VE DRUHÉ PŮLI JSME NA SOUPEŘE NESTAČILI

19. června 2017

Poslední zápas úspěšného fotbalového ročníku odehráli dobříšští fotbalisté na půdě pražského týmu. Utkání přineslo oboustranně hezký kombinační fotbal s devíti brankami. Rozhodlo se ve druhé půli, kdy domácí hráči předvedli několik hezkých akcí, které také úspěšně zakončili.

Admira Praha – Dobříš 6 : 3 (2 : 3)

Hned v úvodu zahrozili domácí hlavičkou Mošny, která skončila vedle branky. Několik rohových kopů i centrů do „šestnáctky“ branku nepřineslo. Dort našel přihrávkou Maryšku, ale domácí stačili odvrátit na roh. V 15. minutě po centru Zahálky se ze vzduchu trefil Michálek a vstřelil úvodní gól. Za dvě minuty bylo srovnáno, když Komínek zahrál prudkou „malou domů“, kterou brankář nezpracoval a pro Maryšku nebyl problém vyrovnat. Dobříšští měli další šance. Po hezké akci Pjatáka, poslal jeho centr Maryška nad bránu a rychlý protiútok zakončil Junek střelou vedle branky. Ve 34. minutě se hosté dočkali vedení, když centr Junka poslal hlavou do sítě O.Puchmajer. Na druhé straně zamířil hlavou nad břevno Mošna. Ve 38.minutě nastřelil Majer, zřejmě před „velkým vápnem“, ruku M. Puchmajera a Zahálka z pokutového kopu vyrovnal na 2 : 2. Přesto šli hosté v první půli podruhé do vedení. Maryška si před „šestnáctkou“ připravil palebnou pozici a střelou k tyči přidal třetí gól.

Ve druhé půli však domácí získali převahu a Dobříš se soustřeďovala na nakopávání míče Maryškovi. Po rohovém kopu vyrazil Šedivý střelu Kurka a krátce na to si poradil i s tvrdou střelou stejného hráče. Přesto mohli dobříšští vedení navýšit. Po odkopu Talůžka se uvolnil Maryška a Dort jeho přihrávku poslal nad břevno domácího gólmana Víška. Domácímu Mošnovi pak rozhodčí neuznal pro ofsajd gól hlavou, avšak v 57. minutě hosté nepokryli Zahálku, který vyrovnal. Pak po centru Kurka neuspěl Pavlata, ovšem v 61. minutě po přihrávce Zahálky přidal čtvrtý úspěch Admiry Šmídrkal. Za šest minut zaváhal Šedivý při odkopu míče a Mošna hlavou zakončil úspěšnou desetiminutovku hostů. O utkání tak bylo rozhodnuto. Šedivý musel ještě vytáhnout nad břevno střelu Zahálky a deset minut před koncem přidal po ztrátě míče před „vápnem“ šestý gól Jackl. Sedmému gólu domácích zabránil Talůžek pádem do střely.

Branky: 39 (p. k.) a 57. Zahálka, 15. Michálek, 61. Šmidrkal, 67. Mošna, 80. Jackl – 17 a 45. Maryška, 34. O. Puchmajer

Rozhodčí: Langmajer

ŽK: Zahálka, Fric, Komínek – Procházka, Talůžek

Diváků: 145

Dobříš: Šedivý – Procházka, Talůžek, Rychlík, Pokorný – Pjaták (69. Petrlík), M. Puchmajer, O. Puchmajer, Junek – Dort, Maryška