Turnaj mladší přípravky U9

29. srpna 2022

V sobotu 28. srpna 2022 ráno jsme se zúčastnili prvního turnaje miniligy (kterou pořádá FA Bohemians Velvary). Našimi soupeři, mimo domácích byla Dukla Praha, Roudnice nad Labem a FK Neratovice. Utkání jsme hráli v rychlém sledu (pouze s pětiminutovou přestávkou a pauzou 1 zápasu) vždy 1× 20 minut.

Nejprve jsme vyzvali Duklu Praha, hrál se vyrovnaný bojovný zápas, kdy jsme dokázali několikrát ukázat povedou kličku a obejití protihráče, odebírat včas míč, ale na druhou stranu byl soupeř důraznější, dokázal lépe rozehrát míč, uvolnit se do volného prostoru i bez míče a rychleji přepínal mezi útočnou a obrannou fází. Branky padaly na obou stranách, ale nakonec jich více vstřelil soupeř.

Druhým protivníkem byla domácí FA Bohemians Velvary. Průběh zápasu byl velmi podobný s řadou osobních soubojů, z řadou pokusů o kličky a s řadou vstřelených branek. Trochu jsme rezignoval na chytrost a hledání volnějších prostorů a často řešili přechod soupeře trochu na sílu a ne vždy se to povedlo. Gólu padlo na obou stranách stejně.

Třetí zápas před 20minutovou pauzou jsme hráli s Roudnicí nad Labem. Zápas nám přinesl dvě novinky. Únava z předchozích zápasů a dominantní soupeř, nejen bez míče, ale také s ním. U soupeře byly vidět již učené a vědomé kombinace, výborné přebírání míče a přesná střelba. Naopak naši vlivem únavy začali kupit velké množství nepřesností (ať už při kličkách, rozehrávce. nebo rezignace k přepnutí hlavy do obranného módu) a soupeř nás nemilosrdně trestal.

Před posledním utkáním s Neratovicemi jsme měli jeden zápas pauzu. Řekli jsme si, že ze sebe vyždímáme všechny zbytky sil a pokusíme se soupeře přehrát. Hráči se snažili, makali, bojovali nejen se soupeřem, ale i s tím, co nás provázelo celý turnaj (nedostatek důrazu, rychlost přepínání a ne příliš povedená rozehrávka), každopádně bojovností a snahou jsme dokázali se soupeřem držet krok a dokonce i překlopit vedení na svou stranu. Pokud jsme počítali dobře, zápas skončil nerozhodně.

Celkově nám turnaj velmi dobře ukázal co je potřeba zlepšit a na čem je potřeba více máknout. Přestože v tréninkovém nasazení se nám to již docela daří, tak je nezbytné, abychom vše co umíme dokázali ještě zrychlit. Trochu zapracujeme na posílení těla a stability v osobních soubojích. Na druhou stranu musíme pochválit bojovnost a snahu plnit stanovené úkoly a cíle, přestože se to tentokrát příliš často nepovedlo, ale velmi oceňujeme i tu snahu. Věříme, že heslem “těžkými rosteme” se budeme v dovednostech i úspěchu posouvat stále dále. Soupeři byli kvalitní, ale hráči si dokázali, že i s těmito protivníky se dá hrát vyrovnaný duel.

Sestava: Vojtěch Weber – Michal Sabota, Jakub Budka, Tobiáš Zelenka, Šimon Mochán, Alexandr Chocholouš, Matěj Lopata, Adam Chocholouš, Ela Roupcová