U9: Opět jsme se činili!

U9: Opět jsme se činili!

02. května 2023

V neděli naše mladší přípravka A odehrála další ze zápasů soutěže o umístění v rámci OFS Příbram. tentokrát jsme zajížděli k soupeři do Březnice. Trochu jsme zaspali začátek utkání a nechali soupeře vybudovat si mírný náskok. Pak jsme zapnuli na vyšší obrátky jak do útoku, tako do obrany a přestože ne vše se úplně povedlo, tak jsem hráli velmi vyrovnaný duel.

V první části jsme sice vstřelili méně branek, ale postupem času jsme se soupeři začali vyrovnávat. Druhá část byla z naší strany, jak snahou, tak dovednostmi mnohem lepší, ale stále jsme nemohli náskok soupeře dohnat, i druhou část jsme o gól prohráli. Do poslední části jsme si stanovili úkol, že nás nezajímá, jak jaký je výsledek z předchozích dvou částí , ale že chceme vyhrát tu poslední. Kluci to vzali za správný konec a podařilo se. Celkově jsme sice nastříleli o 3 branky méně, ale dokázali jsme o dobrý výsledek bojovat až do závěrečného hvizdu. Březnice – MFK 11 : 8

Sestava: Dominik Máša – Tomáš Faktor, Jiří Kinský, Jan Sprenger, Michal Sabota, Lukáš Dratva, Tomáš Krása, František Melša, Tykhon Rybalko.

O svátečním pondělí jsme jeli s další částí týmu na turnaj do Českého Brodu. Turnaje se účastnilo 16 týmů a hrálo se nejprve tabulkovým systémem (dopoledne) a “vyřazovacím” systémem o konečné umístění. Naším prvním soupeřem byla Sparta Kolín. Naši na soupeře vletěli a brzy se ujali pohodlného vedení, zvedlo se jim sebevědomí a dokázali zahrát nejen individuálně, ale i týmově hladké a klidné utkání, přestože jsme dva góly obdrželi, tak jsme jich dokázali 10 vstřelit. MFK – Sparta Kolín 10:2. Druhý soupeř byl ovšem jiné kafe 1.FK Příbram na nás naopak nastoupila jako uragán a během chvilky jsme prohrávali o 3 branky. To by nebylo až tak strašné, ale hned po tomto gólu jsme to zabalili a nechali soupeře přidávat jeden gól za druhým další 15 minut. MFK – 1. FK Příbram 1:16. Poslední utkání ve dopolední čtyřčlenné skupině jsme odehráli s týmem z Kouřimi. Chvíli nám ze začátku trvalo, než jsme se vzpamatovali z předchozího debaklu a naše mašina se rozjížděla trochu pomaleji, když jsme se dostali do tempa a začali hrát to co umíme, tak nám soupeř přestal stíhat a my si dokráčeli pro druhé vítězství v turnaji. MFK – Kouřim 6:2. V základní skupině jsme tedy skončili druzí za suverénní Příbramí a mohli jsme se těšit na odpolední klání o 1. – 8. místo v turnaji.

Los turnaje nám příliš nepřál, protože hned v prvním odpoledním utkání jsme se museli poměřit s Football Talent Academy, který naprosto lehce ovládl skupinu D. Přestože soupeř byl velmi dobře technicky vybaven a hrál pohledný dětský fotbal, tak naši začli zápas velkou bojovností. Bohužel jsme po jednom nezaviněném souboji přišli o Lukáše Mikela, který nešťastně upadl na rameno a turnaj pro něj skončil (naštěstí to bylo “jen” hodně pohmožděné a bolestivé). Po této události jsme opět vyklidili soupeři pole a nechali ho zápas v klidu střelecky dotáhnout do vítězného konce. Opět jsme vstřelili jeden čestný úspěch. MFK – Football Talent Academy 1 : 18 (?), a tak jsme se dostali do části turnaje, která si to rozdala o 5. – 8. místo.

Následně jsme narazili na tým FK Přelouč. Opět jsme se po předchozím kolotoči museli trochu vzpamatovat a rozjet naši hru. První polovina byla taková nemastná, neslaná a hrál se vyrovnaný soubojový zápas, potom jsme začali využívat svoji rychlost a volné prostory na hřišti a podařilo se nám vstřelit několik branek. Přestože jsem také dvě branky obdrželi, tak jsme nad soupeřem dokázali zvítězit. MFK – FK Přelouč 6 : 2. Vítězstvím jsme se posunuli do boje o konečné 5. místo.

Zlatý hřeb s nešťastnou tečkou našeho vystoupení jsme odehráli s domácím Českým Brodem. Nejkrásnější zápas pro diváky, nejhorší pro nervovou soustavu trenérů a bojovnost, kterou předvedli oba týmy to bylo takové naše malé finále. Soupeř sice vždy dokázal vstřelit první gól, ale naši svým odhodláním a snahou (přestože únava přicházela) dokázali vždy skóre dorovnat a při trochu přesnější mušce jsme mohli zápas i otočit, na druhou stranu i náš brankář se musel činit a musel předvést také několik zajímavých zákroků. Po infarktovém závěru jsme se rozešli smírně. Což znamenalo, že o 5. místě rozhodne penaltový rozstřel. Nejprve jsme se dostali do výhody my, chycenou penaltou soupeře. Ovšem i brankář soupeře byl v poslední sérii úspěšný a tak se pokračovalo dále do rozhodnutí. V šesté sérii jsme bohužel neproměnili a domácí následně rozhodli o svém vítězství. MFK – Český Brod 5 : 5 – pokutové kopy 4 : 5.

Turnaj ukázal obě tváře našeho týmu, pokud se daří výsledkově, tak dokážeme hrát pohledný fotbal a předvádět vše, co se na trénincích učíme, druhá tvář je taková, že když zjistíme, že soupeř je výrazně lepší, tak se nám nechce bojovat a utkání příliš brzy vzdáme. Co bychom ocenili – ve hře jsme prohráli jen s oběma finalisty (Příbram zvítězila, Football Talent Academy skončila 2.), velkou snahu ve 4 z 6 zápasů a emoce po prohraném penaltovém rozstřelu – ohromné zklamání, slzy a utěšování neúspěšných střelců – všichni chtěli uspět a moc nás mrzelo, že jsme to 5. místo neurvali pro sebe. Emoce do fotbalu patří a je to správné, i tato zkušenost nás může dále posílit. Všichni hráči zaslouží pochvalu. Vždyť jsme byli lepší než dalších deset týmů v turnaji a prohry přišly jen se dvěma suverénními týmy celého turnaje.

Sestava: Vojtěch Weber – Ela Roupcová, Adam Chocholouš, Alexandr Chocholouš, Lukáš Mikel, Matěj Lopata, Štěpán Redlich, Jakub Budka, Karel Huřík

Další novinky

Zobrazit všechny