Starší přípravka U10: První utkání v novém roce

15. ledna 2024

V sobotu jsme si zahráli s Dalekými Dušníky a Spartakem Příbram. Po prvotním budíčku jsme soupeře jasně přehrávali a během prvních 20 minut jsme získali poměrně slušný náskok. Důležitější však byla předváděná hra, kterou se snažíme naučit.

Zejména se sami rozhodovat, nebát se ani těžších řešení a nezbavovat se míčů. Bohužel po skvělé první polovině jsme trochu usnuli na vavřínech a soupeře jsme podcenili a nechal je skóre stáhnout, asi jsme si mysleli, že už se nám nemůže nic stát. Naštěstí jsme včas zapnuli na vyšší obrátky a vrátili se ke své hře a nepřipustili jsme, aby nás soupeř přestřílel. Druhou část jsme sice prohráli (naprosto zaslouženě), ale náskok z první části nám stačil. MFK Dobříš – Sokol Daleké Dušníky 10 : 6.

Sestava: Karel Huřík – Matěj Lopata, Ela Roupcová, Jakub Budka, Vojtěch Weber, Martin Šulc, Tykhon Rybalko, Tomáš Kasprišin, Tobias Michalica

Druhý zápas v krásné tělocvičně v Obecnici jsme sehráli se Spartakem Příbram. oboustranně hezký přípravkový zápas s velkým množstvím snahy, hezkých individuálních i týmových akcí. Na našich hráčích byla postupem času patrná únava, ale nevzdali se ani na minutku a i kdy se nám občas nedařilo v rozehrávce, tak jsme se neuchýlili k nějakému jednoduchému nakopávání, ale dále jsme se snažili hrát individuálně i kombinačně i za cenu vyššího rizika ztráty. Soupeř nás potrestal téměř za každou chybu a naopak nám se příliš nedařilo v zakončení.

MFK Dobříš – SK Spartak Příbram 2 : 6

Sestava: Vojtěch Weber – Matěj Lopata, Ela Roupcová, Jakub Budka, Karel Huřík, Martin Šulc, Tykhon Rybalko, Tomáš Kasprišin, Tobias Michalica