Střelecký koncert

06. června 2015

Dobříš – Klecany 9:3 (5:1)

Před utkáním popřáli funkcionáři domácího klubu bývalému hráči Jaroslavovi Budínskému k šedesátinám a pak již byla k vidění fotbalová selanka, kdy jakoby obrany neexistovaly a tak bylo k vidění dvanáct branek.

V horkém počasí se však začalo v ospalém tempu, přesto byli diváci svědky dvou šancí. Na straně domácích Valsa hledal v dobré pozici dvakrát spoluhráče, na straně hostů pak přešel Dvořák přes Součka, avšak následné střely Rodka a Lovíška stačili domácí hráči zablokovat. Pak již přišel střelecký koncert. V 16.minutě přihrávku Lišky od brankové čáry proměnil Dort, o dvě minuty později vysunul Dort Valsu a ten zvýšil, ve 23.minutě Procházkův centr poslal Valsa do sítě po třetí a než dal rozhodčí ve 30.minutě pokyn k občerstvení, zkompletoval stejný hráč po přihrávce Grafnetra během třinácti minut čistý hattrick. Mezi tím ještě Valsa neproměnil další příležitost a na druhé straně hlavička Pfeifra skončila vedle branky. Ve 32.minutě nechali domácí dvakrát uniknout Michálka a jeho druhý pokus skončil brankou. Dobříšští, namlsaní góly, zapomínali bránit a tak umožnili Dvořákovi šanci, ten však minul branku. To domácí byli úspěšnější, po Procházkově centru Valsa překopl bránu, ale ve 45.minutě již po přihrávce Grafnetra obešel Dort gólmana Hrkala a přidal další gól.

Hned v úvodu druhé půle neproměnil svou šanci Valsa a dobříšští jakoby chtěli nechat rozchytat Součka a umožnili klecanským hráčům několik příležitostí, ti však nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance. Neuspěli tak ani třikrát Rodek, ani Michálek. V poslední dvacetiminutovce přišla další gólová smršť. V 70.minutě vysunul Dort Maryšku a ten se nemýlil, za dvě minuty přihrál Procházka na další branku Suchanovi, v 76.minutě poslal Dort do „uličky“ Maryšku, který bezpečně skóroval a v 80.minutě opět Dort našel elegantně Maryšku a byla z toho devátá branka. Diváci se těšili na desátý gól, ale ten nepřišel i když možnosti měl Grafnetr. Klecany v závěru přece jen upravili kosmeticky skóre. Lovíškovu bombu ještě Souček výborně vyrazil, ale v 83.minutě Rodek a minutu před koncem Michálek zakončili nevídaný, na góly bohatý zápas.

Branky: 18, 23 a 30.Valsa, 70, 76 a 80. Maryška, 16 a 45.Dort, 72.Suchan – 32 a 89.Michálek, 82.Rodek. Rozhodčí: Hron. Diváků:100.

Dobříš: Souček – Karásek(46.Fic), Nikl, J.Liška – Procházka, Puchmajer, Dort, Talůžek(54.Suchan), Šrain – Grafnetr, Valsa(62.Maryška).

V posledním kole zajíždějí Dobříšští v neděli do Semic. Výkop v 17.00 h.

(rw)

Malá Hraštice – Dobříš B 2:6 (1:3)

Branky: Listík, Sabon – Karas 3, Šebek, Suchan, Pilecký. Rozhodčí: Dvořák. Diváci: 40.

M. Hraštice: Dudič – Plíva, Burian, Oktávec, Jiráň – Měchura, Sabon, Knejzlík, Listík – L. Černý, Stupal. Stř.: Dvořák, Kudrna, Vitásek.

Dobříš B: Souček – Šebek, Jechort, Zbíral, Fic, M. Liška, Řechka, Karas, Šťastný, Suchan, Pilecký. Stř.: Horáček, Tran, Karásek, J. Liška.

Petrovice B – Dobříš C nehráno

Dorost starší

Dobříš – Sp.Příbram 2:3 (1:1)

Branky: Pjaták 2

Sestava: Malý – Patetl (73.Slunečko), Vobr, Horáček, Pjaták – Tran M., Čihák, Puchmajer – Čálek, Kukol, Kočí

Kdo se v neděli dopoledne vydal do Lipek na “okresní derby” starších dorostenců mezi domácím MFK a Spartakem Příbram, určitě nelitoval. Mohl totiž shlédnout utkání, kterému nechybělo z fotbalu vůbec nic – góly, nasazení, kvalita i napětí!

