Už to zase začalo!

Už to zase začalo!

04. září 2023

V sobotu odpoledne jsem odehráli na hřišti Spartaku Příbram náš rozřazovací turnaj pro podzimní sezónu v rámci okresní soutěže na Příbramsku. Jednalo se o turnaj pro starší přípravku, tedy o ročníky 2013 a mladší. Tohoto turnaje a celé soutěže se zúčastníme jako “B” tým Dobříše s ročníkem 2014. Turnaj se hrál v rychlém sledu na třech hřištích a zápas trval vždy 16 minut. Našimi soupeři byli postupně Višňová/Dolní Hbity, 1. FK Příbram, Bohutín/Podlesí, SK Spartak Příbram “B”, SK Spartak Příbram “A” a Sokol Pičín.

První utkání s Višňovou/Dolními Hbity jsme začali tak jak je u nás trochu zvykem velmi vlažně a chvíli nám trvalo, než jsme se dostali do provozního tempa. Když jsme se asi po pěti minutách rozhýbali, a začali používat to, co jsme se učili na předsezónním kempu (pohyb bez míče, spolupráce, odvaha do kliček, zrychlení za soupeřem, snaha odebrat brzy míč), tak jsem soupeře začali jednoduše přehrávat. Sice jsme jeden gól obdrželi, ale hned dva se nám povedlo vstřelit.

MFK – Višňová/Dolní Hbity 2 : 1

Druhým soupeřem byl 1. FK Příbram (2014). Soupeře známe, některé dokonce osobně, a tak jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého. Naši k tomu od začátku přistoupili velmi aktivně a často se nám povedlo soupeře dostat do úzkých, ovšem nasazení nám vydrželo jen ze začátku a soupeř začal využívat rychlé kombinační a týmové hry na to, aby nás poměrně jednoduše přelstil. Čím déle jsme běhali bez míče, tím větší únava na nás doléhala a tím více času měl soupeř s míčem. V závěru se nám povedlo překonat obranu soupeře a vstřelili jsme čestný úspěch. Pozitivem na utkání bylo i to, že jsme si situace neulehčovali zběsilými odkopy, ale snažili se překonat soupeře cíleně po zemi a přestože se nám to příliš nedařilo, zejména kvůli rychlému napadání soupeře, tak jsme od naší hry neustoupili. Konečný výsledek MFK – 1. FK Příbram 1 : 6.

Další soupeř, který se proti nám postavil byl Bohutín/Podlesí. Soupeř byl zejména fyzicky zdatnější s jednoduchou taktikou překopnout/přehodit obranu a pelášit k brance. Takto jsme obdrželi zhruba 4 branky. Nedokázali jsme zareagovat na způsob soupeře a honili jsme je vždy přes půl hřiště, což nám také ubíralo hodně sil. Poté jsme začali trochu zmatkovat a často se snažili za každou cenu prosadit individuálně i když se nabízela jiná a lepší řešení, které jsme se také již učili. Soupeř nás jednoduchostí přehrál poměrně vysoko MFK – Bohutín/Podlesí 0 : 7.

Následně nás čekal dvojboj s domácím Spartakem Příbram. Nejprve jsme se utkali s “B” týmem. Odehráli jsme s nimi asi nejkrásnější utkání, nejprve nás trochu přehrával soupeř, ale pak jsme se opět nakopli, začali hrát naši hru a postupně jsme se dostávali stále častěji na dostřel branky soupeře. Sledováním hry jsme se několikrát dostali včas k volným míčům a dokázali jej propasírovat až do sítě. Postupně jsme si mohli opět vyzkoušet jak pohodlné a zábavné je hrát fotbal nejen individuálně, ale i týmově a všichni měli radost z gólů, ať je vstřelil kdokoliv. MFK – Spartak Příbram “B” 4 : 3.

Jak jsme skončili, tak se proti nám postavilo domácí “Áčko”. Ze začátku jsme dokázali navázat na předchozí výkon a dokonce jsme první ohrozili branku soupeře a trefili břevno. Bohužel to bylo jako píchnout do vosího hnízda a soupeře jsme tím nakopli. Opět vyspělejší a (proti nám) starší soupeř nás začal přehrávat a padal nám do branky jeden gól za druhým. Stejně jako v zápase s FK Příbram nás ke konci přestalo bavit běhat bez míče a trochu jsme rezignovali. MFK – Spartak Příbram “A” 0 : 7.

Poslední střetnutí jsme hráli proti Sokolu Pičín. Tentokrát už se jednalo o zápas, který nás jak únavou, tak bolístkami z předchozích zápasů, dostal mimo komfortní zónu a byli jsme zvědaví na to jak se s tímto “problémem” naši vypořádají. Řekl bych, že to bylo tak 50:50, přestože jsme se snažili hrát to co jsme se učili, tak jsme na to měli vzhledem k únavě méně času a začali jsme se hůře rozhodovat. Často jsme volili řešení, které nevedlo k úspěchu a nezbývalo tolik sil na návrat. Ne, že bychom se do útoku nedostali, jen jsme se rozhodli pro jiné řešení, než bylo v tu chvíli vhodné (místo kličky přihrávka, místo přihrávky klička, místo umístěné střely rána “vší zbývající” silou). Opět se nám nepovedlo vsítit ani jeden gól a soupeř nám dva trefil. MFK – Sokol Pičín 0 : 2.

Pak jsme chvíli čekali na to jak tedy dopadneme a shodou dalších výsledků jsme se nakonec umístili na 4. místě (to je o jedno místo výše než loni v rámci mladší přípravky – takže pozitivní posun). Teď pro změnu čekáme jak bude soutěž rozdělena, zda na 2, nebo 3 skupiny. Každopádně jsme se umístili přesně v polovině.

Turnaj nám ukázal spoustu dovedností, které si kluci (a slečna) vzali za své z tréninku a kempu. Co bylo pro ně nové jsme vcelku s úspěchem dokázali využít. A zjistili jsme, že když hraje celý tým po celém hřišti, tak jsme úspěšnější a méně unavení. Máme dobré brankáře, přestože často lovili míč ze sítě, ještě spoustu toho pochytali, nebáli se hrát nohama a dobře se snažili zapojit do hry. Zároveň nám ukázal i na negativa, které je potřeba odbourat. Zejména se nám příliš nelíbilo, že vzdáváme zápas, který sice prohráváme, ale ještě není u konce. Naši si vyzkoušeli hru proti starším a zjistili, že je potřeba se umět zapřít a že fotbal i bolí, aniž by to musel být faul a i bolest se dá překonat (a můžeme bojovat dál).

Sestava: Dominik Máša, Vojtěch Weber – Lukáš Mikel, Ela Roupcová, Matěj Lopata, Štěpán Redlich, Karel Huřík, Tomáš Kasprišin, Jiří Kinský

Trenéři: Radim Weber, Matěj Lopata, Tomáš Redlich

Další novinky

Zobrazit všechny