Úspěch A-týmu mužů a mladších žáků

21. listopadu 2017

Poslední kolo kategorie mužů přineslo vybojované čtvrté vítězství v řadě pro A-tým, který se tak dostal na čtvrté místo soutěže se stejným bodovým ziskem jako druhá Březová. B-tým tentokráte neuspěl, když již v první půli prohrával o dva góly a ve druhém poločase dokázal jen snížit na rozdíl jedné branky. Velký úspěch zaznamenali mladší žáci, kteří dokázali přehrát dosud neporažený tým Tatranu Rakovník.

Čtvrté vítězství a třetí proměněná penalta v řadě

Soběslav – Dobříš 1 : 2 (1 : 2)

V posledním podzimním utkání potvrdili dobříšští hráči dobrou formu a počtvrté za sebou zvítězili. Oba týmy produkovaly technickou hru. První půle měla vyrovnaný průběh. Ve druhé půli byli iniciativnější domácí, ale dobříšská obrana odolávala. V závěru tkání přežili hosté dvě velké šance Soběslavi a udrželi těsný výsledek.

V úvodu utkání zahrozili nejprve domácí hráči dalekonosnou střelou Podráského, kterou Šedivý vyrazil. V 6. minutě obcházel Matějka gólmana Kuníka, který jej podrazil. Pokutový kop proměnil Šrain. Navýšit mohl Krůta, ale v dobré pozici netrefil dobře míč. Ve 14. minutě překvapil Šedivého střelou k tyči z dvaceti metrů Vaněk a domácí srovnali. Dobříští se nejprve mohli znovu ujmout vedení, když Krůta našel přesnou přihrávkou Maryšku, ten však netrefil branku. V 26. minutě si to však vynahradil, když prošel mezi dvěma hráči a vstřelil druhý úspěch hostů. Soběslavští se pak pokoušeli o vyrovnání. S další dalekonosnou střelou Podráského si opěr dobříšský brankář poradil a neprosadil se ani hlavou po rohovém kopu Boháč.

Ve druhé půli domácí stupňovali svůj tlak, ale dobříšští hráči zodpovědně bránili. Naopak podnikali rychlé protiútoky a šance získávali i ze standardek. Po rohovém kopu hlavičkoval Talůžek nad břevno, po autu Maryšky neuspěl Matějka. U domácích se pokoušel neúspěšně o přelobování Šedivého T. Mazouch. Dramatické situace nastaly v poslední dvacetiminutovce. Střelu unikajícího Maryšky stačil Kuník vyrazit na roh, do branky se nevešla ani hlavička Krůty a Junek v protiútoku nestačil přesně přihrát Šrainovi. Velkou šanci na vyrovnání měl Vaněk, když postupoval sám na gólmana, ale bránu přestřelil. Dobříš si mohla pojistit tři body, když po trestném kopu Maryšky střílel Junek do protihráče, odražený míč napálil Masopust, avšak brankář si poradil a další pokus Talůžka skončil vysoko. Dvě minuty před koncem tak mohli domácí vyrovnat, když rozhodčí posoudil zákrok Šraina na M. Mazoucha jako nedovolený. Střelu Vaňka z pokutového kopu však Šedivý stačil vyrazit.

Dobříšští tak získali čtvrté vítězství v řadě a přezimují na skvělém čtvrtém místě se stejným počtem bodů jako druhá Březová.

Dobříš: Šedivý – Procházka, Talůžek, Rychlík, Pokorný – Krůta, V. Šrain, Liška, Masopust – Maryška (90. Semančík), Matějka (78. Junek)

Petrovice – Dobříš 4 : 3 (3 : 1)

Poslednímu utkání podzimní části soupeře nepřálo počasí. Na těžkém blátivém terénu se lépe pohybovali domácí hráči a o svém vítězství rozhodli během dvanácti minut první půle. Ve druhém poločase dobříšští hrající přesilovku dotahovali náskok soupeře, ale na bod už nedosáhli.

