Únor a březen v mladší přípravce

15. března 2023

4. 2.

Přípravné halové utkání s FK VIAGEM Příbram (r. 2015)

V tělocvičně ZŠ na Březových horách jsme odehráli porci minut proti mladšímu ročníku z Příbrami. Do utkání jsme nasadili méně vytížené hráče. Utkání bylo vcelku jednoznačné, soupeř nás předčil zejména technickými dovednostmi, zájmem o hru a rychlostí. Kluci se sice snažili, ale soupeři jsme nestíhali.

11. 2.

Zimní liga Benešov

Po krátké pauze nám pokračovala zimní liga v Benešově, vzhledem k několika omluvenkám týmů soupeřů jsme odehráli 5 zápasů po 20 minutách. 2× s domácím Benešovem, 1× s Vlašimí a 2× s Bohemians Praha.

Všechna utkání se nesla v duchu velké bojovnosti, převahy silnějších týmů Benešova a Bohemians a vyrovnané zápasy se slabšími týmy Bohemians, Benešova a s týmem Vlašimi. Tentokrát se nám nepovedlo urvat ani jeden bod, i když velmi blízko jsme byli s Benešovem a s Vlašimí. Herně a dovednostně jsme si dokázali občas kvalitnějšímu soupeři i vyrovnat, bohužel vždy jsme vydrželi jen krátce a zkušenější týmy nás nenechali vydechnout a přejeli nás.

12. 2.

Přípravný miniturnaj se Spartakem Příbram a Březnicí.

Dorazili jsme do hezké tělocvičny v Obecnici a poměřili si síly se soupeři, se kterými se potkáme i v soutěži. Obě utkání byla vyrovnaná a dokázali jsme si i častěji prosazovat do střeleckých příležitostí, přestože jsme oba zápasy těsně prohráli, byla na hráčích vidět snaha, bojovnost a chuť dotáhnout nepříznivý stav do našeho vítězství. Dovolili jsme si kvalitní a odvážnou rozehrávku, nebáli jsme se využít i obtížnější řešení a zároveň jsme se dokázali rozhodnout i pro to jednodušší týmové.

19. 2.

Přípravný zápas v Berouně

Do Berouna jsme přijeli a odehráli nakonec dlouhé utkání s místním Český Lev-Union Beroun. Během první části se nám rozpršelo a tak jsme se na několik minut museli schovat v kabinách. Potom nám již počasí dovolilo odehrát téměř 45 minut v kuse a tak si to hráči nakonec užili.

Část před deštěm byla vyrovnaná, naši i soupeř se snažili předvést to nejlepší co v nich je. K vidění bylo spousta individuálních dovedností, střel, odvážných řešení. Po dešťové přestávce se pokračovalo v nastoleném trendu, ale postupem času jsme soupeři nechali příliš prostoru zejména v obranných činnostech a ten toho dokázal patřičně využít, nedrželi jsme stanovené úkoly, ani pozice a všichni se snažili napadat jednoho hráče s míčem, který (pokud se včas rozhodl) měl několik týmových variant řešení, čímž se nám Beroun střelecky vzdálil. Když se nám podařilo vrátit ke svojí hře, opět jsme začali skóre dotahovat, pravděpodobně se o 1-2 góly nepodařilo dotáhnout.

25. 2.

Na začátku jarních prázdnin se konalo zakončení zimní ligy v Praze – pořádané ČAFC Praha. Závěrečný den se hrál na několika malých hřištích 2 x 2, v rychlém sledu po 2 minutách. Vzhledem k prázdninám a nemocem jsme nakonec dorazili pouze s jednou dvojicí. Klukům se dařilo střídavě, ale největší obtíž byla přepínání do obranné činnosti, kdy jen naším „zaspáním“ jsme dostávali jednoduché branky. Klukům nelze upřít snaha, ale je potřeba zapracovat na soustředění a nevzdávání se po nepovedeném úkolu.

Ve stejný den nás čekal také první zápas jarní části zimní ligy ve Zvoli u Prahy. Soupeřem byl tým Povltavské fotbalové akademie „B“.  Do utkání jsme vstoupili tak jak jsme si představovali, přehrávali jsme soupeře jak kombinačně, tak individuálně a dokázali jsme si brzy vytvořit uklidňující náskok. Bohužel nás to trochu ukolébalo a tak jsme se pak tempem přizpůsobili soupeři, což jsme nechtěli. Jako impuls na rozhýbání jsme se rozhodli, že druhý poločas odehrajeme pouze se 3 hráči v poli. Kluci museli začít více využívat spolupráci, chytrost, rozhodování se a rychlost, protože soupeře bylo na hřišti o 1 více. Splnilo to účel, poločas byl vyrovnaný a naši neměli čas vypustit jakoukoliv část utkání.

4. 3.

Tentokrát jsme do Zvole jeli za soupeřem Sokola Řepy. Utkání bylo vyrovnané, možná jsme se chovali trochu fotbalověji, než soupeř, který se soustředil spíše na přímočarost a rychlé zakončení. Nicméně po slibném začátku jsme se přizpůsobili soupeři a hrál se spíše silový fotbal. Jen občas bylo k vidění využití volného prostoru, kterého na hřišti bylo mnoho, protože se často tvořil chumel hráčů okolo míče. Nakonec se nikdo z vítězství neradoval, protože rozhodčí napočítal 8 branek na obou stranách.

11. 3.

Další utkání ve Zvoli nás čekal soupeř z nejsilnějších – CU Bohemians Praha. První část se nám v celku i povedla, a přestože soupeř byl přesnější a šikovnější, tak jsme mu nedali nic zadarmo a dokázali jsme bojovat, nedostali jsme příliš šancí ukázat co je v nás směrem do útoku a více práce jsme měli s odebíráním míčů a napadáním. Druhá část byla bohužel už výrazně nad naše síly a z bojovnosti už nám zbylo jen minimum. Chyběla síla, chuť ještě překonat sám sebe a zkusit vstřelit nějaký gól.