V prvním utkání jsme neuspěli.

09. března 2014

Klecany- Dobříš 3:2 (2:2)

Tolik chyb při bránění jako v tomto utkání neudělali dobříšští hráči snad za celý podzim. Při tom začali dobře. Již ve 2.minutě dostal Karas přesnou přihrávku za obranu a obloučkem přehodil vybíhajícího brankáře Mlejnka. O čtyři minuty později se Jechort snažil „stopnout míč“ v šestnáctce, ten mu však podběhl pod nohou a Rybecký snadno do prázdné branky vyrovnal. Přesto šance měli v úvodu spíše hosté. Po akci Procházky s Maryškou a Karasem střílel Liška vedle branky, Procházkovi v šanci na poslední chvíli ukopl obránce míč a po kombinaci Talůka s Maryškou mířil Karas do tyče. Pak v první šanci Klecan střílel z voleje vedle Vyhnal a v zápětí v 19.minutě nechali dobříšští uniknout osamoceného Rybeckého a ten přidal svůj druhý úspěch. Po tomto gólu domácí ožili a hostující obránci měli co dělat. Rybecký opět unikl a Jechort stačil míč vytěsnit na roh, střelu Michálka stačil vykopnout Talůžek z brány a Vyhnala zastavil ve velké šanci Liška. V závěru první části našel Karas Maryšku ten však mířil jen do gólmana a v 44.minutě prošel obranouu Karas a po zmatku před Mlejnkem se míč odrazil od Pokorného k Maryškovi, který zblízka vyrovnal. Ještě v samém závěru napravil Jechort svou chybu při první brance a vytáhl tvrdou střelu Chalupy.

Druhá půle utkání začala obrovským závarem před Jechortem, kdy míč orazítkoval břevno a Talůžek z čáry vykopl střelu  Hrodka, po „malé domů“ Pokorného zachraňoval nohou Jechort a Smíšek postupoval sám na gólmana ale ten opět zachránil. Pak přece jen přišly možnosti hostů. Po centru Svárovského Foltýn branku překopl, dvakrát se pokoušel o vstřelení branky bezúspěšně Nikl. Na druhé straně po centru Pfeifera míč prošel podél brankové čáry a rozhodnutí přišlo čtyři minuty před koncem. Přímý volný kop trefil dobříšského hráče ve zdi do ruky  a další trestný kop ze 17.metrů umístil Filinger neomylně k tyči Jechortovy branky. Hosté pak vysunuli na hrot Talůžka, ale klecanští mohli výsledek pečetit, když do otevřené obrany pronikl nejdříve Vyhnal a trefil tyč a Smíšek dvakrát ve vyložené šanci branku netrefil.

Dobříšští tak stejně jako v loňském roce  prohráli první zápas s posledním týmem.

Branky:  6 a 19. Rybecký 86.Filinger – 2.Karas, 44.Maryška. Rozhodčí: Asník . Diváků: 60.

Jechort – Svárovský, Talůžek, Ducho(46.Foltýn), Machač – Procházka(74.Karásek), Nikl, J.Liška, Pokorný – Maryška, Karas.

V příštím kole přivítají v sobotu dobříšští hráči na svém hřišti v derby Sedlčany.