Václav Šrain nejen o rozhodující brance

Václav Šrain nejen o rozhodující brance

16. dubna 2017

Levonohý záložník Václav Šrain je již dlouholetým hráčem MFK Dobříš. Po utkání s týmem TJ Malše – Roudné (2 : 1) s ním Radim Weber zapředl rozhovor.

Co říkáš výkonu a výsledku dnešního utkání?

Samozřejmě jsem rád, že jsme v tomto utkání zvítězili. Jsou to důležité body do tabulky v boji o udržení divizní soutěže. Podle mého názoru to byl zápas dvou rozdílných poločasů. V první půli nás soupeř přehrával, po přestávce jsme si v šatně řekli, že zápas musíme otočit. To se nám povedlo a jsem rád, že k tomu přispěl i můj gól.

O vítězství jsi rozhodl v závěru utkání hezkou brankou. Byl to tvůj nejdůležitější gól v dosavadní kariéře?

To se nedá takhle říct. Já moc branek nestřílím, ale určitě je to jedna z těch důležitých. Pokud alespoň částečně přispěje k udržení se v soutěži, tak budu spokojen.

Vráťme k začátku tvé fotbalové kariéry. Patříš k fotbalové rodině, tvůj otec i děda fotbal hráli a tvůj strýc je trenérem prvního mužstva. Předpokládám, že jsi od mládí toužil hrát fotbal?

Celá naše rodina fotbalem žije, a i já jsem se samozřejmě chtěl se ve fotbale uplatnit. První moje krůčky s míčem mi řídil táta. Později v žácích to byli Václav Peták a Karel Kadlec. V této době jsem hrál i v tehdejší Marile Příbram, avšak tam jsem příliš šancí nastupovat do zápasů nedostal. Proto jsem se vrátil na Dobříš, kde se tehdy vystřídalo několik trenérů jako opět Karel Kadlec, Pavel Hasman, Jaroslav Černý a Miroslav Zubek. S ním jsme také v dorostu vybojovali krajský přebor. Po přechodu do kategorie dospělých jsem zkusil štěstí i ve vyšší soutěži. Přestoupil jsem do Štechovic, které tehdy hrály ČFL. Zpočátku se mi celkem dařilo avšak později, po příchodu nového trenéra, jsem již příležitost nedostával a proto jsem se vrátil na Dobříš.

Fotbal hraje v juniorce 1. FK Příbram i tvůj mladší bratr Honza. Bavíte se o fotbale a fandíte si?

Samozřejmě známe výsledky obou soutěží. O fotbale se bavíme a jsme rádi, když se nám oběma daří. Přímo na fotbale si nefandíme, protože se většina zápasů časově kryje. Budu rád, když se brácha usadí pevněji v zatím ještě ligovém týmu a přeji mu úspěchy v jeho fotbalové kariéře.

Jak se teď cítíš v divizní soutěži, jaká je atmosféra v kluba a týmu a jak vidíš budoucnost fotbalu v tomto městě?

Na Dobříši si teď fotbal užívám. Od doby naší generace se po čase opět vytváří základna dalších fotbalových nadějí. Myslím si, že to přispívá k dobré atmosféře v našem klubu a to se odráží také na celkovém stavu prvního týmu. Hraje se tu po letech stagnace divizní soutěž a je předpoklad, že ji budeme hrát i v příští sezoně. Můj názor však je, že pro Dobříš by v dlouhodobé perspektivě bylo výhodnější hrát krajské soutěže. Pokud však hrajeme vyšší soutěž, musíme se snažit o co nejlepší výkon a umístění v tabulce.

Děkuji za rozhovor a přeji ti co nejlepší výkony, výsledky a ať tě fotbal stále baví.

Další novinky

Zobrazit všechny