Další report ze starší přípravky

02. října 2023

V neděli naši kluci a Ela odehráli další soutěžní zápas proti sdruženému týmu Láz/Obecnice.

Na soupeře jsme nastoupili hned od začátku a dokázali jsme používat naše dovednosti k jeho překonání. Byla vidět bojovnost a snaha včas získat míč, vhodné rozhodování, spolupráce a pochvala i v rámci týmu za povedenou dovednost (přihrávka, zákrok brankáře, klička, střela). První část jsme dokázali vstřelit 4 branky a soupeř jen jednu. Druhá část se odehrávala v podobném duchu. Hrál se kvalitní přípravkový fotbal a to i díky konstruktivní hře soupeře. Snaha, která přináší i chybná rozhodnutí a pak záleží jak se s tím vypořádají soupeřovy útočníci. V této části jsme získané míče a nastalé situace řešili velmi dobře a dokázali jsme přidat další 4 branky a bojovností a několika “zázračnými” zákroky brankáře (Dominika Máši) jsme v této části nepustili žádný gól. V poslední třetině nám trochu došel dech a i s ohledem na únavu jsme začali volit spíše individuální a ne vždy vhodné řešení, což nám síly ubíralo ještě více a soupeř se dostával do nebezpečných situací. V závěru třetiny se strhla drobná přestřelka a oba týmy vstřelili 4 branky. MFK Dobříš B – Láz/Obecnice 12 : 5.

Celkově jsme byli s výkonem spokojeni, naši si opět ověřili, že na trénincích se učíme smysluplné věci, které lze při zápase dobře využít a přehrát tím soupeře, nejvíce si ceníme týmového pojetí hry, bojovnosti, vzájemné pomoci a povzbuzení se i na hřišti, bez naštvanosti na rozhodnutí spoluhráče. S tím souvisela i společná radost po závěrečném hvizdu a z každého vstřeleného gólu. Naše hráče hra bavila a na hřišti byli šťastní, všichni se ze střídačky na hřiště těšili a zvládli zápas jak nejlépe dovedli. Nad rámec týmovosti (kdy všichni odvedli velmi dobrý výkon) musím vyzvednout Dominika Mášu v brance (ve druhé třetině), kdy několika “tygřími” skoky dokázal udržet čisté konto. Aby nebylo vše jen zalité sluncem a neusnuli jsme na vavřínech, tak bychom našli i několik nedostatků, jako je stále pomalejší přepínání do obranných činností, bezkontaktní běžecké souboje se soupeři a další drobnosti, na kterých budeme dále pracovat.

Sestava: Vojtěch Weber, Dominik Máša – Lukáš Mikel, Ela Roupcová, Adam Chocholouš, Alexandr Chocholouš, Matěj Lopata, Jakub Budka, Jiří Kinský, Štěpán Redlich.

Trenéři: Radim Weber, Tomáš Redlich