Scházel nám klid v zakončení a kus štěstí

11. září 2019

Trenér Filip Dort do dalšího divizního zápasu postavil překvapivě stopera Talůžka na útočný hrot. Proti silnému soupeři zahráli dobříšští hráči dobrý zápas, vypracovali si dostatek brankových příležitostí, avšak, na rozdíl od soupeře, jim chyběl klid v zakončení.

Dobříš – Chomutov 2 : 4 (1  : 2)

První šanci měl sice hostující Pěnička, ale netrefil branku. Pak se vrhli do útočení domácí hráči a vypracovali si několik slibných šancí. Maryška nastřelil obránce, těsně vedle branky zamířil Fic, Junkův pokus srazil na roh Kubík, další jeho střelu zachytil gólman Švejda, střelu Kozohorského zastavila tyč, zaváhání gólmana nezužitkoval Junek a pokus Kozohorského šel do těla Švejdy. Ve 27. minutě však na druhé straně unikl L. Svoboda a nekrytý Boček poprvé skóroval. Za dvě minuty unikl Pěnička, Weber sice zasáhl, ale rozhodčí jeho pád pod nohy posoudil jako faul. Penaltu bezpečně proměnil opět Boček. Chomutovští hráči se uklidnili a vyrovnali hru. Pěničkův únik opět zastavil Weber. U domácích pokus Kopečného skončil v rukách brankáře. Dvě minuty před poločasem po autu Maryšky a souboji s Talůžkem zahrál Hříbal rukou. Penaltu proměnil Junek. Vzápětí bomba Junka skončila vedle branky.

Úvod druhé části přinesl šance na obou stranách. Příhonského přízemní centr zachytil Weber, po akci Junka se neprosadil Talůžek, střelu Bočka domácí gólman vyrazil a po rohovém kopu se neprosadil Talůžek. V 52. minutě vyrazil Weber hlavičku Hříbala, dorážku Pěničky vykopl z branky Pokorný a po následném centru již Pěnička uspěl. V 61. minutě po centru před branku neuspěl Weber v souboji s protihráči a po zmatku před brankou přidal Boček hlavou svůj čtvrtý gól. Bylo rozhodnuto a domácí trenér dal příležitost hráčům z hlavičky. Po přihrávce Talůžka se do branky nevešla střela Horáčka a Machač pak mířil nad branku. Chybu v rozehrávce se pokusil využít Maryška, obešel brankáře, ale jeho střelu zastavil na brankové čáře Hříbal. Šest minut před koncem se parádně z dvaceti metrů trefil Maryška a stanovil konečné skóre zápasů.

Dobříšští hráči předvedli bojovný a dobrý výkon, bohužel chybělo lepší zakončení a trochu štěstí.

Dobříš: Weber – Procházka, Pokorný, Machač, Kozohorský (72. Petrlík) – Junek (72. Liška), Fic (66. J. Šrain), V. Šrain (60. Puchmajer), Kopečný (66. Horáček) – Maryška, Talůžek.

Branky: 44. Junek (p. k.) 86. Maryška – 27, 29 (p. k) a 61. Boček, 52. Pěnička

Rozhodčí: Hlaváček

ŽK: Maryška, Machač – 0

Diváků: 150

Střely: 15 : 10, z toho na branku: 10 : 9. Rohové kopy: 5 : 1. Ofsajdy: 1 : 5. Fauly: 16 : 7

Trenér Filip Dort: S úvodem zápasu jsme jako trenéři byli spokojení, zápas měl tempo a měli jsme územní převahu, i když první stoprocentní šanci zápasu měli už po dvou minutách hosté, kterou zakončili vedle branky. V prvních 20 minutách jsme měli několik slibných šancí a nastřelili jsme i tyč. S neproměňováním šancí se bohužel potýkáme už od prvního zápasu soutěže a myslím si, že nemáme potřebné štěstíčko.

Výpadek koncentrace přišel mezi 27. a 29. minutou, kdy jsme během dvou minut inkasovali dvě branky, z toho jednu z penalty.

Proměněnou penaltou na konci prvního poločasu jsme se dostali do hry, ale už v 52. minutě jsme inkasovali potřetí. Po tomto a čtvrtém gólu z 61. minuty jsme poslali do hry 5 náhradníků a troufám si říci, že úroveň naší hry se nezměnila a pokračovali jsme v aktivní hře. Náš korigující druhý gól na 2 : 4 přišel až po 80. minutě a to už bylo pozdě na pomýšlení na nějaký bodový zisk.

Celkově jsme zápas prohráli individuálními chybami a rozdíl byl také v tom, že soupeř měl v sestavě rozdílového hráče Bočka, který nám vstřelil 3 branky a vytvářel slibné situace na přečíslení svým spoluhráčům.

Černolice – Dobříš B 2 : 0 (1 : 0)

Proti vedoucímu týmu soutěže nepředvedli dobříšští špatný výkon, ale, podobně jako „áčku“, chybělo přesnější zakončení. Domácí začali lépe a v úvodu neproměnil svou šanci Šmucler. V 7. minutě však byl tento hráč faulován a pokutový kop proměnil Stracený. Postupně hosté hru vyrovnali a a O. Puchmajer střílel těsně vedle. V samém závěru první půle nevyužil zaváhání v dobříšské obraně Šilhavý a střela dobříšského Matějky mířila těsně nad bránu. I druhá půle měla stejný obrázek. Po rohovém kopu O. Puchmajera nedokázal nikdo dorazit míč který prošel podél branky. Domácí však přece jen byli nebezpečnější. Po přímém volném kopu trefil Zamrazil tyč, Vančát zachránil po akci Šmuclera a v 71. minutě rozhodl zápas Kaláb, který prošel do „vápna“ a skóroval. V závěru se neujala ani střela dobříšského Krmely.

Dobříš B: Vančát – Petrlík, Horáček, Kvapil (36. Rehák), Burda –Semančík (74. Krmela), M. Puchmajer, Kuchař (67. Kukol), O. Puchmajer, Rada – Matějka

Branky: 7. Stracený (p. k.), 71. Kaláb

Rozhodčí: Babák

ŽK: Vančát, M. a O. Puchmajer