Sněhové zápasy mladší přípravky U9

Sněhové zápasy mladší přípravky U9

12. prosince 2022

O víkendu 3. a 4.12. jsme opět odehráli dva zápasy.

V sobotu jsme po sněhové nadílce dorazili na další zápas zimní ligy do Zvole. Naším soupeřem byla tentokrát Povltavská fotbalová akademie A. Nakonec jsme dorazili v silně kombinované sestavě, kdy nám pomohli dva kluci z mladší kategorie Matyáš Klimt a Tonda Borovička.

Soupeř byl od úvodního hvizdu aktivnější, naši bohužel museli začít bez střídání, protože dva naši spoluhráči se nedokázali včas převléknout a tak hrající část týmu byla brzy unavená. Ze začátku nelze upřít snaha získat míč, i pokus o učené kličky, ale postupem času jsme se nemohli vůbec dostat od své branky a v zásadě jsme lovili jeden míč za druhým ze své sítě. Nedokázali jsme plnit úkoly, které jsme si před začátkem zápasu stanovili zejména co se týká útočné fáze a když se k tomu přidala i kvalita provedení soupeře, tak se náš brankář měl co ohánět. Někdy se mu povedlo chytit i nemožné, jindy spadla do sítě i poměrně lehká střela. Kluci v poli měli problém také s přepínáním do obrany a obsazování protihráčů. Ti si s volným prostorem dokázali dobře poradit.

Čím více jsme běhali bez balonu, tím více nás to unavovalo a postupně odcházela i snaha, bojovnost a chuť. O poločase jsme zkusili dát nový úkol, tak abychom se jednodušeji dostali na půlku soupeře a do zakončení. Bohužel se to minulo účinkem a klukům tyto informace spíše jen proletěli “meziuším”.

Oceňuji snahu brankáře rozehrávat i složité míče poměrně konstruktivně, naopak problém byla snaha alespoň přehodit, nebo cíleně překopnout soupeřů obranný val, který byl postaven v blízkosti našeho brankoviště. Úspěchem druhé části bylo několik střel na soupeřovu branku, bohužel bez gólové radosti. Trochu více jsme se snažili individuálně přejít přes soupeře, ale vzhledem k ubývajícím silám jsme jim již nedokázali utéct. 

Rozhodčí nám nakonec napočítal 15 obdržených gólů a žádný vstřelený. Děkujeme za pomoc klukům z U8, snažili se, ale věkový rozdíl a tempo zápasu bylo znatelně na straně soupeře. U našich kluků je potřeba více zapracovat na soustředění jen na samotné utkání, je to 2× 20 minut a to určitě jde vydržet. Je potřeba vnímat pokyny trenérů (neříkáme vám nesmysly) a snažit se je plnit, prostor mezi ušima slouží k tomu, aby alespoň část pohltil. A zároveň je důležité, aby nikdo nepřestal bojovat, pokud to necháme jen na jednotlivcích, tak tyto jednotlivce unavíme a ti pak logicky nemají sílu na další souboje.

Sestava: Karel Huřík – Jiří Kinský, Jakub Budka, Martin Šulc, Tomáš Faktor, Matyáš Klimt (U8), Antonín Borovička (U8)

Trenér: Radim Weber

V neděli jsme přijali nabídku Spartaku Příbram na dvojzápas s nimi a Dalekými Dušníky v tělocvičně ZŠ v Obecnici. K tomuto zápasu jsme odjeli pouze s 6 hráči, ale záměrně jsme nemocné nedoplňovali, protože jsme věřili, že svou kvalitou oba zápasy zvládnou a dokáží si i “odpočinout”. Hlavním úkolem tohoto dvojutkání bylo vyzkoušet si vědomé nabíhání a uvolňování prostoru, mluvení při hře a vzájemnou pomoc.

První utkání s Dalekými Dušníky se nám podařilo. Soupeř byl trochu unavený z předchozího zápasu a tak jsme měli poměrně dost času a prostoru jak na rozehrávku, tak na pokusy o obejití soupeře a využívání volného prostoru. Zároveň jsme hráče tlačili do zrychlení přepínání do obrany a obsazování protihráčů. K vidění bylo spousta pozitivní energie, bojovnost, snaha o získání a “užití” si míče, vhodné rozhodování na hřišti. Občas nám vázla komunikace, ale všichni se snažili říct o míč jak pohybem tak slovem. Soupeře jsme výrazně přehráli.

Do druhého zápasu se Spartakem Příbram jsme sice také vstoupili aktivně, ale postupem času nám začali docházet síly a soupeř se nám vyrovnal. Začali jsme využívat jednodušší řešení a s narůstající únavou jsme si nedokázali příliš pomoct týmově. Každopádně i v únavě jsme ukázali, že umíme bojovat o každý míč, chceme střílet góly, chceme ukázat hezkou kličku a zrychlit po ní. Nakonec jsme se rozešli s remízou.

Sestava: Vojtěch Weber – Adam Chocholouš, Alexandr Chocholouš, Matěj Lopata, Tomáš Kasprišin, Ela Roupcová

Trenéři: Radim Weber, Matěj Lopata

Další novinky

Zobrazit všechny