Ačkoli se jednalo o zápas týmů, které v tabulce dělilo 10 příček, nešlo vůbec o jednoznačnou záležitost. Domácí do utkání vstoupili lépe a v 19.minutě se ujali vedení. Kukol se probil přes obranu Spartaku do pokutového území, předložil míč Pjatákovi, který zblízka otevřel skóre – 1:0. Hosté zvýšili tempo a rychlou kombinační hrou si začali vytvářet příležitosti. Brankář Malý byl ale opět těžko k překonání. Ve 45.minutě však musel domácí gólman čelit střele z “penaltového puntíku”, protože Patetl fauloval pronikajícího příbramského hráče těsně v pokutovém území. Proti tvrdé umístěné střele neměl šanci a bylo srovnáno – 1:1.

Tři minuty po přestávce domácí opět vedli. Pjaták se po pěkné narážečce s Čihákem ocitl sám před brankářem Leitnerem. Hostující gólman stačil jeho střelu vyrazit na břevno, ale míč se po odrazu od země přeci jen stočil do branky – 2:1. Příbramští hráči ale ve druhém poločase ukázali svoji sílu a dále produkovali kombinační fotbal plný pohybu. Domácí hráči dělali některé “školácké” chyby, což dokázal Spartak potrestat a otočit výsledek ve svůj prospěch. Vyrovnání přišlo v 57.minutě po chybě Puchmajera (2:2) a rozhodující branka pak v 74.minutě po nedohrané útočné akci Dobříše před brankou soupeře a následném brejku přes celé hřiště – 2:3. Závěr zápasu byl pochopitelně trochu nervózní, protože hosté trochu tahali čas a domácí chtěli alespoň vyrovnat. Na výsledku se však již nic nezměnilo.

Dobříšští v utkání dvakrát vedli, ale nakonec nezískali ani bod. Předvedenou hrou ovšem v žádném případě nezklamali. Pokud se vyvarují individuálních chyb, mohou se v posledním utkání směle měřit s dalším ze “silné trojky” – týmem SK Rakovník (sobota 13.6. v 9.30).

Pavel Hasman

Dorost ml.

Dobříš – Sp.Příbram 3:1 (1:0)

Branky: Hrubý, Balík, Čálek

Výborný výkon našich hráčů.  Přestože po té co jsme vstřelili druhou branku, hosté rychle snížili, naši hráči neznervozněli a zaslouženě zvítězili.

Žáci starší

Beroun – Dobříš 6:1 (1:1)

Branka: Fabián

Sestava – Hrbek – Kvapil, Mezera, Kratina, Matějka (Hovorka) – Jindrák, Kilián, Hrubý, Bartoš – Havelka, Fabián

K zápasu, který pro nás mohl být teoreticky hratelný jsme bohužel odjeli bez pěti hráčů. Přesto jsme v první půli hráli s domácími celkem vyrovnanou partii. Pokud jsme hráli po zemi a byli v pohybu, domácí jsme v poli přehráli. Díky tomu jsme se také dostali do vedení. Bohužel s úlohou vedoucího týmu jsme si neporadili. Začali jsme se zbytečně zbavovat míče, některé situace jsme řešili zbrkle a na hřišti se schovávali. Přežili jsme několik dobrých příležitostí soupeře, přesto jsme do poločasu inkasovali.

Ve velké  horku nám v druhé půli rychle docházeli síly. O to víc tím, že jsme nekombinovali, dělali chyby v rozehrávce a především v obraně. Některé chyby v rozehrávce a postavení byly mírně řečeno nepochopitelné. Soupeř hrál jednoduše, pokud mu to nešlo po zemi, překopával naši obranu a my jsme s těmito nákopy neporadili. Konečný výsledek je ovlivněný mnoha faktory – počasí, absence hráčů, sebevědomí (bohužel si ještě logicky neumíme poradit s tím, když v zápase jdeme do vedení – zbavujeme se míče, nechceme hrát),  absolutní nezodpovědnost a nesoustředěnost některých hráčů!!! Všechno dohromady znamená, že ze zápasu, který bychom mohli zvládnout, nebo i se ctí prohrát, je nakonec ostuda.