Výsledky 9.-10.8.2014

10. srpna 2014

Dobříš – Ostrá 4:2 (2:1)

V prvním utkání nového ročníku Ondrášovka krajského přeboru čekal domácí nováček soutěže.

Zápas měl slavnostní úvod ve kterém funkcionáři MFK popřáli bývalému hráči, trenérovi a předsedovi oddílu Jaroslavovi Vávrovi k osmdesátinám.

První půle zápasu přinesla vyrovnaný boj, kdy oba týmy měly zhruba stejné možnosti. Nejdříve se prezentovali hosté, tvrdou střelu z dálky vyrazil Weber nad břevno. Odpovědí byl neúspěšný únik Maryšky a střela Šebka se kterými si gólman Pokorný poradil. V 19.minutě se prodral do pokutového území podél brankové čáry T.Moudrý, kde byl faulován. Pokutový kop však poslal Dozorec jen do tyče. Nebezpečnou střelu nad branku pak poslal Sirový. Na druhé straně po akci Šebka měl dobrou šanci Procházka, ale brankáře neprostřelil a stejně si vedl na straně Ostré Petlička. Ve 27.minutě centroval Maryška a Foltýn hlavou zajistil dobříšským vedení. Vyrovnat mohl o chvíli později Sirový, ale jeho tečovanou střelu stačil Weber vyrazit na roh. Ve 39.minutě nastřelil Vostrý gólmana a Suchan hezkým obloučkm zvýšil na dvoubrankový náskok. Závěr první části patřil hostům. V poslední minutě po faulu na Nedorosta trefil z přímého volného kopu Remenec tyč a když se zdálo, že Dobříš půjde po přestávce do dvoubrankového vedení nastal po dlouhém autu zmatek před domácí brankou a Remenec snížil.

Hned v první minutě druhé půle postupoval sám na Pokorného Maryška, ale neuspěl. Hosté získávali postupně převahu a dobříšští se spoléhali na rychlé protiútoky. V 53.minutě si Suchan pohrál s několika hráči Ostré, uvolnil Maryšku, který střelou k tyči zvýšil opět na dvoubrankový náskok. Přida další gól mohl pak Karásek, kterému míč sebral z nohy brankář. Hosté zvyšovali tlak, ale jejich střely končily většiou mimo branky. Závěr vzali do své režie střídající hráči. Nejprve po akci Slunečka neproměnil svoji šanci M.Liška a šest minut před koncem vystihl Remenec zpětnou přihrávku a prostřelil Webera. Vyrovnat mohl T.Moudrý ale jeho hlavička branku netrefila. V nastaveném čase centroval Slunečko a Kasík hlavou při svém prvním doteku umístil po čtvrté míč do branky.

V utkání tak domácí, kteří nastoupili z růzých důvodů oslabeni, vydřeli tři body. Hráči Ostré však dokázali, že budou v sezoně velmi nebezpečným soupeřem.

Branky: 27.Foltýn, 39. Suchan, 53.Maryška, 93.Kasík – 45 a 84. Remenec. Rozhodčí: Asník. Diváků: 200.

Dobříš: Weber – Procházka, Ducho, Pilecký, Karásek – T.Šebek(70.Slunečko), Foltýn(93.Kasík), J.Liška, Vostrý – Maryška, Suchan(78.M.Liška).

V příštím kole hrají domácí v sobotu od 17.00 hodin na hřišti dalšího nováčka Rejšic.

Nová Ves pod Pleší – Dobříš B 4:2 (2:1) (přípravný zápas)

Branky Dobříše: Svárovský, Kasík Rozhodčí: Máša.

Dobříš: Jechort – Matějka, M.Šrain, Zbíral, Zorek – Kozohorský, Svárovský, M.Řechka,Tran – Máša, Kasík.