U13: první dvě utkání v kraji

27. března 2024

16.3. 2024: MFK U13 – Kunice 10 : 2 (4 : 0)

V prvním mistrovském utkání jara jsme se směrem do ofenzivy snažili prezentovat zvýšeným pohybem s otáčením těžiště hry, což se na střídavě dařilo. Naopak nám vycházelo rychlé dostupování soupeře a získávání míče. Stejně jako soupeř, jsme celou řadu dalších šancí promarnili, skóre na obou stranách mohlo být daleko vyšší. Přesto se nám start do soutěže povedl.

Branky: Pešata 2×, Žádník 3×, Dvořák 2×, Durdil 2×, Viktorin

Sestava: Krátký – Kubín, Schneider, Pešata, Viktorin, Boroň, Žádník, Paul, Durdil, Vávra (K), Černý, Mohylýk, Zbíral, Dvořák, Roupec

23.3.2024: Hostouň – MFK U13 4 : 1 (2 : 0)

V krásném areálu v Rynholci, kde Hostouň hraje domácí utkání, nás čekal soupeř, který byl kompletně o rok až o dva starší než drtivá většina našich hráčů. Tento faktor byl pak při utkání samotném znát. V prvním poločase jsme se nesrovnali se soupeřovou výškou a silou a vyhýbali jsme se řešení herních činností. Soupeř nás za to po dlouhých nákopech za obranu potrestal. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že odhodíme bojácnost a soupeři zápas co nejvíce znepříjemníme. To se nám podařilo a ve druhém poločase jsme hráli častěji na soupeřově polovině a jakž takž se nám dařila i kombinace. Celková prohra 1:4 je zasloužená, herní projev ve druhém poločase proti staršímu soupeři ale příslibem do budoucna.

Branka: Viktorin z pen.

Sestava: Michalica – Pešata, Boroň, Vávra (K), Zbíral, Černý, Viktorin, Mohylák, Schneider, Dvořák, Roupec, Kubín