Trénink starší přípravky

Trénink starší přípravky

21. ledna 2020

Nejen hráči kategorie dospělých, ale i nejmladší fotbalisté se v zimní přestávce věnují přípravě na jarní sezonu. Navštívili jsme trénink starší přípravky, kterou vede Vladimír Kuchař.

 

Byli jsme překvapeni jak ukázněně a disciplinovaně přistupují kluci k celému tréninku. Začali fyzickou přípravou bez míče, následoval trénink s vedením a zpracováním míče a pak si hráči zahráli v trojicích proti sobě. Jak nám sdělil trenér, kluci jsou schopni si sami vést rozcvičku a organizovat bago. Trenéra Kuchaře, jak nám sdělil, trénování nesmírně baví, a to přesto, že jeho synové již vyrostli z dětských kopaček a nemá v týmu svého následovníka.

Pohovořili jsme si i s devítiletým Tondou Fejkem, který patří k nejlepším hráčům této kategorie nejen na Dobříši, ale i na Příbramském okrese.  Střelecké tabulce v okresní soutěži vévodí bezpečně se 47 vstřelenými góly. Hráč, poté co se přestěhoval na Dobříš, začal trénovat na MFK Dobříš. K fotbalu ho přivedl otec, sám bývalý fotbalista. Jeho snem je hrát jednou nejvyšší fotbalovou soutěž. Jako svoje vzory vidí Ronalda, Dibalu a Lafatu. Překvapivě ho na tréninku baví nejvíce ta část tréninku zaměřená na kondici a fyzickou zátěž. Sleduje fotbalové zápasy v televizi a rovněž i fotbalové nástěnky MFK Dobříš. Trenér Kuchař si přeje, aby jeho přístup k fotbalu „nakazil“ i ostatní kluky v týmu.

Po tréninku jsme si chvíli pohovořili i s hráči. Ty fotbal baví, samozřejmě však nejvíce zápasy. Rádi by u fotbalu vydrželi a dosáhli v něm hodně úspěchů. Z fotbalových týmů se zajímají nejvíce o Barcelonu a Slavii. Z hráčů si nejvíce váží Ronalda, Neymara, Součka a Krále.  Z trenérů samozřejmě toho svého.

Klukům lze tedy popřát, aby je dál fotbal bavil, dařilo se jim a jednou se stali oporami MFK a případně vyšších soutěží.

 

 

Další novinky

Zobrazit všechny