U9 - mladší přípravka B

U9 - mladší přípravka B

25. dubna 2022

V sobotu se naši nejmladší potkali s týmem TJ Sokol Pičín. Stál proti nám soupeř, kterému jsme měli co vracet, protože předchozí dva podzimní zápasy na soupeřově hřišti se nám vůbec nepovedli a odjížděli jsme vždy smutní a s hromadou obdržených gólů. Tentokrát jsme na nic nečekali a po hbitém úvodu jsme se dostali do tříbrankového vedení. Dařilo se nám téměř vše co se učíme a to přineslo sladké ovoce.

Napadání soupeře, snaha odebrat míč, snaha za každou cenu zabránit ohrožení naší branky a snaha o obcházení protihráčů. To vše jsme dokázali v první části předvést a soupeři jsme dovolili pouze jeden gól. Druhá část už nebyla tak aktivní, pravděpodobně přišlo trochu uspokojení a nechali jsme soupeři příliš prostoru  a ten nás po zásluze trestal. Dokázal s námi gólově srovnat krok. Třetí část jsme ještě pustili dokonce pustili soupeře do jednogólového vedení. To zvedlo z laviček naše fanoušky a zdravě to naštvalo i naše hráče a pak to přišlo. Nádherné úniky do volných prostorů, chtěné, jednoduché kombinace a mnoho šancí. Od té doby jsme soupeře téměř k ničemu nepustili a naopak jsme jim nastříleli rozhodujících 5 gólů.
Závěrečná část se tak proměnila v naši exhibici a fanoušci byli u vytržení z opravdu krásných fotbalových okamžiků.
Co nám utkání dalo a vzalo? Dalo nám nové zkušenosti. Zkušenost, že i brankář je hráč se kterým si můžeme pomoci, když ostatní hráči jsou obsazení. Zkušenost, že když dobře vidíme svého protihráče, tak je těžší aby nás obešel a vystřelil. Zkušenost, že nemusíme všichni běhat za míčem, ale můžeme se postavit tak, aby nás spoluhráč viděl a mohl nám přihrát (je jedno kdo dá gól, jsme tým a všichni z toho máme radost). Zkušenost, že nemusíme dát největší ránu, ale stačí trefit volný prostor v brance. Utkání nám vzalo rezignaci po nepovedené části… hráči si nechali poradit, co by bylo lepší řešení a jak vrátit vedení na svoji stranu a v dalších částech to vzali za správný konec a předvedli jak to vypadá, když se válec rozjede.
Sestava: Dominik Máša – Alexandr Chocholouš, Adam Chocholouš, Lukáš Mikel, Ela Roupcová, František Melša, Sebastian Lastres, Štěpán Redlich, Tomáš Kasprišin, Tobiáš Zelenka
Technický dozor: Valentýna Mikelová, Matěj Lopata ml.
Trenéři: Matěj Lopata st., Tomáš Redlich, Radim Weber

Další novinky

Zobrazit všechny