Stále čekáme na vítězství na hřišti soupeře

11. října 2021

Dobříšští fotbalisté stále dlouho čekají na vítězství na hřišti soupeře. To se jim nepovedlo ani tento víkend proti soupeři z konce tabulky. Zápas přinesl oboustranně útočnou hru, ovšem domácí využívali chyb v obraně Dobříše a byli úspěšní v zakončení v první půli.

Meteor Praha – Dobříš 5 : 2 (4 : 1)

První možnost měli Pražané po chybně zahrané „malé domů“, Novotný prázdnou branku z úhlu netrefil. Krátce na to rozehrál Talůžek přímý kop, J. Šrain přistrčil míč Junkovi, který vstřelil úvodní gól. Domácí odpověděli rovněž po přímém kopu, který dobříšští sice odvrátili na rohový kop. Ovšem po jeho zahrání, tentokráte pražský Junek, vyrovnal. Pak se do velké šance dostal hostující Procházka, ale netrefil branku. Vzápětí po centru hlavička Kostky skončila v sítí a domácí otočili vývoj zápasu. Krátce na to nechali dobříšští obránci hlavičkovat volného Trenkwitze a ten přidal přesnou hlavičkou další gól. Další možnosti Meteoru zabránil Weber. Do konce poločasu ještě opět obrana neuhlídala Kostku, který za pomoci břevna prakticky rozhodl o porážce hostů. Do konce poločasu, ještě nastřelil domácí Junek tyč.

Ve druhé půli se dobříšští hráči snažili o zkorigování skóre, ale první možnost měl hned na začátku Novotný, který hlavičkoval těsně nad branku. Střelu Masopusta zlikvidoval domácí gólman Toma. V 67. minutě snížil po rohovém kopu Junka Puchmajer a Liška mířil těsně nad břevno. Ovšem opět po chvíli neudržel Weber střelu domácího hráče a Novotný zblízka přidal pátý gól. V závěru zápasu zabránil Weber ve skórování Němcovi.

Dobříš: Weber – Masopust (75. Janda), Talůžek, Pokorný (46. Knyazev), Kozohorský (46. V. Šrain) – Horáček, J. Šrain, Kilián (63. Liška), Puchmajer – Procházka, Junek

Branky: 23 a 28. Kostka, 17. Vojtěch Junek, 26. Trenkwitz, 70. Novotný – 13. Patrik Junek, 67. Puchmajer

Rozhodčí: Schmeiser

ŽK: Novotný – Talůžek, Horáček, Knyazev

Diváků: 215

Diváci: 270

Statistiky: Střely: 18 : 13, z toho na branku: 9 : 5. Rohové kopy: 3 : 4. Ofsajdy: 3 : 4. Fauly: 12 : 19

Jinočany – Dobříš B 3 : 0 (1 : 0)

Již po třetí naše „béčko“ prohrálo stejným skóre. Na rozdíl od minulých zápasů však, hlavně v první půli, byly naši hráči lepší, ovšem chyběla jim finální přihrávka do brankové příležitosti. Soupeř měl zkušenější a hlavně fyzicky zdatnější hráče. To rozhodlo.

V úvodu jsme promarnili dvě velké příležitosti Čihákem a Burdou. Soupeř odpověděl prvním gólem, který vstřelil hlavou Simandl. Ve druhé půli již postupně převaha našich hráčů upadala. Soupeř přidal další dvě branky Ambrusem střelou k tyči a Voborníkem po brejku.

Dobříš: Malý – Zbíral, Čížek, Patetl, Tran – P. Škodný (73. R. Škodný), Boudník, Janda, Píša – Čihák (73. Havlík), Burda

Branky: 14. Simandl, 61. Ambrus, 79. Voborník

Rozhodčí: Beneš

ŽK: Kalaš, Pánek, Simandl – 0