Starší přípravka U10 sehrála zápas proti Tochovicím

Starší přípravka U10 sehrála zápas proti Tochovicím

29. dubna 2024

V úterý jsme sehráli další zápas OFS tentokrát doma proti Tochovicím. Od začátku utkání se hrál vyrovnaný zápas, kdy jsme do utkání vstoupili trochu lépe a v první části jsme se dostali do jednobrankového vedení. Docela se nám dařila hra se včasným napadáním soupeře a brzkým odebíráním míče. Bohužel jsme se potýkali s koncovkou a spoustu šancí jsme neproměnili.

Soupeř si vytvořil šance po našich chybách, ale s koncovkou měl stejným problém jako my, proto v první části padlo jen 5 branek. Po pochvale v první části jsme do té druhé nastoupili velmi nesoustředění a rychle jsme dostali dvě branky. A toto se s námi vezlo celou část – soupeř byl lepší a vytvářel si více brankových příležitostí. My jsme zapomněli to co a jakým způsobem se nám dařilo v první části a soupeře jsme nechali být, aby si zahrál zábavný fotbal (tedy s míčem, plný pohybu a radosti). My propadali ve všech činnostech.

Poslední třetina už byla opět trochu pohyblivější a živelná i se snahou vlastního rozhodování (ne vždy správného) a i s ohledem na (správnou) hru brankáře vysoko za obránci padalo v poslední části gólů hned 9. Když se vše spočítalo u rozhodčího, tak se radoval soupeř z těsného vítězství. MFK – Tochovice 9 : 10.

SestavaDominik Máša – Karel Huřík, Jiří Kinský, Vojtěch Weber, Tomáš Kasprišin, Ela Roupcová, Lukáš Mikel, Štěpán Redlich, František Melša, David Kofroň, Jakub Budka.

V sobotu jsme zajížděli do Lázu, kde jsme se utkali s kluky sdruženého týmu Láz/Obecnice. Šanci ukázat se nyní dostali z části zkušenější a z části méně vytížení hráči. Utkání příliš fotbalové krásy nepobralo a více se o míč bojovalo, než hledalo jednodušší řešení. Každopádně když už jsme se dostali do stavu, kdy se nám povedlo využít volný prostor na hřišti, tak jsme se dostali do dobrých příležitostí, jen nám chyběl klid v zakončení, kdy jsme pak vše chtěli udělat rychle a technicky jsme to vůbec nezvládli.

Našim nelze upřít snaha, ale pokud není rychlý pohyb, tentokrát už správná rozhodnutí a bojovnost o každý míč, tak nás soupeř dokáže přetlačit. Často nám chyběla taková dětská zarputilost – že nechci dostat gól a naopak ho chci vstřelit a když nemám míč, tak se fotbal hraje špatně.

Pokud se nám dařila naše hra, včetně pohybu a kvalitního zakončení, Tak jsme byli i v útoku úspěšní, pokud jsme se uchýlili k tomu, že nám “stačí” odkopnout míč a tím pro “mě” akce končí, tak soupeř toho dokázal využít. Láz/Obecnice – MFK 10 : 5.

SestavaVojtěch Weber – Karel Huřík, Jakub Budka, Martin Šulc, Tykhon Rybalko, František Melša, Jan Sprenger, Tomáš Faktor, Tobias Michalica

Další novinky

Zobrazit všechny