Starší přípravka zase něco odehrála

Starší přípravka zase něco odehrála

10. října 2023

V týdnu jsme odjeli do Dalekých Dušník, kde jsme sehráli přeložený zápas OFS. Vzhledem k soupeři, kterému se v předchozích zápasech příliš nedařilo, jsme si dovolili sestavu trochu více nakombinovat a vyzkoušeli jsme zejména kluky, které chceme postupem času do soutěžního kolotoče také zapojit.

Vytvořili jsme silnější a slabší 5 s tím, že jedním z cílů bylo zjistit, jak hráči silnější sestavy dokážou hrát ve větším zatížení (vždy jeden odehrál 3 střídání za sebou) a jak na to zareagují ostatní hráči a dokážou pomoci unavenému kamarádovi. U slabší sestavy jsme naopak chtěli vidět zejména bojovnost, zájem o hru a snahu. Hráč ze silnější sestavy i v únavě měl za úkol být tím rozdílovým hráčem.

Ze začátku utkání jsme měli drobný problém se zakončením a buď jsme v šancích netrefili branku, nebo jsme trefili brankáře, na druhou stranu jsme dobrým přepínáním do obrany nepustili ani soupeře do větších šancí. Po 10 minutách jsme konečně protrhli střeleckou smůlu a začalo nám to do branky padat. Podařilo se nám aktivní, týmovou hrou a individuálními dovednostmi vytvořit pohodlný náskok. Druhá část probíhala ve stejném duchu, hráli jsme hezký fotbal, korunovaný několika hezkými brankami. Soupeř se však trochu více dostával do šancí, ale nedokázal je proměnit. Poslední část bylo vidět, že začínáme být unavení a opět jsme trochu polevili z naší hry, rychlost v rozhodování se také zpomalila a umožnili jsme domácím vstřelit tři branky. Každopádně i nadále jsme se činili, dokázali jsme si při hře i odpočinout a všichni hráči hráli s naprostým zájmem až do konce. Daleké Dušníky – MFK Dobříš B 4 : 13.

Zápas splnil účel se kterým jsme do něj šli, na hřišti bylo vidět více pozitivních věcí, než negativních a všichni měli o zábavu postaráno.

Sestava: Karel Huřík, Dominik Máša – Adam Chocholouš, Alexandr Chocholouš, Ela Roupcová, Tomáš Faktor, František Melša, Jan Sprenger, David Kofroň, Tomáš Kasprišin

Trenér: Radim Weber

V neděli jsme se společně s U11 zúčastnili dalšího krajského turnaje. Tentokrát jsme jeli do Nového Strašecí. Soupeři byli opět (postupně) Neratovice, Rakovník, Švermov a Nové Strašecí. První zápas se soupeřem z Neratovic jsme (nejspíš i vzhledem k ospalému, studenému a vlhkému počasí) trochu prospali a soupeř nás svou rychlostí, hbitostí a přesností přehrál. MFK – Neratovice 0 : 7. Pak už jsme byli dostatečně probraní a na soupeře z Rakovníka jsme nastoupili mnohem lépe, začala nám vycházet zvolená řešení a dostali jsme se do řady příležitostí z nichž jsme dokázali proměnit pouze 2, vysocí hráči soupeře pak dokázali i nám dotlačit 2 míče do branky. MFK – Rakovník 2 : 2. Třetím soupeřem byl Švermov, opět jsme odehráli velmi vyrovnané utkání tentokrát s velkým množstvím šancí na obou stranách, bohužel jsme obdrželi branky, kdy jsme trochu spoléhali na brankáře, kterému míč několikrát vypadl z rukou a soupeř dokázal rychleji zareagovat. Dokázali jsme vstřelit dvě branky, ale soupeř byl o tu jednu šťastnější. MFK – Švermov 2 : 3. Poslední zápas jsme odehráli s domácím Novým Strašecím. Z počátku hezký zápas s povedenými akcemi, kličkami, přihrávkami a dobrými rozhodnutími na obou stranách. Skvělé zákroky obou brankářů, hra nahoru dolu. Pak přišlo z obou stran (trochu zbytečně) několik ostřejších zákroků a podrážděných reakcí a po zbytek zápasu to byl spíše boj o každý centimetr hřiště. Nám se podařilo vystihnout rozehrávku soupeře a dotlačili jsme míč do sítě a protože soupeři se podobný úspěch nepovedl, poprvé jsme vyhráli. MFK Nové Strašecí 1 : 0.

Krajské turnaje nám dávají hezké porovnání okresní úrovně a meziokresní úrovně fotbalu a zjišťujeme, že se každý turnaj o malinko zlepšíme. Nejprve jsme vše prohráli a vstřelili jen jeden gól, druhý turnaj jsme již uzmuli i bod za remízu a tentokrát se nám povedlo jednou vyhrát a jednou remízovat. Příští kolo si jedeme pro vítězství (alespoň 1 nebo 2).

Sestava: Dominik Máša, Adam Sochor – Adam Chocholouš, Alexandr Chocholouš, Mario Nikl, Jakub Moravec, Lukáš Mikel, Ela Roupcová, Jan Švehla, Roman Štajmar, Jakub Budka, Marek Petrák

Trenéři: Jan Zbíral, Radim Weber

Další novinky

Zobrazit všechny