólem jsme opět začali hrát to, co nás zdobí a co umíme. Konečný výsledek byl 6 : 2.

Turnaj jsme zakončili s vyrovnanou bilancí, kdy jsme 3 zápasy vyhráli, 3 zápasy prohráli a jeden zápas skončil nerozhodně. Po probouzecích dvou zápasech jsme konečně začali předvádět to co umíme a v této sestavě jsme předvedli výkon na hranici našich možností. Škoda, některých obdržených nebo nevstřelených gólů. Chyběl nám jeden jediný, který by nás pro podzimní část “katapultoval” do silnější skupiny a mohli bychom hrát náročnější zápasy. Po sečtení všech výsledků jsme skončili ve druhé polovině startovního pole a tak nás čekají celý podzim spíše jednodušší soupeři. To však neznamená, že vše půjde samo a bez snahy, přesvědčili jsme se o tom na začátku turnaje, že žádný soupeř není předem poražený. Celkový dojem z turnaje je takový, že když chceme, tak umíme zahrát krásný vyrovnaný zápas s jakýmkoliv soupeřem a při plnění stanovených úkolů můžeme být úspěšní. To co říkají trenéři má smysl poslouchat a vede to k úspěchu. Od 3. zápasu se nám moc líbilo nasazení i snaha urvat vítězství na svoji stranu a také předváděné dovednosti. Turnaj byl poměrně dlouhý a náročný, ale všichni jsme to zvládli.

Sestava: Vojtěch Weber, Štěpán Redlich, Michal Sabota, Tomáš Kasprišin, Tomáš Faktor, Martin Šulc, Jakub Budka, František Melša, Karel Huřík, Tykhon Rybalko, Daniel Rei Pek

Trenéři: Radim Weber, Tomáš Redlich

Pole pro přílohy

Další novinky

Zobrazit všechny