Svojzápas OFS

Svojzápas OFS

09. května 2023

Protože nás o prodlouženém víkendu čekaly 2 zápasy v rámci soutěže OFS, rozdělili jsme kluky na 2 týmy a každý odehrál jeden zápas.

V neděli jsme odpoledne zajížděli do Příbrami na hřiště Spartaku. Vzhledem k tomu, že nastoupila zkušenější sestava, tak jsme klukům naordinovali 2 “nové” věci. Všechny auty jsme rozehrávali rukou a brankářovi jsme “zakázali” chytat přihrávky od spoluhráčů rukami. Zároveň jsme pravidelně střídali dvojice v poli (obrana – útok) a tak si všichni hráči v poli vyzkoušeli oba posty. Nicméně kvalita hry byla na naší straně, dokázali jsme přejít přes soupeře, pomoci si přihrávkou a relativně jednoduše se dostat do zakončení. První část jsme odehráli i ve velmi vysokém tempu a hra se nám líbila. Další dvě části jsme trochu polevili v aktivitě, ale stále jsme měli nad soupeřem navrch. Abychom jen nechválili, tak se samozřejmě ve hře objevili i věci, na kterých je třeba zapracovat, například zkusit se nevracet zpět do chumlu, když už se z něj jednou dostaneme a častěji otáčet hru do volného prostoru na opačné straně hřiště. Je to sice detail, ale proti silnějšímu protivníkovi (při vší úctě a respektu k soupeři), bychom byli potrestání. Rozhodčí napočítal výsledek Spartak Příbram – MFK 5 : 18.

Sestava: Vojtěch Weber – Matěj Lopata, Štěpán Redlich, Adam Chocholouš, Alexandr Chocholouš, Jan Sprenger, Tomáš Kasprišin

V pondělí ráno k nám přijel pro změnu soupeř z Březnice. Vzhledem k velkému počtu dětí si tentokrát zahrála druhá část týmu, méně zkušená. Začátek zápasu jsme (téměř jako vždy) absolutně prospali, nedokázali jsme zabojovat o míč, zrychlit za soupeřem a ten nám dokázal vstřelit několik jednoduchých branek. Systémem, že každá část (20 minut) je samostatný zápas, který začíná od stavu 0:0, se nám podařilo kluky znovu namotivovat a druhá část byla úplně o něčem jiném, dokázali jsme soupeře předběhnout, překvapit ho a přesně zakončit, přesně to čím nás v prvním “zápase” přehrál náš soupeř. Poslední část jsme zahájili také velmi dobře a aktivně, postupem času nám trochu došly síly, ale až do posledního okamžiku jsme se se soupeřem přetahovali o vítězství. Dokázali jsme vyhrát ve druhé části a třetí jsme hráli (asi) nerozhodně a tak jsme celkově nedokázali úvodní manko dohnat. MFK – Březnice 9 : 11.

Sestava: Dominik Máša – Karel Huřík, Jiří Kinský, Tomáš Faktor, Michal Sabota, Daniel Rei Pek, Tykhon Rybalko, Tomáš Krása, Lukáš Dratva, Martin Šulc

Celkové shrnutí víkendu – v neděli jsme měli možnost vyzkoušet si nové věci s výhledem do příští sezóny a zjistili jsme, že se jedná o relativně náročné dovednosti. Každopádně jsme se s nimi dobře popasovali, zjistili jsme, že i proti slabšímu soupeři je důležitá snaha, aktivita, vzájemná komunikace a rychlost rozhodování. V pondělí jsme zjistili, že fotbal nelze hrát bez zájmu a v chůzi. Na pochopení nám stačilo prvních 20 minut a pak jsme již hráli (vzhledem k sestavě) asi takový fotbal, který bychom si představovali (s “dospělými” chybami, aktivní, běhavý a nic nevzdávající).

OdpovědětOdpovědět všemPřeposlat

Další novinky

Zobrazit všechny