"Céčko" porazilo lídra.

03. května 2015

T.Rakovník – Dobříš 2:1 (1:0)

Po sérii tří vítězství odjízděli dobříšští tentokráte z hřiště soupeře bez bodu. I tentokráte se první půle odehrála v režii domácích a v druhé části utkání nechybělo oslabeným hostům mnoho k vyrovnání.

Rakovničtí začali zápas náporem a po té co Weber vyrazil střelu Klímy se již ve čtvrté minutě prosadil hlavou po rohovém kopu Červený. Domácí dál bušili do soupeře a hosté se nedostávali na dostřel domácí branky. Weber musel zasahovat po tvrdé střele Lesniaka, po rohovém kopu hlavičkoval Grafnetr míč z brankové čáry, vedle branky pak mířil Červený, nad břevno Verner. U hostů stojí za zmínku jen centr Šraina na který Talůžek nedosáhl a akce Valsy s Maryškou, kterému však obránce stačil míč ukopnout. V závěrečné čtvrthodině znovu několikrát zahrozili domácí. Po zmatku před brankou stačil Weber společně s obránci zasáhnout a střely Abrhama a Gögha skončily těsně vedle branky. Dvě minuty před koncem první půle nastal pro dobříšské hráče další problém. Za řeči obdržel Puchmajer žlutou kartu a následně rozhodčí přehlédl jasný ofsajd rakovnických hráčů, po kterém následoval Puchmajerův faul, za který obdržel druhou žlutou kartu.

Paradoxně ve druhé půli hosté, ač oslabeni, působili na hřišti lepším dojmem. Po rychlé kombinační akci postupoval Maryška sám na branku, ale jeho oblouček přes gólmana Cipra skončil na břevně. V 64.minutě našel Verner v pokutovém území nabíhajícího Abrhama a ten zajistil rakovnickým dvoubrankové vedení. Za dvě minuty prošel Maryška přes několik domácích hráčů a ač faulován, stačil přihrát Valsovi, který prostřelil gólmana a vstřelil kontaktní gól. Tomu byli dobříšští nejblíže po té, co Nikl hlavičkoval těsně vedle a po úniku Maryšky, který se však dostal do ostrého úhlu a tak se neprosadil. V závěru do otevřené dobříšské obrany podnikli domácí několik rychlých protiútoků, avšak Gögh střílel těsně vedle a ve vyložené pozici se mezi tyče netrefil ani Abrham.

Branky: 4. Červený, 64. Abrham – 66.Valsa. ČK: Puchmajer (D) Rozhodčí: Suchý. Diváků. 100.

Dobříš : Weber – Karásek, Nikl, J.Liška – Grafnetr(71.Pokorný), Puchmajer, Dort, Talůžek, Šrain – Maryška, Valsa(75.Karas).

V příštím kole hrají dobříšští v sobotu doma od 17.00 s Ovčáry.

(rw)

Dublovice – Dobříš B 2:2 (1:0)
Branky: Ballon 2 – Valsa, Řehka. Rozhodčí: Burian. Diváci: 70.

Dublovice: Ješuta – Čejda, Beňo, Dvořák, Ballon, Dudek, Vondrák, Lomoz, Burian, Krůta, Jelínek. Stř.: Filip, Janoušek.
Dobříš B: Souček – Pokorný, Jechort, Zbíral, Fic, Valsa, Řechka, Talůžek, Tran, Karas, Matějka. Stř.: Šebek.

Vyrovnaný zápas. V 5.minutě jsme prohrávali po gólu z penalt. Ve druhé půli jsme během minuty skóre otočili. V závěru jsme inkasovali pět minut před koncem.

Dobříš C – Velká Lečice 2:1. (1:0) Branky: Palan, Šibřina

Překvapivé vítězství nad lídrem III.třídy.

Dorost starší: Kutná Hora – Dobříš 1:5 (1:3) Branky: Pjaták, Kukol po 2, V.Balík

Sestava: Kratina – Slunečko,Patetl (78´ Tenkrát),Balík V.,Pjaták – Horáček,Tran M.,Puchmajer -Čihák (63´ Hrubý),Kukol,Kočí

V neděli zajížděl dorost do Kutné Hory, kde se utkal s aktuálně posledním týmem tabulky – místní Spartou. Po úvodním “oťukávání soupeřů” se v 8.minutě postavil k realizaci prvního rohového kopu utkání Pjaták a míč pěkně zatočil přímo do branky – 0:1. V 16.minutě se prosadil Kukol a tečovanou střelou přes gólmana zvýšil vedení hostů na 0:2. Po necelé minutě domácí využili rychlý protiútok po chybě Puchmajera na polovině hřiště a dostali se zpět do zápasu – 1:2. V dalším průběhu prvního poločasu měli hosté více ze hry, ale byla to převaha spíše platonická. Přesto se skóre ještě jednou změnilo, a to ve 38.minutě. Kukol vystřelil z hranice pokutového území, domácí gólman střelu trochu podcenil a míč k překvapení všech skončil v brance domácích – 1:3.

Do druhého poločasu šli domácí s chutí k obratu, ale jejich trochu živelná ofenziva a dobrá defenziva dobříšských brzdily jejich snahu o změnu skóre. A když v 65.minutě zvýšil Balík hlavou na rozdíl tří branek, bylo asi rozhodnuto. Hosté se ve zbývajícím čase dostali do několika dobrých příležitostí a v 87.minutě jednu z nich proměnili v pátý úspěch, když Pjaták zakončil hezkou spolupráci s Hrubým – 1:5. Dobříšští dorostenci tak potvrdili současnou formu a berou body i tento víkend.

Na závěr jedna perlička – v brance MFK si odbyl premiéru za zraněného L.Malého mladičký Tomáš Kratina (brankář starších žáků!). A nevedl si vůbec špatně.