Remíza

Remíza "béčka" s lídrem

10. května 2015

Dobříš – Ovčáry 0:1 (0:1)

Tento víkend čekal dobříšské fotbalisty vítěz minulého ročníku krajského přeboru. Utkání přineslo poměrně svižnou hru obou týmů. V prvním vyrovnaném poločase proměnili hosté jednu svou příležitost, ve druhé části utkání získali domácí, hlavně v závěru, výraznou převahu, kterou však nekorunovali žádnou brankou.

Hned v první minutě prověřil Webera trestným kopem nejlepší hráč hostů Maršner a pak následovala série jejich čtyř rohových kopů. Následně se hra vyrovnala. Dobříšští hráči měli několik příležitostí. Po Šrainově úniku nedosáhli v pokutovém území na míč Dort ani Valsa, po rohových kopech jak Talůžek, tak Nikl, hlavičkovali vedle branky, po Šrainově centru opět Talůžek netrefil zařízení. Na druhé straně po rychlé akci Maršnera měli brankář i obránci co dělat s dorážkami ovčárských hráčů. Když pak Talůžkovi nesedla střela, přišel další protiútok hostů, Maršner prošel „do vápna“ a vsítil jedinou branku utkání. Vzápětí mohl přidat další úspěch po centru Maršnera Novotný, ale jeho hlavička skončila nad břevnem. Poté dvakrát zahrozil Grafnetr avšak nejdříve špatně trefil míč před poloprázdnou brankou a pak po rohovém kopu střílel z voleje těsně vedle. Stejný výsledek přinesla i Talůžkova „bomba“. V závěru první půle Weber zneškodnil hlavičku Hašlera.

Do druhé půle nastoupil  Maryška a domácí postupně získali územní převahu. Ovčárští však hrozili nebezpečnými brejky. Jeden z nich zakončil nepřesnou střelou Novotný a Maršnerův pokus zlikvidoval Weber. V snad největší šanci Dobříše pronikl do pokutového území Maryška, naservíroval míč Valsovi, ten se však ukopl. Po centru Valsy chtěl další akci vyšperkovat Talůžek hlavičkou na Dorta, avšak ten akrobaticky míč do branky nedorazil. V dalších možnostech Šrainův přízemní centr stačili hosté odvrátit a po akci Dorta překopl Maryška branku hostujícího Straky. Více již Ovčáry domácím nedovolily a tak skončil zápas těsnou prohrou dobříšských fotbalistů.

Branka: 26.Maršner. Rozhodčí: Garaja. Diváků: 120.

Dobříš : Weber – Karásek(46.Svárovský), Nikl, Pokorný – Procházka, Talůžek, Dort, Liška, Šrain – Grafnetr(46.Maryška), Valsa.

V příštím kole čeká dobříšské fotbalisty další těžký zápas v neděli v 17.00 v Hostouni.

(rw)

Dobříš B – Sedlčany B 3:3 (1:3)
Branky: 24. Talůžek, 61. Maryška, 65. Šťastný – 34., 40. a 42. Bartůšek. Rozhodčí: Máša. Diváci: 40.

Domácí proti lídrovi OP nastoupili s Maryškou a Talůžkem. Ujali se vedení, ale během osmi minut hosté získali dvoubrankové vedení. Domácí získali v první části druhé půle velkou převahu a zaslouženě vyrovnali a nakonec mohli získat i tři body.

Dobříš B: Souček – Kozohorský, Zbíral, Talůžek, Pilecký (46. P. Šebek) – Šťastný, Fic, Jechort, M. Řechka – Karas, Maryška.
Sedlčany B: Hrůša – Čermák (46. F. Šťovíček), Čejda, Ségl, Dvořák – Repetný, Strnad, Brunclík, Bartůšek (61. Lengyel) – Havel (79. R. Šťovíček), Chlasták (68. Vrbický).

Daleké Dušníky – Dobříš C 5:1  (4:0) Branka: Palan

Starší dorost:

Dobříš – Nymburk 2:0 (1:0) Branky: Čihák, Hrubý

Sestava: Malý – Slunečko,Patetl,Balík V.,Pjaták – Horáček,Tran M.,Puchmajer -Čihák (80´ Gyarfas),Kukol (46´Hrubý),Kočí (63´Čálek)

Ve 25.kole krajského přeboru staršího dorostu se utkaly týmy ze spodních pater tabulky. Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří se již v 10.minutě ujali vedení po odvážném průniku Čiháka do pokutového území a jeho střele k pravé tyči nymburské branky – 1:0. Hosty tento gól “vzbudil” a vypracovali si v průběhu prvního poločasu několik slibných příležitostí (především zásluhou rychlého Jizby). Domácí brankář Malý byl však vždy proti, i když v jednom případě musel hasit chybu obrany faulem, za který obdržel ve 35.minutě žlutou kartu.

Druhý poločas začali domácí o poznání opatrněji. Hráči Nymburka opět v 10.minutě chybovali, když váhali s rozehrávkou na vlastním velkém vápně. Toho využil šikovně Hrubý, který soupeři míč vypíchl a podél gólmana zvýšil vedení dobříšských na 2:0. Kvalita hry postupně upadala do podprůměru a dalších branek se diváci již nedočkali. Vítězství Dobříše bylo vcelku zasloužené, ale výkon obou týmů měl k ideálu hodně daleko…

Mladší dorost:

Dobříš – Nymburk 2:3 (0:2) Branky: Zdrubecký, vlastní

Po dvoubrankové ztrátě, jsme ve druhé půli zlepšeným výkonem vyrovnali. Rozhodnutí přinesl závěr, kdy střela z trestného kopu znamenala nešťastnou porážku.