Útoky přehrávaly obranu

14. října 2019

V 11. kole divizní soutěže čekal dobříšské fotbalisty, soupeř z třetího místa tabulky. Zápas přinesl dlouho nevídanou dramatickou bitvu s devíti brankami. Domácí fotbalisté dokázali dvakrát stáhnout dvoubrankovou ztrátu a po bojovném výkonu získali v soutěži první tříbodové vítězství.

Dobříš – Ostrov 5 : 4 (2 : 3)

První střelu na branku vyslal Bursík, domácí gólman Weber míč vyrazil na roh. Po jeho rozehrání již ve 4. minutě Psohlavec hlavou vstřelil první gól. Domácí mohli vyrovnat poté, co Maryška přešel přes stopera Nutsu, ale rozhodčí odpískal faul dobříšského hráče. Ve 13. minutě nepokryli dobříšáci Bursíka, který z hranice šestnáctky navýšil skóre. V 19. minutě přiťukl Kozohorský míč Maryškovi a ten střelou z šestnácti metrů snížil. Za tři minuty bylo srovnáno, když Maryška se uvolnil přes dva hráče a trefil se k tyči. Ve 26. minutě střílel Psohlavec do tyče a Dušek míč poslal pohodlně do branky. Vzápětí mohlo být opět srovnáno. Kozohorský orazítkoval hlavou tyč a Maryškova dorážka skončila vedle branky. Vzápětí zabránil Weber pádem pod nohy ve skórování Jankovskému. Do konce první půle měl ještě možnost k vyrovnání Talůžek, ale napálil míč do břevna.

Do druhé půle vstoupili domácí lépe, ale ji ve 49. minutě nezachytili obránci únik Jankovského a ten prostřelil brankáře Webera. Hosté mohli i zvýšit, ale Jankovský hlavičkoval vedle branky a Bursíka vychytal brankář. Snížit mohli dobříšští po rohovém kopu, avšak Machačovu střelu zachytil gólman Vaněček a Maryškovu střelu vytěsnil brankář pomocí břevna na roh. Po jeho zahrání J. Šrainem v 64. minutě Maryška hlavou snížil. To domácí nabudilo. Před hostující brankou byl faulován Talůžek a v 75. minutě J. Šrain z penalty vyrovnal. Za tři minuty domácí otočili skóre, poté co po dlouhém autu Maryšky skóroval hlavou Talůžek. Dobříš mohla skóre ještě navýšit, ale když Maryška přehodil Vaněčka míč do sítě nezamířil a další střelu Maryšky vykopl z brankové čáry Janda.

Dobříš: Weber – Procházka, Talůžek, Machač, Horáček – Kozohorský (85. Petrlík), J. Šrain, Soukup, Puchmajer (87. Fic), V. Šrain (56. Kopečný) – Maryška (90. V. Weber).

Branky: 4. Psohlavec, 13. Bursík, 25. Dušek, 49. Jankovský

Rozhodčí: Matyš

ŽK: Procházka, J. Šrain – Kočí

Diváků: 150

Statistiky: Střely: 11 : 14, z toho na branku: 7 : 6. Ofsajdy: 4 : 5. Rohové kopy: 7 : 6. Fauly: 8 : 9.

Trenér Filip Dort:

Vstup do utkání nám vůbec nevyšel, inkasovali jsme 2 branky po školáckých chybách v obranné fázi. Podařilo se nám do 22. min vyrovnat, ale už za 3 minuty jsme inkasovali potřetí. Do druhého poločasu jsme opět vstoupili špatně, když jsme ve 49. min. inkasovali počtvrté. Od té doby jsme vysunuli J. Šraina k Maryškovi a hráli na 2 útočníky. Klíčový moment zápasu byla trošku šťastně proměněná pen. J. Šrainem na 4: 4 v 75. min. Soupeř byl asi trošku otřesen a v 78. min jsme je dorazili na 5 : 4.

Celkově by se nám do dalších zápasů neměly stávat takové školácké chyby v obranné činnosti, protože takový obrat se podaří jednou za čas.

Kluky musím pochválit, že i za nepříznivého stavu, kdy jsme prohrávali o dvě branky, nic nezabalili a makali až do konce.

Dobříš B – Loděnice 1 : 0 (1 : 0)

V podprůměrném utkání měli domácí v první půli více ze hry. První příležitost měl hostující Mráz, ale brankář Vančát včas zasáhl. Na druhé straně střelu Fice zablokoval protihráč a po akci Krmely se opět Fic neprosadil. Ve 35. minutě proměnil Kuchař pokutový kop za přidržení Kuchaře Petráčkem po rohovém kopu. Ve druhé půli měli výraznou převahu Loděničtí hráči, avšak Mráz a Majer své šance neproměnili. Naopak v závěru utkání se neprosadil Fic po akci Puchmajera, po rohovém kopu hlavičky Webera a Kuchaře stačil obránce zablokovat na brankové čáře, po akci Semančíka nastřelil Kukol tyč a po přihrávce Kukola minul branku Puchmajer.

Dobříš B: Vančát – Petrlík, Weber, Zbíral, Burda – Krmela (46. M. Liška), Fic, Kuchař, Kopečný (67. Kukol) – Semančík (88. Šiška), M. Puchmajer

Branky: 35. Kuchař (p. k.)

Rozhodčí: Vyhnal

ŽK: Zbíral, Fic, Kuchař – Herejt, Majer, Petráček, B. Jeřábek, Dreksler, Miška

ČK: Korba (trenér hostů)