Starší přípravka B (U10)

Starší přípravka B (U10)

21. srpna 2023

Rozjeli jsme novou sezónu s dětmi ročníku 2014 (U10). Po fotbalových prázdninách, 14. srpna, jsme se s dětmi opět sešli na hřišti a začali zostra přípravu na novou sezónu. Na nová pravidla, větší hřiště a opět o rok starší soupeře. Posunuli jsme se věkem do starší přípravky. Celý týden se nesl v ukrutném vedru v němž jsme měli naplánováno 8 tréninků, 1 zápas, 1 výlet a jako bonus jsme si střihli ještě v neděli jeden přáteláček. Celkem se zúčastnilo 21 našich hráčů!

Během tohoto týdne jsme chtěli děti seznámit zejména s novými pravidly, které je čekají – větší hřiště, větší počet hráčů (5+1), autové vhazování, zákaz chytání “malé domů” a další drobnosti, které se při zápase budou měnit. A také jsme si ukázali nějaká vlastní videa z loňských zápasů a hledali dobrá i špatná řešení.

Tři trenéři si rozdělili témata svých cvičení – kondice, síla; technika s míčem a technika kopu; praktické dovednosti do zápasů. Na těchto tématech se vždy během tréninkové jednotky protočili všichni hráči. Musíme říci, že nikdo dlouho nevypuštěl žádné cvičení a to i když únava a vedro na nás začaly působit neuvěřitelnou silou. Většinou jsme se snažili vše plnit na 100 % a posouvat své dovednosti k větší dokonalosti a rychlosti. V úterý po absolvovaných 4  trénincích k nám na přátelský zápas přijeli kluci z Hostomic a odehráli jsme na dvou hřištích krásné dva zápasy. Soupeř přijel v počtu bez střídání. V první části dominoval odpočinutější soupeř, ale v těch dalších se hra i únava začala vyrovnávat, my dokázali využít praktické dovednosti z tréninku a soupeře jsme mocně dotahovali. Každopádně všichni zaslouží absolutní pochvalu, protože přes únavu, ze které zejména plynuly nepřesnosti a ztráty jsme dokázali využít nové věci, které jsme se za předchozí dva dny naučili. 

Ve středu nám dopoledne pro brankáře zpestřil Radek Sňozík, se kterým naši 4 adepti absolvovali specializovaný brankářský trénink. Odpoledne pro změnu kluci zažili to, bez čeho si my trenéři nedokázali letní, ani zimní přípravu představit – vydali jsme se do anglického parku (nejen se schovat před spalujícím sluncem), ale také něco odběhat. I zde jsme dokázali, že běh a soupeření nám není cizí a některé dvojice opravdu měli velmi kvalitní závody :-).

Čtvrtek konečně odpočinkový den. Vyrazili jsme do Prahy (děkujeme řidičům z řad rodičů a zásobování potravinami – palačinky, šneky, koláč (ze zbylých meruněk), byly luxusní). Co nás v té Praze čekalo? Prohlédli jsme si tiskové centrum, komentátorskou lávku a hřiště z nadhledu, kabinu domácích a hřiště z prostoru před střídačkami na stadionu AC Sparta Praha, následoval “piknik” na nedalekém stinném dopravním hřišti a přesun na Fotbalgolf, kde jsme strávili brzké odpoledne a dohráli těsně před krátkou průtrží mračen. Po dešti jsme odjeli domů, spokojení a šťastní.

Poslední den jsme ještě něco dopoledne nacvičili a odpoledne dali takový miniturnaj mezi sebou, přístroj vybral náhodný los týmů a každý si zahrál 4 zápasy. Závěr jsme prožili na vodní skluzavce a trochu se osvěžili.

V neděli k nám jako bonus přijel soupeř z Berouna. Opět přijel v počtu, kdy měl maximálně 1 na střídání, my točili celé pětice. Naši na nic nečekali a pustili se do soupeře pěkně zhurta. S přibývajícími stupni celsia soupeř dále uvadal a my tak měli poměrně dostatek prostoru na vyzkoušení všeho, co jsme se za ten týden naučili. Kluci zjistili, že celý týden nebyl od věci a že i při fotbale se dá energie ušetřit a tým dá jednoduše gól (bez ohledu na jméno střelce).

Všem musíme poděkovat za účast a za snahu, zvládli jsme celý týden a teď už budeme jen přidávat 🙂

Další novinky

Zobrazit všechny