Souhrn mladší přípravky

Souhrn mladší přípravky

27. září 2022

Ve středu 21. 9. jsme vyrazili na II. předkolo Poháru mládeže -PLANEO CUP. Tentokrát se turnaj hrál na hřišti SK Petřín Plzeň. Postupně jsme si zahráli zápas 1x 20 minut s 1. FK Příbram, Juniorem Strakonice, FK Chelčice, Slavia Karlovy Vary a domácí Petřín Plzeň.

První utkání s 1. FK Příbram jsme odehráli podle očekávání, soupeř nás přehrával technicky, ale my se mu minimálně vyrovnali bojovností a nasazením. Škoda, že se nám nepovedlo lépe zužitkovat vytvořené šance a vstřelili jsme pouze jeden gól.

Dalším soupeřem byl Junior Strakonice. Zde se pro změnu projevila zkušenost soupeře s ohledem na rychlou rozehrávku a přepínání hlavy po ztrátě míče. Ne, že by se kluci nesnažili, ale soupeř byl v tomto lepší, než my a dokázal využít dostatek příležitostí. My jsme opět vstřelili jen jeden gól.

Třetí utkání bylo nejvyrovanější. Se soupeřem jsme sdíleli nejen kabinu, ale i podobný styl hry. Bohužel se začala (pravděpodobně) projevovat únava, polevili jsme v bojovnosti a soupeři nabízeli svou laxností velké množství šancí. Naštěstí ne vše se jim povedlo využít. Naopak nám se podařilo snížit dvěma slepenými a podobnými góly na rozdíl jediné branky, ale soupeř nakonec opět utekl.

Předposlední utkání jsme odehráli s pozdějším vítězem turnaje Slavií Karlovy Vary. Důrazný soupeř nám nedal ani metr prostoru a opět byl zejména rychlejší v přepínání. Kluci při ztrátě míče nestíhali obsazovat soupeře, který se povedeným využitím volných prostorů dostával poměrně lehce k zakončení. Pozitivem bylo, že jsme opět nevyšli střelecky naprázdno.

Poslední zápas s domácím Petřínem Plzeň už byl poslední kapkou v naší únavě, a po několika rychlých gólech jsme, které jsme soupeři nabídli nevhodnou rozehrávkou, nebo nevhodným vyhodnocením situace, jsme absolutně rezignovali a nechali si nasázet jeden gól za druhým. Tentokrát se nám nepoštěstilo dát ani ten čestný úspěch.

Celkově nám turnaj ukázal mnoho věcí, které musíme proti takovým soupeřům výrazně zlepšit. Přepínání z útoku do obrany bylo asi to nejzásadnější, dále pohyb i bez míče, čímž můžeme svému spoluhráči pomoci a nerezignovat po prvním neúspěchu. Mimo poslední zápas nelze upřít snaha, ale soupeři byly jednoduše kvalitnější, což se projevilo i ve výsledcích. Každopádně pro nás je úspěch i účast v tomto kole, a pokud se budeme dále posouvat ve svých dovednostech, tak příští rok nemusí být ani II. předkolo poháru naší konečnou stanicí.

Sestava: Vojtěch Weber – Adam Chocholouš, Alexandr Chocholouš, Tomáš Kasprišin, Michal Sabota, Ela Roupcová, Štěpán Redlich, Matěj Lopata, Jakub Budka

Trenéři: Radim Weber, Matěj Lopata, Tomáš Redlich

V neděli 25. 9. v pozdním odpoledni v 17:00 jsme přivítali v rámci okresní soutěže soupeře ze Staré Huti.

Utkání jsme hráli na 3× 20 minut a každá třetina měla svá specifika.

První část jsme odehráli podle našich představ, celý tým bojoval, předváděl povedené kličky, dokázal včas odebírat míče a dostával se přes volné prostory k zakončení – tam byl ale kámen úrazu – z hostujícího brankáře jsme udělali hrdinu, protože místo volného prostoru v brance jsme trefovali jeho, případně jsme branku netrefili, nebo trefili jen její konstrukci. Klukům však nebylo co vyčítat a věřili jsme, že pokud budou v nastaveném výkonu pokračovat, tak další góly přijdou.

Do druhé části ovšem nastoupil “úplně jiný tým”. Přestali jsme odebírat míče, přestali jsme hledat volné prostory, ne příliš vhodně jsme řešili útočnou fázi. Soupeř naopak hru zjednodušil a po ztrátách míče, kdy jsme měli odkrytou branku, protože chceme, aby se brankář aktivně zapojoval do hry, jsme naše vedení ztratili a museli jsme dotahovat.

Poslední část byla v duchu podobném, nemohli jsme se dostat do tempa, nedokázali jsme se soustředit na samotnou hru a často nás rozptylovaly okolní vjemy (míče na střídačce, se kterými jsme si chtěli hrát, lahve s pitím, se kterými jsme si chtěli hrát, jestli se budou kopat penalty), ale to že bychom měli hru zrychlit nejen dopředu, ale i dozadu, nebo že bychom se snažili plnit úkoly zadané trenéry tak to nás příliš nezajímalo. Teprve když jsme nechali soupeře odskočit o tři góly, tak jsme opět zapnuli naše myšlení do vyšších otáček a vrátili jsme se k výkonu z první části. Odměnou bylo vyrovnání stavu a další šance, které jsme mohli proměnit a znovu překlopit výsledek na svou stranu. Bohužel se to nepovedlo a soupeř si od nás odvezl remízový výsledek.

Do utkání nastoupili opět hráči, kteří nemají takové vytížení s těžšími soupeři.

Sestava: Tobiáš Zelenka – Jan Sprenger, Tomáš Kasprišin, František Melša, Daniel Rei Pek, Tomáš Faktor, Jiří Kinský, Lukáš Dratva, Karel Huřík

Trenéři: Radim Weber, Tomáš Redlich, Matěj Lopata

Další novinky

Zobrazit všechny