Slovo trenéra

Slovo trenéra

18. listopadu 2016

Před posledními dvěma zápasy divize požádal náš hlavní zpravodaj R. Weber trenéra MFK Dobříš Martina Šraina o vyjádření k podzimní sezoně a výhledech do budoucna.

“Cílem našeho týmu bylo a stále je udržení se v divizi pro příští sezonu. Myslím, že výkony mužstva jasně naznačují, jak se tým k této výzvě postavil. Dvacet bodů je podle mne dobrý počin a je velká naděje, že se tento cíl splní, i když samozřejmě není ještě vyhráno.

Hledání příčin zhoršených výsledků ve druhé polovině je podle mne špatné. Kdo někdy hrál fotbal, ví, že o výsledku často rozhodují maličkosti a já si myslím, že kluci v žádném zápase neudělali Dobříši ostudu ani výsledkově, ani nasazením.

Začátkem příštího roku nás čeká příprava prakticky stejná jako v minulých sezonách, neboť musíme brát ohled na to, že i když jsme postoupili do divize, kluci stále dělají fotbal při svém zaměstnání a ve svém volném čase.

Pokud bych si položil otázku, co přinesla nová soutěž pro hráče a samotný oddíl, na to neexistuje jednoznačná odpověď. Podle mého názoru je přínosem, že na utkání chodí dvakrát více diváků, soupeři jsou atraktivní a hraje se dobrý fotbal. Já jsem za svou fotbalovou kariéru nezažil, abych hrál takovouto soutěž. Jsem proto rád, že jako trenér můžou v A-týmu nastupovat, vedle zkušených borců, mladíci O. Puchmajer, Pjaták, Gregor, Junek, Šedivý, Horáček i další, pro které jsou divizní zápasy velkou motivací.

Věřím, že po neblahých zkušenostech s divizí v minulých letech, má tato generace hráčů velkou šanci hrát fotbal na dobré úrovni.”

Další novinky

Zobrazit všechny