Těsné vítězství v derby

Těsné vítězství v derby

16. března 2014

Dobříš – Sedlčany 2:1 (2:1)

Jarní počasí si o víkendu vybralo volno a to jako by předznamenalo i úroveň zápasu. Oba týmy v derby předvedly jen minimum pohledných kombinačních akcí.

V první velké možnosti se ocitl Vostrý po centru Maryšky, ale zblízka překopl branku. Následně přišly dvě možnosti hostujícího Dvořáka, který nejdříve po rohovém kopu netrefil míč a pak nedosáhl hlavou na centrovaný míč. Ve 23.minutě přímý volný kop Maryšky prošel houštinou hráčů k Niklovi a ten usměrnil míč po prvé do sítě. Druhý gól mohl přidat Karas, avšak jeho tečovaná střela skončila těsně vedkle branky Mošničky. Ve 28.minutě hosté srovnali. Bylo to opět po standartní situaci, kdy Pešek  prodloužil trestný kop poslal hlavou do sítě. Za tři minuty však dobříšští opět vedli. Před brankou se nejlépe zorientoval Maryška a zblízka byl úspěšný. Do konce první části utkání pak mohl vyrovnat Strnad, ale proti Jechortovi neuspěl.

Ve druhé půli hosté přidali, ale příliš šancí si nevypracovali. Za zmínku stojí jen střela Matouška, kterou Jechort vyrazil. Naopak u domácích střílel těsně nad břevno Foltýn, Šrain neprostřelil val hráčů a po centru Procházky hlavičkoval vedle branky Vostrý. Po jedné z mála hezkých akcí Synek uvolnil Maryšku a jeho centr Procházka poslal nad branku. V závěru utkání své akce nedotáhli do kýženého efektu hostující Dvořák a Brotánek, v rychlých brejcích do otevřené sedlčanské obrany po akcích Pokorného a Karáska, dvakrát neuspěl Synek.  Štěstí se tak nakonec přiklonilo k favorizovaným domácím hráčům, kteří si vypracovali přece jen o něco více šancí.

Branky: 23.Nikl, 31. Maryška – 28.Pešek. Rozhodčí: Hůla. Diváků: 120.

Dobříš: Jechort – Procházka, Talůžek, Nikl, Pokorný, – Šrain, J.Liška, Foltýn, Vostrý(75.Synek) – Maryška(90.Slunečko), Karas (46.Karásek).

Sedlčany: Mošnička – Soldát, Pešek, Janoušek, Lípa – Strnad, Matoušek, Kvěch, Dvořák – Bartoš(78.Brotánek), Kvěch(63.Repetný).

V příštím kole zajíždějí dobříšští hráči na půdu druhého týmu soutěže do Benátek a sedlčanští přivítají  na svém hřišti Nymburk. Obě utkání se hrají v neděli v 15.00 hodin.

(rw)

Další novinky

Zobrazit všechny