Těžce ubráněná výhra

28. května 2019

Mužstvo Dobříše, ve kterém po zranění opět nastoupil Filip Dort, po páté v sezoně vybojovalo tři body. V první půli měli hostující hráči více ze hry a dobříšští se soustředili na nakopávání míčů na hrot. Zásluhou brankářů však žádný gól nepadl.

Dobříš – Soběslav 2 : 1 (0 : 0)

První střelu vyslal na domácího gólmana Dvořák, ten však stačil míč vyrazit na roh. Nákop V. Šraina na unikajícího Junka vyřešil soběslavský brankář Nývlt včasným výběhem. Po dlouhém autu Maryšky nastřelil M. Puchmajer břevno a po rohovém kopu Junka hlavičkoval stejný hráč vedle brány. Na druhé straně neproměnil velké šance Kutner a po chybě obrany Vaněk střílel vedle branky. Unikající V. Šrain nestačil prostřelit Nývlta a v poslední šanci první půle stačil Weber reflexivně nohou vyrazit střelu Kutnera.

Do druhé půle udělal dobříšský trenér Šrain dvě změny a vyslal na hrot Dorta. To přineslo zlepšenou hru domácích. Navíc do druhé půle vstoupili soběslavští hráči vlažně. Po chybě obránců přehazoval Maryška gómana, míč odvrátil Boháč hlavou k V. Šrainovi, ten však přestřelil. V 51. minutě se domácí dočkali, když po přihrávce J. Šraina se trefil k tyči Dort. Po centru Horáčka mířil těsně vedle branky hlavou V. Šrain a v 61. minutě unikl Maryška a přesně zamířil k tyči. Hosté pak získali převahu a ohrožovali domácí častou střelbou. Bouchalův pokus vytěsnil Weber na tyč, Kutner zamířil vedle brány a s dvěma dalekonosnými střelami Zemana si poradil Weber. V 77. minutě po rohovém kopu snížil hlavou Boháč. V závěru zápasu pak již dobříšští obětavostí hostům šance na vyrovnání neumožnili.

Dobříš: Weber – Masopust (46. Kozohorský), Procházka, Talůžek, Pokorný – Junek (46. Horáček), M. Puchmajer, Dort (81. O. Puchmajer), J. Šrain V. Šrain (86. Petrlík) – Maryška

Branky: 51. Dort, 61. Maryška – 77. Boháč

Rozhodčí: Štěrba

ŽK: Talůžek – 0

Diváků: 160

Trenér Martin Šrain: V první půli velmi slabý výkon. Po střídání do druhé půle se to zlepšilo. Vyplatilo se posunutí Dorta do útoku. V závěru jsme po inkasované brance již vyrovnání poměrně bezpečně nepřipustili. V dalších zápasech bojujeme dál za udržení. Uvidíme.

STATISTIKA: Střely: 7 : 14, z toho na branku: 4 : 6. Rohové kopy: 4 : 7. Ofsajdy: 4 : 4. Fauly: 11 : 10.

Dobříš B – Nový Knín 2 : 1 (1 : 0)

V malém derby zvítězili dobříšští fotbalisté a poprvé se dostali na nesestupové pořadí. Zápas přinesl řadu nepřesností s minimem šancí, ale domácí byli přece jen aktivnější. První nebezpečnou střelu vyslal na branku Liška. Odpověděl mu knínský Vostrý, ale Weber si s jeho střelou poradil. Matějkovu střelu vyrazil hostující gólman na roh a pak Liška v dobré pozici minul. Po centru Petrlíka střílel Kuchař nepřesně. Do šatny pak šli do vedení dobříšští, když rozhodčí posoudil zákrok Čálka na Matějku jako nedovolený. Penaltu ve 43. minutě proměnil O. Puchmajer.

I ve druhé půli byli domácí aktivnější. První dobrou příležitost sice Karas neproměnil, ale v 52. minutě si po přihrávce Matějky odstavil soupeře a skóroval. Za dvě minuty snížil po rohovém kopu Stočes a hosté trochu přidali, avšak do šancí se téměř nedostali. Po rohovém kopu mohl skóre navýšit M. Puchmajer a na druhé straně si brankář Weber poradil s hlavičkou Stránského. Po akci O. Puchmajera se neprosadil Matějka a po přihrávce Petrlíka si gólman Petřík poradil s pokusem Matějky. Knínský gólman si poradil i se střelou Petrlíka. Deset minut před koncem byl za faul na unikajícího Petrlíka vyloučen Stracený a za další čtyři minuty po druhé žluté kartě Šustr. V závěru zápasu se pak do „vápna“ při standardce vydal Petřík, a z protiútoku Karas z půlky překopl prázdnou branku.

Dobříš B: R. Weber – Petrlík, Horáček, V. Weber, Burda (85. Šiška) – Kozohorský, O. Puchmajer, Kuchař (68. Krmela), Liška (29. Karas) – Matějka (86. Kukol), M. Puchmajer.

Nový Knín: Petřík – Kadlečík (72. Sklenář), Jasz, Šustr, Čálek – Vlasák, Ostrý, Stočes, Slezák (66. Stracený), Rada, Stránský.

Branky: 43. O. Puchmajer (p. k), 52. Karas – 54. Stočes

Rozhodčí: Slepička

ŽK: O. Puchmajer, Horáček, Kuchař, V. Weber – Vlasák, Vostrý, Šustr

ČK: Stracený, Šustr