Tragická šestiminutovka

14. června 2015

Semice – Dobříš 6:2 (2:1)

Domácí rozhodli, pro ně důležitý zápas, hlavně využitím chyb dobříšských hráčů i když neproměnili dvě penalty. Hosté nastoupili bez několika opor, což se také projevilo na výkonu.

V úvodu vyslal první střelu domácí Koštíř, mířil však do boční sítě, odpovědí mu byla hlavička Valsy po rohovém kopu, která skončila vedle branky. V 7.minutě však přetažený centr poslal Tiytiy po prvé za Součkova záda. Semičtí byli nebezpečnější a Dobříšský gólman se vyznamenal při trestném kopu Koštíře a v zápětí překopl zblízka branku Holan. V 21.minutě prošel Holan snadno do šance a zakončil svou akci druhým gólem. Hosté přidali a Dort samostatnou akci zakončil bombou do břevna, od kterého se míč odrazil na brankovou čáru a v 31.minutě přímý volný Maryšky tečovaný zdí skončil poprvé v domácí brance. Následně na centr Maryšky Grafnetr nedosáhl. Ve 35.minutě však viděl rozhodčí faul v „šestnáctce“. Nařízený pokutový kop ale poslal Bošina do břevna. Dobříšští se snažili vyrovnat a po hezké kombinační akci narazil Valsa míč Maryškovi, který sice dopravil míč do branky, ale asistent rozhodčího signalizoval ofsajd. Ve 41.minutě posoudil rozhodčí odstavení domácího hráče Karáskem jako faul a byla na světě další penalta. Ani ta však změnu skóre nepřinesla, Koštíř vysoko přestřelil.

Druhou půli začali hosté tlakem, Karas orazítkoval tyč a po narážečce s Valsou Dort v 50.minutě pěknou střelou vyrovnal. Následovala však pro hosty tragická šestiminutovka. Po dvou chybách v obraně v 51.minutě Kutifel a v 53.Holan vsítili dvě branky a do třetice všeho zlého si o dvě minuty později srazil Pokorný po centru nešťastně míč do vlastní branky. Utkání tak bylo rozhodnuto. Zvláště když v 61.minutě minutě Koštíř pečetil skóre utkání. Za zmínku stojí ještě nebezpečná hlavička Holana těsně vedle branky, přímý volný kop Bošiny, mířící do tyče a šance Bubeníka, který zblízka překopl. Na druhé straně Valsův únik stačili obránci srazit na roh, M.Liška mířil ve velké šanci do brankáře Štrupla, přímý volný kop Valsy šel těsně vedle branky, stejně jako hlavička Grafnetra. V závěru pak domácí dopravili míč do sítě po sedmé, ale rozhodčí branku neuznal.

Branky: 21 a 53. Holan 7.Tiytiy 51.Kutifel, 55.vlastní, 61.Koštíř – 31.Maryška, 50.Dort. Rozhodčí: Asník. Diváků:200.

Dobříš Souček – Karásek, Puchmajer, Pokorný – Grafnetr, Procházka, Dort(57.M.Liška), J.Liška, M.Šrain(33.Fic) – Valsa, Maryška(46.Karas).

(rw)

Dobříš B – Nečín 2:1 (0:0)

Branky:   Karas, Talůžek – Valenta.

Rozhodčí: Toužimský. Diváci: 40.

Dobříš B: Malý – Pilecký, Máša, Jechort, Šrain, Fic, Tran, Řechka, Karas, Suchan, Svárovský. Stř.: Slunečko, Horáček, Talůžek.
Nečín: Kubín – Viktorin, Hnida, Kretschmer, Vacek, Valenta, Převor, Budínský, Novák, Januška, Petřina. Stř.: Špáta, Horký.

Dobříš C – Nový Knín B 1:9 (0:6) Branka: Šišma

Dorost starší

SK Rakovník -Dobříš 6:2 (2:0)

Branky: Vobr, Čálek

Sestava: Malý – Slunečko,Vobr,Horáček,Čálek – Tran M.(80.Semančík),Čihák,Hrubý – Patetl,Kukol,Tran J.(69.Balík V.)

V posledním kole soutěžního ročníku zajížděli naši dorostenci podruhé na jaře do Rakovníka – tentokrát na půdu SK. I když domácí tým figuroval na třetí příčce, jarní výkony obou týmů byly vcelku pododné. Proto se očekávalo vyrovnané utkání. To se potvrdilo, ovšem pouze proto, že obě mužstva toto utkání pojala jako “pouťák”. Domácí hráči vyráběli v rozehrávce poměrně dost chyb a jejich hra nebyla příliš plynulá. Oproti tomu hosté si nebyli schopni přihrát vůbec a nebýt krásného hřiště SK a pěkného počasí, diváci by mohli odejít a o nic by nepřišli. V prvním poločase stojí za zmínku pouze dva gólové zápisy domácího týmu – v 8.minutě po centrovaném PVK se míč odrazil do sítě od pasu jednoho z domácích hráčů (1:0) a ve 28.minutě si po RK srazili hosté míč do sítě sami (2:0).

Druhý poločas málem nezačal, neboť dobříšští se nějak “pozapomněli” v kabině (asi teplo). A když už konečně přišli, vyrobili za tři minuty na vlastním vápně hrubou chybu (kolikátou již…) a bylo to 3:0. Od této chvíle začali “úřadovat” domácí. Během šesti minut si nechali dát 2 branky – v 52.minutě se individuálně prosadil Vobr (3:1) a v 58.minutě Čálek hlavou zužitkoval centr Horáčka (3:2). Nebýt zbrklého zakončení Hrubého a Čálka, kteří postupovali krátce po sobě sami na branku Rakovníka, mohlo dojít dokonce k obratu. Ale nedošlo, protože další hrubé chyby dobříšských v rozehrávce posílaly hráče SK do gólových brejků. A tak 61.,72.a 76.minuta rozhodly o tom, že Dobříš odjela s debaklem.

Těžko soudit, zda za slabým výkonem obou týmů byl sobotní termín, velké teplo nebo jiné okolnosti, ale tento zápas hráčům nepřinesl z hlediska jejich fotbalového růstu vůbec nic. A nad tím by se všichni, kdo se do zápasu zapojili, měli zamyslet. Podobné výkony hráče v budoucnu dovedou tak maximálně do… Houslic!

Branky: Fabián 3, Jindrák 2, Bartoš, Mezera,Chýla

sestava – Kratina – Kvapil, Mezera, Hrubý, Hrbek (Matějka) – Jindrák, Kilián, Rehák, Bartoš – Fabián (Holman), Chýla (Havelka)

Zasloužené vítězství na závěr
Poslední zápas vyšel klukům na výbornou a vybojovali první body v sezóně. Nutno říct, že zcela zaslouženě, rozdíl ve skóre mohl totiž být daleko vyšší. I když naše jediná výhra v konečném důsledku nic neřešila, byla pro nás velmi důležitá. Kluci si ukázali cestu, kterou mohou jít v budoucnu. Měli odhodlání, chuť vyhrát, zdravé sebevědomí ukázat svoje dovednosti a hráli jako tým. Teď bude prostor si od fotbalu trochu odpočinout, načerpat síly a po zkušenostech z této sezóny vstoupit pravou nohou do té následující. Ať už se bude hrát jakákoliv soutěž.

Chtěl bych ještě na závěr poděkovat rodičům, kteří nám byli v průběhu ročníku nápomocní, sami bychom na vše rozhodně nestačili.