Stará garda na memoriálu Ády Bakoše

29. června 2020

V sobotu 27. června stará garda MFK Dobříš zakončila svoji sezónu již tradičně na memoriálu Ády Bakose v Novém Kníně. Turnaje se zúčastnily týmy TJ Sokol Malá Hraštice, TJ Prostřední Lhota, MFK Dobříš a pořádající SK Nový Knín. V semifinále naše garda porazila Prostřední Lhotu 5 : 3 a ve finále nastoupila proti domácím, kteří si poradili s Malou Hrašticí 6 : 3.

Do finále vstoupili lépe naši borci, ale neproměnili několik vyložených šancí. Na druhé straně Weber podržel mužstvo při tutovce domácích a když trestný kop Dorta skončil na tyčce zdálo se, že poločas skončí bez branek. V poslední minutě jsme, ale ještě zahrávali rohový kop a do vedení nás dostal přesnou hlavičkou Štěpán Kuchař.

Druhý poločas začali domácí snahou o vyrovnání, spolehlivý Weber, ale dál držel čisté konto a na druhé straně po rychlých kontrech jsme dopláceli na špatnou koncovku. Celý den panovalo pravé letní počasí, a v horku tak samozřejmě začaly hráčům na obou stranách docházet síly. Když se prosadil střelecky Tomáš Budínský a zvýšil naše vedení na 2 : 0 zdálo se, že o výsledku je rozhodnutu. Jenže domácí utkání nezabalili vrhli vše na útok a začal se hrát oboustranně fotbal, se kterým by se obě mužstva neztratila ani v okresních soutěžích. A když domácí čtvrthodinu před koncem zaslouženě snížili na 2 : 1, začalo se hrát nahoru a dolů. V dramatickém závěru podržel naší starou gardu Weber a když ani naši střelci branku nepřidali skončilo utkáním nakonec naším těsným vítězstvím a Radim Weber byl vyhlášen nejlepším brankařem turnaje.

Sestava MFK Dobříš: Weber – Šišma, Budínský T., Hemr, Máša K., Fenyk, Šrain M., Lener, Karas, Suchan, Dort, Kadlec, Talůžek, Zbíral J., Kuchař Št., Puchmajer M.

Trenéři: Krátký a Liška M.