Turnaj partnerských klubů SK Slavia Praha

Turnaj partnerských klubů SK Slavia Praha

23. listopadu 2021

V sobotu 20. 11. 2021 se v Praze Horních Měcholupech uskutečnil turnaj partnerských klubů SK Slavia Praha pro děti narozené v roce 2014. Mezi partnerské kluby patří MFK Dobříš a tak jsme se s radostí tohoto klání zúčastnili.

Našimi soupeři byli SK Slavia Praha U7, SK Slavia Praha dívky U8/U9, TJ Březiněves, ČAFC Praha, ABC Braník a Sparta Kolín.
V prvních dvou zápasech s mladými Slávisty U7 a Březiněvsí jako by naši kluci ještě pospávali po dobrém obědě, a soupeři nás nejen kvalitou, ale především důrazem a rychlostí zcela jasně přehrávali. Ne, že bychom se jen bránili, ale nedokázali jsme rychle reagovat na ztráty míče, a když jsme míč neměli, tak jsme se nechtěli vyhecovat a míč si opět sebrat. Přestože jsme se snažili o konstruktivní rozehrávku, tak nám chyběl zejména důraz, síla a přesnost provedených kopů, proto jsme se příliš do útoku a nějakých pokusů o střelu ani příliš nedostali.
Po těchto dvou “budících” zápasech jsme měli trochu času na odpočinek, povídání si a sledování ostatních zápasů. Kluci bedlivě sledovali své soupeře a hledali u nich dovednosti, které chceme zkoušet a rozpovídali se i o tom, co se soupeřům povedlo, a co ne. Tato “taktická” příprava padla na úrodnou půdu, protože v dalších zápasech se slávistickými holkami, Spartou Kolín a Braníkem jsme si začali věřit, zjednodušili jsme přechod do útočné fáze, zejména zrychlení po překonání soupeře, pokud se nám to povedlo a dostávali jsme se i do střeleckých příležitostí, které jsme dokázali v některých případech i proměnit, minimalizovali jsme chumly uprostřed hřiště a hledali si volná místa po celém hřišti, tak abychom si vzájemně nepřekáželi, a tak jsme vstřelili téměř stejně gólů jako naši soupeři (Slávistky a Braník) a dokonce stejně gólů jako Kolín (který vyrovnal až v samém závěru zápasu).
Poslední zápas s ČAFC Praha už se kluci pravděpodobně viděli v postelích a ze svého nasazení v předchozích zápasech opět polevili. Patrný byl opět rozdíl v rychlosti, důrazu a schopnosti reagovat na situace na hřišti. Soupeř byl přesnější a dal nám o něco více gólů, než my jemu.
Výsledek, který nás zajímal, nebylo pořadí (to nesledoval nikdo z týmů, ani nebylo nijak vyhodnocováno), ale turnaj pro nás skončil asi remízou 3 : 3.
Tři zápasy jsme odehráli tak, jak bychom si představovali. Přesnost při rozehrávce, odvaha při pokusu obejití hráče, zrychlení po kličce, přesná a tvrdá střela, rychle přepnutí při ztrátě míče a snaha jej získat zpět. Ovšem tři zápasy jsme se k dovednostem, které již umíme a které nám na tréninku v tréninkovém tempu už jdou, vůbec nedostali a kluci byli překvapení jak rychlí jsou soupeři a jak rychle nás o ten míč jsou schopni obrat.
Turnaj ukázal na čem je potřeba dále makat a co už můžeme “jen” zdokonalovat. myslím, že všichni hráči i trenéři si to užili a ve výborné atmosféře se poměřili opět s jinými týmy.
Sestava: Vojta Weber, Matěj Lopata, Štěpán Redlich, Alexandr Chocholouš, Adam Chocholouš, Dominik Máša, Tomáš Kasprišin, Sebastian Lastres.
Trenéři: Radim Weber, Matěj Lopata st., Tomáš Redlich

Další novinky

Zobrazit všechny