Úspěšný turnaj pro U10

Úspěšný turnaj pro U10

21. února 2024

V neděli ráno jsme zajížděli na domluvený přípravný zápas s Českým Lvem – Union Beroun (ročníkem 2014), ovšem v týdnu před zápasem jsme se s domácími domluvili, že si zahrajeme malý turnaj s domácím týmem (ročník 2015), TJ Broumy (starší přípravka) a FK Olympie Zdice (2014).

Hrálo se způsobem každý s každým po 25 minutách (tedy přibližně jako regulérní utkání). Přestože jsme vyráželi za krásného slunečného počasí, tak za Brdskými kopci padla mlha, která se rozpustila teprve po turnaji na focení :-).

Prvním soupeřem byl kluci a děvčata z TJ Broumy. Jako obvykle jsme trochu zaspali úvod a nechali si dát dvě branky. Každopádně jsme nic nevzdali, zapnuli na vyšší obrátky, začali hrát “tréninkový” fotbal a to nám přineslo úspěch v podobě snížení. Nutno dodat, že nás výrazně podržel Karel Huřík v brance, který předvedl několik velmi povedených zákroků. Ale štěstí přeje připraveným a tak jsme svou aktivní hrou dokázali v poslední možné vteřině vyrovnat. Radost z vyrovnání byla obrovská – 2 : 2.

Druhým soupeřem byla Olympie Zdice, ta přijela pouze s přesným počtem hráčů 5+1 a tak své zápasy hrály bez střídání. Naši tentokrát vstoupili do zápasu mnohem lépe, dařilo se nám nejen individuálně, ale také kombinačně. Viděli jsme spoustu chtěných dovedností, občas i s velkou dávkou štěstí, ale stále se dařilo překonávat obranu soupeře. Zároveň jsme dokázali zabrat i zpět a nepřipustili výraznější šance. Když k tomu přidáme i poměrně povedenou koncovku dokázali jsme zvítězit 4 : 0.

Posledním soupeřem byl domácí ČLU Beroun (ročník 2015). Po předchozích povedených zápasech se nám až příliš zvedlo sebevědomí a mysleli jsme si, že mladší kluci nám nemohou nijak ublížit. Opak byl pravdou a hbití domácí nám svou rychlostí a šikovností dělali docela obtíže. Sice jsme silou, výškou a bojem dokázali soupeře přehrát, obranné činnosti byly velmi slabé. V útočných aktivitách jsme byli dobří a často jsme se dostali do zakončení. Vynikající domácí brankář však dlouho držel soupeře nad vodou. Konečné vítězství 5 : 0 úplně neodpovídá průběhu zápasu – my góly vstřelili, soupeř smolně nikoliv.

Celkově jsme s předvedou hrou spokojeni, vlastní rozhodování, podpora, povedené dovednosti v celém dopoledni převládaly, trochu mrzí podcenění mladších soupeřů z Berouna.

Sestava: Karel Huřík, Dominik Máša, Vojtěch Weber, Matěj Lopata, František Melša, Ela Roupcová, Lukáš Mikel, Martin Šulc, Jiří Kinský

Další novinky

Zobrazit všechny