Šedivý rozhodl v penaltovém rozstřelu

06. dubna 2018

Dobříšští fotbalisté odehráli na jihu Čech své odložené utkání. Vzhledem k průběhu zápasu jsou dva body cenné. Rozhodlo se až v dramatickém penaltovém rozstřelu, ve kterém dobříšský gólman Šedivý chytil tři střely ze značky pokutového kopu.

Český Krumlov – Dobříš 1 : 1 (0 : 0) na p. 2 : 3

V úvodu utkání hrála obě mužstva velmi opatrný fotbal bez větších příležitostí. Postupně však nějaké šance přišly a i když měli domácí častěji míč na kopačkách, hosté hrozili rychlými brejky vedených zvláště Maryškou. Ten se také dostal do první vážnější akce, ale dlouho hledal střeleckou pozici. Vzrušení přinesl rychle zahraný přímý volný kop krumlovského Kabeleho ze středového kruhu, který skončil těsně nad břevnem. Na druhé straně vysunul Junek Maryšku, tomu však včas zabránil vybíhající brankář Hňup. Po rohovém kopu skončila hlavička Talůžka těsně nad bránou a střela domácího Taubera z úhlu také gólem neskončila. V největší šanci hostů v první půli se ocitl V. Šrain, ale do střely mu skočil jeden z protihráčů. V závěru první části utkání si s Maryškovým trestným kopem Hňup poradil a další střela dobříšského útočníka se do branky nevešla.

Druhou půli začal Krumlov větším tlakem. Častou střelbou a nakopáváním vysokých míčů do pokutového území se snažil o úspěch. Největší šanci měl Tauber, jehož hlavička skončila vedle branky Šedivého. To na druhé straně byli dobříšští úspěšnější. V 60. minutě centr Maryšky poslal přesnou hlavičkou k tyči Talůžek a zajistil hostům vedení. Za čtyři minuty však došlo pro Dobříš k nepříjemné situaci, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Matějka. To byl pro domácí signál k náporu a první jejich velkou příležitost neproměnil hlavou Tauber. V 75. minutě přece jen po hlavičce Kabeleho se střelou z úhlu prosadil Neckář a srovnal skóre utkání. Domácí se pak snažili využít přesilovku a byl to opět Tauber, který se v dobré pozici neprosadil. Ale i dobříšští mohli skórovat Maryškou, jeho střela se však odrazila od brankářových nohou. Poslední příležitost domácích pak neproměnil, centru Svobody Wagner a tak zápas dospěl ke střelám ze značky pokutového kopu.

První dva střelci, Talůžek a Wagner, neuspěli. Další tři střelci Procházka, Novák a Masopust se však nemýlili. Když čtvrtý domácí pokus Kabeleho vyrazil Šedivý na tyč, mohl rozhodnout Krůta. Ten však trefil jen břevno a tak rozhodl až pátý pokus krumlovského hráče. Gólman Hňup nepřekonal svého kolegu a tak Šedivý svým třetím úspěšným zákrokem rozhodl o dvou bodech pro Dobříš.

Dobříš: Šedivý – Procházka, Talůžek, Pokorný, Krůta – Junek (40 Matějka), J. Šrain, V. Šrain (91. M. Šrain), Masopust – Semančík (78. Patetl), Maryška.

Branky: 60. Talůžek – 75. Neckář

Rozhodčí: Cihlář ŽK: 0 – Matějka, V. Šrain

ČK: 0 – Matějka

Diváků: 148

Statistiky: Střely: 10 : 8, z toho na branku: 2 : 4. Rohové kopy: 5 : 3. Ofsajdy: 0 : 1. Fauly: 5 : 22