Zápas začali lépe petrovičtí hráči. Ty také měli svou první šanci, avšak P. Chlasták mířil jen do boční sítě. Hosté odpověděli několika možnostmi, ovšem Semančíkovi zabránil ve skórování brankář Hejl a Liškův pokus mířil vysoko nad bránu. V 17. minutě po individuální akci se přesnou střelou prosadil Karásek a Dobříš vedla. Domácí M. Chlasták pak centroval na břevno a na druhé straně Kuchař na malém „vápně“ hledal přihrávkou spoluhráče. Ve 28. minutě nechali dobříšští hráči uniknout Petra Chlastáka a ten vyrovnal. Za dvě minuty došlo k nedorozumění mezi gólmanem Weberem a obránci, čehož využil opět P. Chlasták k otočení skóre zápasu. Ve 38. minutě opět chybovali hostující hráči a Mandík přidal třetí gól. Do konce první části se pokoušel bez úspěchu o skórování dvakrát Karas, ale branku netrefil.

Ve druhé půli se hosté snažili o kontaktní gól, k čemuž jim mohlo dopomoci vyloučení Štemberka v 55. minutě po druhé žluté kartě. Místo toho za tři minuty provedli domácí další rychlý protiútok a Pelikán přidal další gól do opuštěné branky. V 60. minutě připravil míč Karas Kuchařovi, který pěknou střelou vsítil druhý úspěch dobříšských. Hosté pak získali převahu. Junkův pokus z trestného kopu tečovali petrovičtí vedle brány, ale v 78. minutě další přímý volný kop již stejný hráč proměnil. Dobříšští pak sevřeli svého hráče, ale nepomohlo jim ani, když při rohovém kopu šel brankář Weber do „šestnáctky“ soupeře. Naopak Petrovice toho mohly využít, ale útok na prázdnou bránu stačili ještě hosté zastavit.

Dobříš B: R. Weber – Karásek, Kadlec (46. Mann), M. Puchmajer, V. Weber – T. Šebek (17. P. Šebek), Kuchař, Junek, M. Liška (59. Zbíral) – Semančík, Karas

Branky: 26 a 28. P. Chlasták, 38. L. Mandík, 57. Pelikán – 17. Karásek, 60. Kuchař, 78. Junek

Rozhodčí: Stehlík

ŽK: 2× Š. Štemberk, Fořt, Pelikán, Kašpar, M. Chlasták – Karas, Kuchař, Mann

ČK: Š. Štemberk

Diváků: 43

STARŠÍ DOROST

Dobříš – Hořovicko 2 : 7 (1 : 6)

Hosté si vybudovali bezpečný náskok již v první půli. Ve druhé půli jsme snížili, soupeř přidal v poslední minutě sedmou branku.

Branky: 11. Hrubý, 76. Chýla

MLADŠÍ DOROST

Dobříš – Hořovicko 1 : 5 (0 : 2)

Branka: 56. Rehák

STARŠÍ ŽÁCI

Rakovník – Dobříš 6 : 1 (0 : 0)

V první půli jsme drželi krok, ale ve druhé části se soupeř rozstřílel.

Dobříš: Leksa – Panuška, Čihák, Dvořák, Homolka, Chroumal, Píša, Sirotek, Sklenář, Tran, Vinduška, Šantora

Branka: 56. Panuška

MLADŠÍ ŽÁCI

Rakovník – Dobříš 1 : 3 (1 : 2)

Kluci tentokráte zaváleli, když uštědřili soupeři první porážku. Opět jsme brzy vedli, domácí do poločasu snížili. Ve druhé půli jsme brzy získali dvoubrankový náskok, který jsme udrželi.

Dobříš: Vaněk – Škodný, Prusík, Mareš, Fenyk, Obermajer, Skála, Sobotka, Stibor, Šantora

Branky: 8 a 34. Mareš, 10. Fenyk

Střelecká tabulka:

Muži A: J. Šrain, Maryška po 5, Talůžek 4, Matějka, Procházka po 3, Junek, Dort, Krůta po 2, O. Puchmajer, V. Šrain

Muži B: Karas 8, Kuchař 5, Mann 4, T. Šebek 3, Horáček, M. Puchmajer, Karásek, Junek po 2, Pjaták, Rozsypal, M. Liška, Jechort

Dorost starší: Chýla 6, Mařík, Rada, Kukol po 3, L. Kuchař, Suchánek, Korynta, Hrubý

Dorost mladší: Špindler 3, P. Škodný, Suchánek, Krůta, Kvapil, Vodenka, Soukup, Bartoš, Kubík, Hrubý, Rehák

Žáci starší: Panuška 4, R. Škodný 2, Sklenář, Pinc, Karas, Diviš

Žáci mladší: R. Škodný, Mareš po 12, Obermajer, Sobotka po 8, Fenyk 5, Stibor 3, Suchan 2, Vaněk